TV program

21. týždeň
Zobraziť celý deň

16:45

Gréckokatolícky magazín

Magazín o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

17:00

deafpremier

Posvätné miesta kresťanskej viery (Kostol sv. Petra v Galicantu)

Kostol sv. Petra v Gallicantu nám pripomína tri dôležité udalosti Pašií: chvíľu, keď sa Ježiš postavil pred veľkňaza Kajfáša, chvíľu, keď nad ním najvyšší židovský súd vyriekol rozsudok smrti a tiež Petrovo trojnásobné zapretie Ježiša predtým, než zakikiríkal kohút. Pred chrámom sa nachádza prekrásna socha zobrazujúca Petrovú ľútosť.

17:30

premier

Doma je doma (Biodiverzita v praxi)

V nedeľu 22. mája sme si pripomenuli Medzinárodný deň biodiverzity, ktorý v roku 1992 vyhlásila vyhlásila Organizácia spojených národov. Viac o tom čo presne tento výraz znamená a ako môže k ochrane životného prostredia prispieť každý z nás si povieme v relácii Doma je doma.

18:20

premier:)

TV LUX deťom (Dobrodružstvá chrobáčikov: Radosť pre všetkých)

Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

19:00

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

19:30

premier

Svätá omša s adoráciou

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

20:15

premier

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:30

Pod javiskom

Karola Čálika mnohí poznajú nielen podľa špecifickej farby hlasu ale aj vlasov. S pár ďalšími epizódami zo svojho života, napríklad ako účinkoval v cirkuse a aj že bol istý čas kostolníkom, sa podelí s Danielom Hevierom v relácii Pod javiskom.

21:30

Iba škola (ZŠ sv. Vincenta de Paul v Ružomberku)

Ďalšia škola, ktorú si predstavíme v relácii Iba škola si vybrala za svojho patróna sv. Vincenta de Paul. Žiaci a učitelia na ZŠ v Ružomberku nás opäť presvedčili o tom, že cirkevné školy dávajú svojim žiakom okrem vzdelanie aj dobrú výchovu a podnetné prostredie.

21:45

Medzinárodná vojenská púť v Lurdoch 2016

Každoročne v máji sa schádzajú v Lurdoch ozbrojené sily a ozbrojené zbory z krajín celého sveta. Účasťou na púti sa nielen prehlbujú vo viere, ale aj šíria myšlienky pokoja a zmierenia.

22:40

12

Etiópia - choďte a učte všetky národy

Otec Isaiah z Kene sa venuje etiópskym kmeňom obývajúcim pohraničné oblasti so Sudánom a Keňou. Týchto ľudí nie je veľa a v minulosti bývali utláčaní alebo využívaní ako otroci. Otec Isaiah sa s nimi len krôčik po krôčiku snaží nadviazať priateľstvo.

23:10

12

Sierra Leona - Ježiš na ulici

Hovorí sa, že v uliciach mesta Freetown v Sierra Leone žije, spí a pracuje okolo 2 000 až 2 500 detí. Don Jorge Crisafulli a saleziáni Dona Bosca tieto deti aktívne vyhľadávajú a ponúkajú im nový život a vzdelanie vo svojom centre. Sú presvedčení o tom, že nie sú zlé, iba pochádzajú z chudobného a nevzdelaného prostredia. Mnohí chlapci žijúci na ulici zažili iba vojnu ako detskí vojaci. Otec Jorge v nich vidí Ježiša, ktorý trpí a potrebuje pomoc.

23:40

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen