07:40

Týždeň s...Farnosťou Rad

Tento týždeň sme vstúpili s reláciou TYŽDEŇ S do Farnosti Rad.

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

08:35

Peter medzi nami (Svätá Jozefína Bakhita)

Katechéza o evanjelizačnom nadšení (22)

09:05
:)

Tvorivo (Tvorivé prázdniny)

V špeciálnom predprázdninovom vydaní relácie Tvorivo ponúkneme za plný stan letných dovolenkových nápadov - ako premeniť prázdniny na dobrodružnú cestu za pokladom a ako si spríjemniť horúce dni sviežimi inšpiráciami.

09:30

Spojení vierou

Helen Dovina sa rozhodla ísť študovať herectvo do Anglicka. V relácii Spojení vierou sa pozdieľa, akou veľkou prekážkou bola pre ňu jazyková bariéra a tiež to, že je možné kráčať vo viere, aj keď v nej nevyrastáme od malička. Moderuje Erik Forgáč.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:15

Večer z nádvoria

Hudobník a herečka - Martin a Veronika Husovskí nám dajú nahliadnuť do svojho života, manželstva, práce a výchovy detí. Ako vyzerá bežný deň umeleckého tandemu? Ako sa zoznámili? Ako a čím žijú? Svoje rozprávanie doplnia piesňami nielen z dielne Martina Husovského.

11:30

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:30
deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

13:05

Svätá omša zblízka (Eucharistická modlitba)

Súčasťou Eucharistickej modlitby a jej najpodstatnejšou časťou sú slová premenenia. Počas tejto modlitby sa z chleba a vína stáva Kristovo telo a krv. V Rímskom misáli sú štyri Eucharistické modlitby. V čom sa odlišujú a v čom sú si podobné? V tejto časti relácie Svätá omša zblízka sa dozvieme viac o symbolike a význame jednotlivých častí Eucharistickej modlitby.

13:10

Katolícka Austrália (4/5)

Dokumentárny seriál o svedectvách viery v ďalekej Austrálií.

13:40

Svätá zem - chrám nádeje

Zasľúbená zem, Palestína bola vždy stredom záujmu mnohých kultúr a náboženstiev. Je to krajina, kde majú židia, kresťania a moslimovia svoje posvätné miesta. V pozadí súčasných konfliktov prebieha tichý fenomén – vyháňanie kresťanov z ich kolísky.

14:15

V škole Ducha (Jednota a spoločenstvo)

Duchovná obnova s Jánom Bucom, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

14:45

A teraz čo? (Je uzdravenie vždy Božia vôľa?)

Ak sa modlím za uzdravenie chorého, je to vždy za každých okolností Božia vôľa, aby bol uzdravený? Nie je Boh potom niečo ako automat, do ktorého hádžeme mince ako pomyselné modlitby a čakáme, že všetci, za ktorých sa modlíme sa musia aj uzdraviť?

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Týždeň s...Farnosťou Rad

Tento týždeň sme vstúpili s reláciou TYŽDEŇ S do Farnosti Rad.

15:30

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

16:35

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

17:10

Dá sa to aj inak (Korene problémov v komunikácii)

Ďalším dielom relácie Dá sa to aj inak nás bude sprevádzať Cyril Jančišin, gréckokatolícky kňaz, a jeho manželka Katarína. Zamyslíme sa nad niektorými koreňmi problémov v komunikácii a zistíme, aké – hoci len malé – kroky môžu viesť postupne aj k veľkej zmene. Príbeh v podaní herca Martina Kaprálika nás uvedie do témy. Možno sa v ňom nájdete aj vy...

17:30

Doma je doma

Ako sa nezľaknúť ťažkostí a námah pri ceste za svojím snom nám porozpráva hudobníčka a speváčka Jana Zibalová, ktorá pripravuje svoj debutový album a minorita Lucián Bogucki, ktorý pozve na cyklopúť pobaltskými krajinami. Moderuje Pali Danko.

18:25

vKontexte

„Radšej sa v službe Bohu a blížnym zodrať, ako zhrdzavieť," hovorievala sestra Bernadeta Pánčiová, ktorej 100. výročie narodenia sme si pripomenuli 12. júna. Sestra Bernadeta sa mnohým spája s hnutím Rodiny Nepoškvrnenej, ktoré založila, s listami novokňazom, ale i s prívlastkom slovenská Matka Tereza.

19:00
deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

19:30

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:45

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

20:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:25

Medzi riadkami (Lurdské zázraky)

11. februára 1858 sa 14-ročnej Bernadete Soubirousovej v lurdskej jaskyni po prvý raz zjavila Pani odetá v bielom. Počas nasledujúcich rokov sa tu údajne udialo množstvo medicínsky nevysvetliteľných uzdravení. Katolícka cirkev z nich uznala 70. Ich prehľad prináša kniha Lurdské zázraky. Spolu s moderátorkou Helenou Ľos Ivoríkovou ju predstavuje máriológ prof. Miloš Lichner, SJ.

20:50
deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Kostol sv. Petra v Jaffe)

V tejto časti navštívime starobylý a významný prístav Jaffa a v ňom Kostol sv. Petra. Dozvieme sa o histórii tohto chrámu i o význame celého miesta, na ktorom sa stretávajú kultúry východu a západu.

21:20
12

Čakanie

Transplantácia srdca je moderný spôsob liečby ľudí v terminálnom štádiu zlyhávania srdca. Na nové srdce od darcu čakajú desiatky pacientov, pre ktorých je transplantácia jedinou a zároveň poslednou možnosťou liečby. Aké je čakanie na dar života?

21:50

LUXáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

22:20

Medzi nebom a zemou

Známy cestovateľ, Peter Gregor, nás vovedie do atmosféry Afganistanu, Jemenu, Iraku... Od jeho prvej cesty do Svätej zeme sa zamiloval do objavovania autenticity v stretnutiach s ľuďmi, do túžby spoznávať realitu a seba samého. Dozvieme sa, akú batožinu si nosí so sebou, kedy bol najbližšie k smrti, ale aj ako popíjal čaj s Talibanmi. O. Marián Gavenda, ako náruživý cestovateľ, mu je skvelým spoločníkom.

23:00

František - pápež prekvapení

Dokument zhŕňa roky pontifikátu pápeža Františka, zdôrazňujúc jeho neformálny štýl, blízkosť k ľuďom a posolstvo milosrdnej lásky, podložené svedectvami účastníkov, novinárov a televíznych záznamov.

07:40

Týždeň s...Farnosťou Rad

Tento týždeň sme vstúpili s reláciou TYŽDEŇ S do Farnosti Rad.

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

08:35

Peter medzi nami (Svätá Jozefína Bakhita)

Katechéza o evanjelizačnom nadšení (22)

09:05
:)

Tvorivo (Tvorivé prázdniny)

V špeciálnom predprázdninovom vydaní relácie Tvorivo ponúkneme za plný stan letných dovolenkových nápadov - ako premeniť prázdniny na dobrodružnú cestu za pokladom a ako si spríjemniť horúce dni sviežimi inšpiráciami.

klub
Viac ako 40 000 členov klubu

Vysielame aj vďaka vám

Ďakujeme vám za vašu podporu!

Podporte nás

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo