Aktuálne

Benedikt XVI. pokračuje v návšteve na Kube

Dnes vysielame o 13:55 záznam svätej omše pri príležitosti 400. výročia opätovného nájdenia sochy Láskavej Panny Márie z Cobre na Námestí Antonia Macea v Santiago de Cuba a o 16:30 priamy prenos návštevy svätyne Láskavej Panny Márie z Cobre v Santiago de Cuba.

V dňoch 23.–29. marca sa Svätý Otec vydá na svoju 23. zahraničnú cestu, zavíta do Mexika a na Kubu. TV LUX prináša z návštevy priame prenosy, prípadne ich vysielame zo záznamu. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad tých, ktoré sú ešte pred nami:


Utorok, 27. marca
13:55, Záznam svätej omše pri príležitosti 400. výročia opätovného nájdenia sochy Láskavej Panny Márie z Cobre na Námestí Antonia Macea v Santiago de Cuba
16:30, Priamy prenos návštevy svätyne Láskavej Panny Márie z Cobre v Santiago de Cuba

Streda, 28. marca
15:45, Priamy prenos svätej omše na Námestí Revolúcie v Havane
23:25, Priamy prenos rozlúčkovej slávnosti na medzinárodnom letisku Josého Martiho v Havane


Návšteva Mexika a Kuby bude symbolickým stretnutím pápeža s celým katolíckym svetom hispánskej Ameriky. Osobitný význam má návšteva Havany, hlavného mesta Kuby. Po historickej návšteve Jána Pavla II., ktorého privítal na ostrove v januári 1998 Fidel Castro, napätie medzi Katolíckou cirkvou a režimom mierne povolilo. Benedikt XVI. teraz prichádza, aby spolu s kubánskymi katolíkmi slávil jubilejný mariánsky rok, ktorý na ostrove vyhlásili pri príležitosti 400. výročia objavenia sochy Láskavej Panny Márie z Cobre, ktorá je aj patrónkou kubánskeho národa. Svätý Otec pri tej príležitosti bude celebrovať svätú omšu na Námestí revolúcie v Havane a navštívi mariánsku svätyňu Madony z Cobre.

27.03.2012 08:03
Späť