Knihy TV LUX

Knihy TV LUX

 

Všetky knihy si môžete objednať:

  • telefonicky na čísle 02/21 29 55 11 alebo e-mailom na eshop@tvlux.sk .
  • 25% zľava pre členov Klubu priateľov TV LUX

DON CAMILLO A JEHO OVEČKY

Televízia Lux vám prináša druhý diel knižného vydania príbehov Giovannina Guareschiho /Džovanína Gvareskiho/ pod názvom Don Camillo a jeho ovečky. Pána Ježiša.

Príbehy kňaza Dona Camilla  a komunistického starostu Pepponeho sú späť. Vážne, no väčšinou veselé príbehy, sú zasadené do bežného života. Sú učebnicou života, prameňom poučenia a ich spoločným menovateľom je humor.

A TERAZ ČO?

Túto otázku si občas v živote kladie každý z nás, oblasť viery nevynímajúc. Aj preto TV Lux od roku 2019 pripravuje rovnomenný cyklus relácií, v ktorom pätica autorov - arcibiskup Cyril Vasiľ, biskup Jozef Haľko a kňazi Vladimír Thurzo, Tibor Reimer a Ján Buc reagujú na časté otázky veriacich i hľadajúcich.

Čitateľ sa dozvie, ako si poradiť s neschopnosťou odpustiť, s pocitom rutiny na svätej omši a pri modlitbe, ako bojovať s neduhom ohovárania či poverčivosti a mnohé iné zaujímavé témy.

DON CAMILLO A JEHO SVET

Filmové spracovanie kňaza Dona Camilla a komunistického starostu Pepponeho si získalo srdcia miliónov divákov na celom svete. Televízia Lux vám prináša exkluzívne knižné vydanie príbehov Giovannina Guareschiho, na základe ktorých boli filmy natočené.

Prvý diel jednej z najprekladanejších talianskych kníh Don Camillo a jeho svet, je obohatený o originálne ilustrácie autora, čo zvýrazňuje historickú hodnotu vydania.
Veríme, že vám prinesie radosť, smiech i poučenie.

KRÍŽOVÉ CESTY S TV LUX

„Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj kríž a nech ma nasleduje!“ - to sú slova Pána Ježiša, ktoré adresuje s svojím nasledovníkom a o ktorých je potrebné každý deň uvažovať. Kniha krížové cesty s TV LUX pozýva k zamysleniu a modlitbe nad utrpením Pána Ježiša.

Zamyslenia do knihy pripravili kňazi známi z TV LUX  -   o. Marián Bér, o. Ján Buc, o. Jozef Kováčik, o. Martin Kramara a o. Jozef Luscoň. Súčasťou knihy sú tiež krátke dejiny vývoja pobožnosti Krížovej cesty.

PREČO ĽUDIA VERIA?

duchovnom živote každého človeka prídu otázky, na ktoré je potrebné odpovedať, aby sme sa vo viere mohli posúvať ďalej.

V knihe Prečo ľudia veria? na takéto otázky odpovedajú kňazi Michal Zamkovský a Ján Buc. Publikácia vznikla z prepisov vybraných častí obľúbenej relácie Televízie LuxDuchovná poradňa. Prajeme vám, aby ste boli pri čítaní otvorení pôsobeniu Ducha Svätého, ktorý chce i prostredníctvom tejto knihy posilniť všetkých hľadajúcich v napredovaní na ceste viery

KULMENIE

Reláciu Kulmenie si diváci TV LUX veľmi obľúbili. Autori Jozef Kováčik a Pavol Danko prinášajú to najlepšie z neho aj v knižnej podobe.

Texty vznikali na základe rešeršou článkov, na základe vyhľadávania na internete i osobných poznatkov odborníkov z rôznych oblastí umenia. Prajeme vám, aby boli pre vás v takejto podobne „inšpirujúce“ a aby zušľachtili vašu dušu.  

 

Všetky knihy si môžete objednať:

  • telefonicky na čísle 02/21 29 55 11 alebo e-mailom na eshop@tvlux.sk .
  • 25% zľava pre členov Klubu priateľov TV LUX

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen