04:30
deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

07:00

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

07:45

Týždeň s... Farnosťou Boleráz

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

08:00
deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

08:30

Ovocie koncilu (K podstate)

Aký postoj máme zaujať k rozličným pravdám našej viery? A ako ich sprostredkovať dnešnému človeku, ktorý mnohokrát o nich ani nepočul? V tejto časti relácie Ovocie koncilu budeme hovoriť o tom, čo je v našej viere podstatné a ako to prijímať nielen rozumom, ale aj skúsenosťou.

08:50

A teraz čo? (Môj manžel je neveriaci)

Môj manžel je neveriaci… Mám ho “obracať”? Alebo to mám nechať tak a len sa za neho modliť? Čo je najlepšie v takejto situácii?

08:55
deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Kostol sv. Demetera)

V tejto časti nášho seriálu sa ocitneme v Albánsku. Navštívime gréckokatolícky Kostol sv. Demetera v Berate, ktorý sa podarilo postaviť až po páde komunizmu. Napriek tomu je dnes svedectvom rastúcej kresťanskej komunity.

09:25
12

Mozambik. Som vnútorný vysídlenec

V roku 2017 vzplanula v Mozambiku vlna násilia. Teroristi vraždili miestnych ľudí v severnej provincii Cabo Delgado. Mnohí stratili svojich drahých a s prázdnymi rukami sa vydali na cestu nevedno kam.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:20

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

10:45

Sme tu pre vás

Slovenskom otriasol násilný čin útoku na premiéra. Už dlhšie ním tiež otriasajú nenávistné prejavy, zvyšujúca sa agresivita v politike, vo verejnom priestore i medzi ľuďmi vôbec. Nevieme komunikovať pokojne a vecne s tými, ktorí majú iný názor a akceptovať, že naň majú právo. Že môžu veci vidieť inak ako my. Ako vrátiť slušnosť a dialóg do spoločnosti, medzi ľudí, do Cirkvi. V mimoriadnej relácii Sme tu pre vás skúsime hľadať odpovede s bratislavským arcibiskupom Mons. Stanislavom Zvolenským a psychológom Markom Madrom.

11:30

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

12:15

Nedelná katechéza pápeža Františka

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:30
deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

13:05

Jeden na jedného

Pred pár dňami šokoval celé Slovensko atentát na premiéra. Nie len takýmto hraničným prejavom musia dnes ľudia čeliť. Ako sa zachovať, aby nás neovládla panika a neobrala nás o zdravý rozum? O tom, ako sa upokojiť, ked som v šoku, sa dnes budem rozprávať so psychologičkou Martou Marošovou. Moderuje Gabriela Marchevská.

13:20

Tajomstvá Vatikánu (Minulosť a prítomnosť)

V tejto časti sa dozvieme, ako sa zmenil vzťah medzi pápežmi a veriacimi, ako a prečo sa zmenil ceremoniál pápežských návštev, vystúpení a audiencií. Budeme svedkami prvého dňa pápeža Benedikta XVI. v Castel Gandolfe.

13:50

Návrat domov

Po porážke Islamského štátu v Iraku sa rodina Valida a Alice vracia do ich zničeného domu. Chcú začať nový život, lenže nič už nie je tak, ako predtým. Napriek ťažkým ranám ale dokáže táto rodina asýrskych kresťanov odpustiť a uchovať si vieru.

14:25

Moja misia - magazín

O probléme vysychajúcich studní v Afrike a o plánoch, ako zadržiavať vodu vďaka výsadbe lesov, porozpráva Annamarie Velič. Zaspomína aj na misijný výjazd, na ktorom sa podarilo odovzdať miestnym deťom v Sukamahele 650 nových matracov. Moderuje Marek Vaňuš, SVD.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

15:30

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:10

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

16:40

Gréckokatolícky magazín

Magazín o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

17:00

Mama

Poviedka zachytáva príbeh Igora, manžela a modelára lietadiel. Svoje výtvory, na ktoré je patrične hrdý, vystavuje v obývačke malého bytu. Jeho pohodlie však naruší manželkina chorá matka. Igor v tejto situácii uniká do tichého prostredia lesnej chaty. Tam prichádza do kontaktu s dávnou rodinnou minulosťou.

17:30

Doma je doma

Pred návštevou biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a vo Vatikáne vám predstavujeme slovenské diecézy a eparchie. V dnešnej relácii Doma je doma predstavíme Spišskú diecézu očami jej biskupa Mons. Františka Trstenského, o. Ľuboša Laškotyho, Kataríny Russinovej, Vladimíra Olejníka a o. Patrika Taraja. Moderuje Jozef Vaško.

18:15

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

18:20

Svätá omša zblízka (Homília)

V ďalšom pokračovaní relácie Svätá omša zblízka si priblížime význam homílie. Sú evanjeliá prepisom kázní apoštolov? Kto môže prednášať homíliu a akú spojitosť majú mať s prečítaným evanjeliom? V trinástej časti prinesie odpovede na otázky súvisiace s homíliou moderátor relácie, Mons. Marián Gavenda.

18:30

Spojení vierou

Erik Jánoš je charizmatický animátor miništranských stretiek a študent histórie. Žije už takmer sedemnásť rokov v Hainburgu. Zároveň medzi Viedňou, kde študuje, a Bratislavou, kde sa aktívne venuje práci s miništrantmi vo Farnosti Povýšenia svätého Kríža. V relácii Spojení vierou nám viac prezradí o aktívnom živote animátora, ale aj o tom, ako čerpá silu pre svoju vieru.

19:00
deaf

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba radostného ruženca.

19:30

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:45

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

20:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:20

Adorácia

Večerná modlitba pred Najsvätejšou sviatosťou.

21:10

Medzi nebom a zemou

Publicistika Mariána Gavendu s hosťami o rôznych témach.

22:00

Na ceste v rodine (Veľká rodina - radostné zdieľanie a služba)

Manželia Ján a Janka Maníkovci, majú spolu 11 detí, z toho 9 žijúcich. To najvzácnejšie, čo si vo svojej rodine cenia, je radosť zo spoločného zdieľania a služby v spoločenstve.

22:30

V škole Ducha (Vie, za kým ide)

Duchovná obnova s Michalom Zamkovským, CSsR, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

23:00

Doma je doma

Popoludňajšia publicistika.

23:45

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

04:30
deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

07:00

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

07:45

Týždeň s... Farnosťou Boleráz

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

klub
Viac ako 40 000 členov klubu

Vysielame aj vďaka vám

Ďakujeme vám za vašu podporu!

Podporte nás

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo