Pápež František v septembri navštívi Slovensko

Pápež František v septembri navštívi Slovensko

V súvislosti s návštevou Svätého Otca poskytol Martin Kramara, hovorca KBS, rozhovor pre talianske vysielanie Vatikánskeho rozhlasu. Úryvok z neho, preložený do slovenčiny, je možné nájsť tu. Okrem iného povedal, že Svätý Otec príde posilniť našu vieru oslabenú konzumizmom a individualizmom. Za dôležitý označil aj fakt, že navštívi západnú, východnú a gréckatolícku metropóliu a národnú svätyňu v Šaštíne. (zdroj: www.vaticannews.va/sk/)

 

Návštevu Slovenska, ktorá sa uskutoční od 12.do 15. septembra, pápež František oficiálne potvrdil po príhovore a modlitbe Anjel Pána vo Vatikáne 4. júla.


„Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu," uviedol pápež František."


„Popoludní predtým budem sláviť záverečnú svätú omšu na Medzinárodnom eucharistickom kongrese v Budapešti," pokračoval Svätý Otec. 


„Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí pripravujú túto cestu a modlím sa za nich. Pomodlíme sa všetci za túto cestu a za osoby, ktoré pracujú na tom, aby to zorganizovali," dodal pápež František."


Riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni informoval o apoštolskej ceste v komuniké:

„Ako oznámil Svätý Otec pri modlitbe Anjel Pána dnes na poludnie, na pozvanie občianskych autorít a biskupských konferencií bude v nedeľu 12. septembra 2021 pápež František v Budapešti pri príležitosti svätej omše na záver 52. medzinárodného eucharistického kongresu; následne sa od 12. do 15. septembra 2021 odoberie na Slovensko, kde navštívi mestá Bratislava, Prešov, Košice a Šaštín. Program cesty bude časom zverejnený.“ info TKKBS.


Predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS), bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského potešili dnešné slová pápeža Františka a povzbudzuje nás k príprave na toto stretnutie:

„Všetkých prosím, aby sme sa vedeli vnútorne pripravovať, aby sme vedeli vypočuť posolstvo pápeža Františka. Je to posolstvo vnímavosti k tým, ktorí trpia, ktorí sú na okraji spoločnosti, ktorí sú nejakým spôsobom núdzni, či v oblasti materiálnej alebo duchovnej."dodal predseda KBS.

 

Celý príhovor bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského si môžete pozrieť tu.

Záznam modlitby Anjel Pána si môžete pozrieť v našom webovom archíve. 

 

Tešíme sa na návštevu Svätého Otca.

Mohlo by Vás zaujímať

Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen