Svätá omša za mier

Svätá omša za mier

a zmierenie medzi národmi

Priamy prenos z Katedrály sv. Martina v Bratislave

Tento piatok 22. augusta pri príležitosti zakončenia osobitného týždňa modlitieb za mier a zmierenie medzi národmi, ktorý vyhlásila Konferencia biskupov Slovenska, budú biskupi Bratislavskej arcidiecézy - Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Jozef Haľko - slúžiť o 17:00 h svätú omšu v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Tí z Vás, ktorí sa jej nemôžete zúčastniť osobne, budete mať možnosť sledovať priamy prenos v Televízii LUX.

Osobitný modlitbový týždeň trvá od 15. do 22. augusta 2014. Svoj dôvod má v duchovnom posolstve dní, ktoré prežívame ako kresťania katolíci, lebo sú to dni medzi slávnosťou Nanebovzatia Panny Márie a sviatkom Panny Márie Kráľovnej. K spoločnej modlitbe za pokoj vo svete sa môžu pripojiť všetky farnosti, spoločenstvá i jednotlivci. Využiť pritom môžu text modlitby za mier a zmierenie medzi národmi: 

Všemohúci Bože,
voláme ťa naším Otcom, pretože veríme, že sa skláňaš k nám ako k svojim deťom.

Vieme, že túžiš po tom, aby sme na zemi žili v pokoji a v tvojej láske
a posielaš nám Ducha Svätého, aby nám dával silu prekonávať hriech a vytvárať jednotu.

Ty si darcom pokoja, preto nás láskavo vypočuj, 
keď ťa úpenlivo prosíme o mier a pokoj vo svete:

aby všetci ľudia pochopili, že nik nemá právo dosahovať svoje záujmy násilím a nenávisťou, aby kvôli sebectvu niekoľkých nemuseli mnohí utekať z vlastného domova, aby zodpovední bránili slobodu a dôstojnosť všetkých ľudí, aby nikto netrpel pre svoju vieru a národnosť, aby navždy zmĺkli zbrane, ktoré spôsobujú vyhasínanie nevinných ľudských životov. Prosíme ťa, Otče, za Svätú zem, Irak, Sýriu, Ukrajinu a všetky krajiny, v ktorých človek bojuje proti človeku, brat proti bratovi: 

nech odpustenie zvíťazí nad nenávisťou a pomstou, pokoj a mier nad každým konfliktom,
ochrana ľudského života nad ekonomikou a vidinou bohatstva. 
Nech tvoj Duch premôže tvrdosť ľudských sŕdc. 
O to ťa prosíme na príhovor Sedembolestnej Panny Márie, Kráľovnej pokoja, skrze tvojho Syna Ježiša Krista, nášho Pána, ktorý nám otvoril cestu do kráľovstva večného pokoja.

Amen.

Imprimatur: Mons. Stanislaus Zvolenský, Archiepiscopus Metropolita Bratislaviensis
Bratislavae, die 13 Augusti 2014, Prot. N. 3528/2014

Mohlo by Vás zaujímať

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen