• PÚŤ DO KOLÍSOK KRESŤANSTVA

    Arménska a Gruzínska

Vyberte sa s Televíziou Lux a cestovnou kanceláriou Awertravel na púť do Arménska a Gruzínska – kolísok kresťanstva. Arméni ako prvý na svete v roku 301 a Gruzínci v roku 337 prijali kresťanstvo za oficiálne náboženstvo krajiny.  V Arménsku navštívime hlavné mesto Jerevan, kde si okrem iného uctíme aj pamiatku 1,5 miliona zavraždených kresťanov, ktorí odmietli prestúpiť na islam. Navštívime tiež náboženské centrum Etchmiadzin, ktoré sa považuje za Vatikán Arménska, kláštory Noravank, Khor Virab nachádzajúci sa oproti biblickej hore Ararat, kde pôsobil a bol väznený sv. Gregor Iluminátor, ktorý sa významným spôsobom zaslúžil o šírenie kresťanstva v Arménsku a navštívime aj kláštor Gerhard, ktorý je zapísaný do svetového dedičstva UNESCO. Pozrieme si aj jedno z najväčších sladkovodných jazier sveta – jazero SEVAN. V Gruzínsku zavítame do hlavného mesta Tbilisi a navštívime aj staroveké hlavné mesto Gruzínska  - Mtskheta. Pozrieme si i mesto vytesané do skál – Uplistsikhe a jedno z najkrajších miest Gruzínska – Sighnagh. Súčasťou púte bude aj návšteva kláštora Sv. Niny v Bodbe, vďaka ktorej Arménsko i Gruzínsko prijalo kresťanstvo. Pozrieme si aj impozantné kláštory v meste Avelardy zapísané v UNESCO.

Púť sa uskutoční počas 2 turnusov, ktoré budú viesť otcovia Jozef Kováčik a Marián Ondrejka spolu s kňazmi Televízie LUX.

21.4. - 1.5.2020 – sprevádza: o. Jozef Kováčik

26.4. - 6.5.2020 – sprevádza: o. Marián Ondrejka

Cena pútnického zájazdu je 1295€. Zahŕňa 10x ubytovanie s raňajkami v 4-hviezdičkových hoteloch,  8x obed a 3x večeru, letenky vrátane letiskových poplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom, transfer na letisko a späť, vstupy. Cena nezahŕňa obslužné vo výške 60€ a komplexné cestovné poistenie vo výške 22€.

Prihlásiť sa môžete telefonicky na tel. číslach: 034/651 3896 alebo 0905 974 264 prípadne emailom na awertravel@awertravel.sk. Viac informácii o pripravovanej púti nájdete na www.awertravel.sk

Späť