TV program

25. týždeň

0:05

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

0:20

Doma je doma (Snívame s blahoslavenou Ankou)

Každému z nás sa už stalo, že sme dlho snívali o niečom, modlili sa za ten náš sen a neskôr sa stal skutočnosťou. V dnešnej relácii Doma je doma sa budeme rozprávať o tom, aké sny sa už nielenže snívajú, ale aj žijú v Pastoračnom centre Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Hostia: o. Pavol Hudák, Mária Aľušíková a mladí z Domčeka.

1:05

vKontexte

Prečo vlastne krstíme malé deti? Nebolo by rozumnejšie počkať, kým dorastú a sami si pri plnom vedomí vyberú náboženstvo? Nie je to nanucovanie viery malému dieťaťu? Aký je pohľad Katolíckej cirkvi na krst malých detí? Ako ho pochopiť a rozumne vysvetliť?

1:40

Svetoznámi slovenskí vedci (Rande s Relkom)

Publicistický dokumentárny film o živote, diele, činnosti a tvorivom odkaze svetoznámeho slovenského vedca Aurela Stodolu. Vtipné vzdelávacie pátranie dvoch stredoškolských študentov Hanky a Mateja po „Relkových“ stopách, vynálezoch a inšpiráciách.

2:10

12

Kambodža - znovuzrodení na bojovom poli

Kambodža sa ešte stále spamätáva z besnenia Červených kmérov, ktorí v roku 1975 rozpútali strašnú občiansku vojnu. Kňaz – misionár, ktorý tam v tom čase bol, má ešte i dnes slzy v očiach, keď si na to spomenie.

2:40

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:15

Hudobné pódium (Zbor z Katedrály sv. Martina v Bratislave)

Slávnostné vystúpenie Katedrálneho zboru v Dóme sv. Martina v Bratislave.

4:00

Kulmenie (Michelangelova kupola)

Mali ste už možnosť počas návštevy Baziliky sv. Petra vo Vatikáne navštíviť aj jej najvyšší bod? Hovorím o kupole, ktorej tvorcom nie je nik menší ako Michelangelo Buonarotti. A práve o jej stavbe budeme hovoriť v novom Kulmení.

4:15

Jeden na jedného (Kňazská vysviacka pred a po)

Ako po minulé roky, aj tento jún je mesiacom vysviacok nových kňazov. Tí starší si zas pripomínajú tie svoje. Aké boli? Ako ju prežíval? Prečo a kedy sa rozhodol pre kňazskú službu? Čo radí novokňazom a tým, ktorí nad touto cestou uvažujú? Na otázky odpovie kňaz Juraj Drobný.

4:30

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá liturgia

Priamy prenos z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

8:05

Peter medzi nami (Starostlivosť o spoločný dom a kontemplatívny postoj)

Svätý Otec František pri generálnej audiencii pokračoval v cykle katechéz na tému „Uzdraviť svet“. V siedmej časti nazvanej „Starostlivosť o spoločný dom a kontemplatívny postoj“ sa zameral na postoj starostlivosti.

8:25

:)

Klbko - Svätá omša (Prosby veriacich)

Klbko by chcel pána Boha o niečo poprosiť. Ale o čo a ako vlastne treba prosiť? Ako to správne urobiť, mu poradia Katka aj otec Marián.

8:55

Serra: Stále vpred, nikdy späť (Boh a cisár )

V tejto časti dokumentárneho seriálu sa dozvieme niečo z histórie evanjelizácie Nového sveta v 16. storočí. Bratov jezuitov totiž postihli rovnaké problémy, s akými bojoval Serra a františkáni v 17. st.

9:25

12

Pakistan – mesto strachu

Bratia františkáni budujú komunitu vo štvrti Essanagri. Snažia sa ochrániť jej obyvateľov pred nástrahami veľkomesta, ale tiež sa starajú o vzdelávanie detí.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:10

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

10:15

Fundamenty (Koncilový dokument o liturgii)

Uvažovanie nad dokumentami II. vatikánskeho koncilu.

11:15

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

11:45

Zabudnuté poklady (Františkánsky kláštor v Kremnici)

V dnešnej časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. Napriek tomu vás pri pohľade naň napadne slovo zabudnutý. Vyzerá, akoby stáročia chátral, ale v skutočnosti je za jeho stav priamo zodpovedný bývalý režim. V súčasnosti je tu ale snaha, aby neupadol do zabudnutia. dnešnej časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. N

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:20

Akatist k Presvätej Bohorodičke - Záchrane kresťanského ľudu

Modlitbu Akatistu k Presvätej Bohorodičke, záchrane kresťanského ľudu, vám prinášame v podaní Katedrálneho zboru sv. Cyrila a Metoda z Košíc pod vedením dirigentky Lucie Lovašovej.

13:15

vKontexte

Prečo vlastne krstíme malé deti? Nebolo by rozumnejšie počkať, kým dorastú a sami si pri plnom vedomí vyberú náboženstvo? Nie je to nanucovanie viery malému dieťaťu? Aký je pohľad Katolíckej cirkvi na krst malých detí? Ako ho pochopiť a rozumne vysvetliť?

13:50

Poznačení Bohom: Svätá Anna Katarína Emmerichová

Anna Katarína Emmerichová. Žena, ktorá nám sprostredkovala život Ježiša Krista. Rehoľníčka obdarovaná nadprirodzenými schopnosťami. Mystička, ktorá nosila na svojom tele Kristove utrpenie. Dokument nahliada do života tejto blahoslavenej sestry, ktorá obetovala svoje utrpenie za spásu iných.

14:40

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:30

premier

LUXáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

16:00

premier

Svätá omša z Manhattanu, štát New York

Priamy prenos sv. omše z Kostola sv. Jána Nepomuckého, Manhattan, New York.

17:05

Tvorivo (Tvorivé prázdniny)

V špeciálnom predprázdninovom vydaní relácie Tvorivo ponúkneme za plný stan letných dovolenkových nápadov - ako premeniť prázdniny na dobrodružnú cestu za pokladom a ako si spríjemniť horúce dni sviežimi inšpiráciami.

17:30

:)

TV LUX deťom: Klbko - Svätá omša (Prosby veriacich)

Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

18:00

Povolanie laik: Nádej

Svojimi rukami prináša nový život. Gynekológ Marek Dráb túži po tom, aby pacientky odchádzali z ordinácie s nádejou a bojuje za každé nenarodené dieťa.

18:15

Nová kvalita života (Kto položí ruku na pluh)

Liturgický rok C. Lectio divina – meditatívne čítanie Svätého písma, sprevádzané modlitbou.

18:30

premier

Svätá omša z Vatikánu

Priamy prenos pri príležitosti Svetového stretnutia rodín.

20:00

premier

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

20:30

premier

Don Camillo, Monsignor,...ale nie príliš (4/5)

Po odchode Don Camilla a jeho komunistického oponenta Pepponeho sa malá dedinka Brescello stáva oázou pokoja. Aspoň do okamihu, kým sa dedinčania nerozhodnú zbúrať starú kaplnku, aby na jej mieste postavili nové byty.

22:30

Moja misia - magazín (Pavel Hrica, Cesta von)

Viete, kto sú omamy? Ide o rómske ženy, ktoré pracujú s deťmi a bábätkami priamo v osadách, s cieľom dať im lepši základ od narodenia. O ich činnosti a občianskom združení Cesta von do relácie Moja misia magazín prišiel porozprávať Pavel Hrica, riaditeľ združenia.

23:00

Ikona lásky

40 minútový dynamický dokumentárny film približuje predovšetkým dejiny a symboliku ikony. Vystupujú v ňom odborníci na ikonografiu, dejiny a umenie, ako aj rôzni redemptoristi a laici, ktorých život je spojený s týmto posvätným obrazom.

23:40

Prelomené ticho

Film Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre neho osobne.ilm Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre neho oslm Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre nehm Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená prPrelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pPrelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo elomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charaklomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti,omené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo vmené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo jeené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad né ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamé ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupn ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Albicho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mníchcho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínsk poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktíns poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktíns

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen