Aktuálne

Výzvy novej kultúry

"Keď dáte do googlu otázku ´Kto je Ježiš?´, objavia sa vám stovky miliónov odkazov. Z prvých 10 odkazov na spomenutú otázku však ani jeden neodkazuje na katolícku stránku. Zato jeden na moslimskú," povedal medzi iným Mons. Claudio Maria Celli.

Na medzinárodnej konferencii s názvom Výzvy novej kultúry, ktorá práve prebieha v Bratislave, hovorí Mons. Claudio Maria Celli, predseda Pápežskej rady pre spoločenské komunikačné prostriedky. Keď hovoril o východiskách, medzi iným povedal: "Keď zadáte do googlu otázku ´Kto je Ježiš?´, objavia sa vám stovky miliónov odkazov. Na googli platí pravidlo, že relevantných býva cca prvý 5 odkazov. Z prvých 10 odkazov na spomenutú otázku však ani jeden neodkazuje na katolícku stránku. Zato jeden na moslimskú..."

Na konferencii účastníkov privítali Mons. Mario Giordana, apoštolský nuncius na Slovensku a Mons Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup.

Po Mons. Claudio Maria Celli, ktorý hovorí na tému Kľúče od novej kultúry, budú dnes hovoriť Mons. Lucio Ruiz, zodpovedný za internetové služby vo Vatikáne na tému Nová kultúra a nové paradigmy v komunikácii, a Mons. Rino Fisichella, predseda Pápežskej rady pre podporu novej evanjelizácie na tému Nová kultúra a nová evanjelizácia.

24.02.2012 11:02
Späť