Domov   |   SK EN
01. októbra 2014, meniny: Arnold  |  q Poslať kvety
zamyslenie
Flash

Spoločníci televízie

KBS Konferencia biskupov Slovenska
LUX Spoločenstvo pre šírenie hodnôt Evanjelia v médiách

Partneri

Relácie

Aktuálne s kardinálom Tomkom

Kardinál Tomko je dnes najvýznamnejším žijúcim Slovákom. Jeho vnímanie udalostí vo svete i doma má pre nás nesmiernu hodnotu. Preto sa s ním budeme raz za mesiac sa stretávať i v našom vysielaní.

Anjel Pána

Priamy prenos z Vatikánu, kde sa každú nedeľu veriaci spoločne s pápežom modlia mariánsku modlitbu Anjel Pána. Po nej sa pápež prihovára zhromaždenému ľudu a cez nich veriacim celého sveta.

Baterka

Relácia pre deti základných škôl. Prináša témy, ktoré deti prinútia rozmýšľať nad svetom, v ktorom žijú, a rozšíria ich obzory.

Božie milosrdenstvo

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu v spolupráci s Kongregáciou sestier Matky Božieho milosrdenstva.

Celou vetou

Reportáže o aktuálnych spoločenských témach, o ktorých hovoríme "celou vetou": celistvo a pravdivo.

Chvály

Prenosy z modlitbových stretnutí charizmatických spoločenstiev. Aj cez televíznu obrazovku sa môžeme zúčastniť spoločnej oslavy Boha.

Doma je doma

Popoludňajšia publicistika s rozličným tematickým zameraním.

EFFETA

S hosťom budeme otvárať nedeľné evanjelium a zároveň otvárať naše vnútro na lepšie pochopenie.

FILMiX

Relácia určená pre filmových priaznivcov. Zachytáva dianie v oblasti filmových noviniek, zaujímavosti z histórie filmu a filmového umenia. Obsahuje aj odporúčania a tipy na filmy, ktoré sa oplatí vidieť.

Fundamenty

Diskusná relácia.

Generálna audiencia

Priamy prenos, v ktorom sa Svätý Otec pravidelne stretáva s pútnikmi, ktorí prichádzajú navštíviť Sväté mesto a prihovára sa im.

GODZONE magazín

Relácia projektu Godzone o spoločenstvách a živote v nich.

GODZONE magazín na tému

Vynovený formát Godzone magazínu s podtitulom "na tému". 

Gospel párty

Koncerty gospelových kapiel predstavujú modernú hudbu, ktorej cieľom je osláviť Boha a priblížiť Jeho lásku mladému človeku.

Gurmánska misia

Odľahčeným a zábavným spôsobom z domáceho prostredia kuchyne, varenia a zaujímavých receptov zaujať diváka. A priviesť ho ku spoločnému stolu dobrých myšlienok, zaujímavých ľudí. Ich receptov „od Života". Ako ich život naučil ďakovať a sláviť život.V Biblii je aj najskromnejšie jedenie veľkým ľudským gestom.

Hudobné pódium

Hudba v jej narozličnejších podobách znie na koncertných pódiách. Hudobné pódium TV LUX nás prostredníctvom kamier a mikrofónov na tieto pódia zavedie.

Katechéza

K hlbšiemu prežívaniu viery patrí aj poznanie kresťanských právd a morálky. Aj my chceme prispieť tým, že sa pokúsime objasniť niektoré dôležité otázky.

Katechézy Benedikta XVI.

Učenie Svätého Otca na stredajších generálnych audienciách. Pravdy viery podávané jedinečným spôsobom pápežom Benediktom XVI.

KLBKO

Relácia pre predškolákov. Nové podnety, nápady a objavy sveta pre tých najmenších. Príjemne strávené veselé chvíľky s kamarátom Klbkom.

KNIHA

Relácia o novinkách na knižnom trhu, rozhovory so spisovateľmi a prekladateľmi.

Lectio divina

Raz za mesiac pozýva bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenských veriacich do katedrály svätého Martina v Bratislave na stretnutie nad textami sv.písma. Naše kamery vám chcú toto stretnutie sprostredkovať.

LUXÁREŇ

Informácie zo zákulisia života televízie, čo pripravujeme a čo rušíme, priestor pre vaše otázky a naše odpovede...

Môj názor

Vyjadrenia významných osobnost k rôznym udalostiam spoločenského i cirkevného života.

Medzi nebom a zemou

Publicistika Mariána Gavendu. Stretnutie so zaujímavým človekom a prechádzka dôležitými medzníky, ktorými v živote prešiel.

Moja misia

Dokumentárne filmy z misijného prostredia oslovujúcim spôsobom približujú obetavý život misionárov v krajinách tretieho sveta, ale i na Slovensku.

Nielen z chleba

Duchovná relácia. Diskusné posedenie skupinky ľudí, ktorí cez vzájomné rozhovory každý týždeň hľadajú cestu stále plnšieho nasledovania Boha.

OCTAVA DIES

Týždenné spravodajstvo z Vatikánskeho televízneho centra.

Peter medzi nami

Katechézy a príhovory pápeža Františka.

Poézia

Krása slova vyjadrí často aj to, čo je hlbšie ako možno vidieť, cítiť, poznávať zmyslami..

POLTÓN

Mládežnícky magazín o gospelovej hudbe a jej predstaviteľoch.

Poltón klub

Publicistická relácia s predstaviteľmi slovenskej hudobnej gospelovej scény. Hudobníci tak, ako ich nepoznáme, v rozhovore o nich a o ich tvorbe.

Pri káve

Publicistická relácia nielen na ráno.

RANNÁ KÁVA

Publicistická relácia nielen na ráno.

Ruženec

Záznam modlitby posvätného ruženca spojený so spevmi.

Saleziánsky magazín

Čo všetko sa deje v saleziánskych oratóriách a okolo nich, o tom hovorí náš magazín.

Slovo Božie... podľa Matúša

Súvislosti a významy zjavených právd novozákonného posolstva v evanjeliu podľa Matúša, objasňované biblistami Katolíckeho biblického diela.

Spojení oceánom

Publicistická relácia predstavuje zaujímavé osobnosti náboženského a spoločenského života, približuje život slovenskej komunity v USA a Kanade, sprostredkuje svedectvá hlbokého a praktického prežívania viery, prináša duchovné povzbudenie Slovákom žijúcim na Slovensku i v zahraničí.

Spravodajský súhrn

Spravodajský súhrn najvýznamnejších udalostí v Cirkvi vo svete aj u nás za týždeň.

Správy zo Svätej zeme

udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista. Spravodajskú reláciu vyrába františkánska kustódia vo Svätej zemi a my vám ju prinesieme v slovenskej verzii.

Svätá omša

Pre tých, ktorým zdravotný stav neumožňuje zúčastniť sa osobne svätej omše, prinášame liturgické prenosy.

TAIZÉ

Prenosy modlitieb, ktoré, podľa vzoru francúzskej komunity Taizé, organizuje slovenská skupina nadšencov.

Tandem kvíz

Súťažno-zábavná relácia s moderátorom Michalom Drobným. Svoje vedomosti môžeme otestovať spolu so súťažiacimi, ktorí hrajú o zaujímavé ceny.

Televízne duchovné cvičenia

Televízne duchovné cvičenia.

U Nikodéma

Moderátori Jozef Kováčik a Alfonz Juck spolu s hosťami rozoberajú spoločenské problémy v diskusnej relácii nazvanej podľa biblickej postavy Nikodéma, ktorý sa v túžbe po poznaní v noci vybral za Ježišom.

U Pavla

Diskusná relácia s moderátorom Radom Pavlíkom nielen na politické témy.

UPéCé live/ LAJF

Moderátor Pavol Danko je medzi mladými ako ryba vo vode. Univerzitné pastoračné centrum je príjemným prostredím presiaknutým mladosťou, radosťou a vzťahmi.

Večerná univerzita

Záznamy prednášok z konferencií a pastoračných centier. Zaujímavé a aktuálne teologické témy. Kde nemôžete byť osobne, tam sa vyberieme za vás.

Vlastná cesta

Moderátorka Zuzka Chanasova sa s rehoľníkmi a rehoľníčkami rozpráva o ich ceste k zasvätenému životu. Ich svedectvá sú často povzbudením k hľadaniu a napredovaniu.

Z RÝCHLIKA

Rýchlikové kupé. Miesto v ktorom veľká časť vysokoškolákov trávi nezanedbateľnú časť študentského života. Stretnutia, myšlienky, lásky, priateľstvá, rozhovory, nápady, spánok a hlavne dobrá nálada. To všetko vo vlaku plnom študentov nesmie chýbať. A to nebude chýbať ani v novej relácii pre mladých, ktorú TV LUX vyrába v spolupráci s Katolíckou univerzitou v Ružomberku.

Štúdio AHA!

Magazín o mladých, pre mladých a s mladými. Vždy iná, vždy aktuálna téma. 

ČAVIAREŇ

Zábavná relácia pre mladých z prešovského UPéCé.

TV program

Nacitavam...

Program e-mailom

Ak si želáte dostávať TV program emailom, vyplňte tento formulár.
Email:
Meno:
Priezvisko:

Prepíšte text z obrázku