TV program

25. týždeň
Zobraziť celý deň

8:30

vKontexte (Slovenská pomoc prenasledovaným kresťanom)

Vo svete každoročne narastá počet prenasledovaných kresťanov. Od roku 2010 rastú počty zabitých pre vieru vo svete - zo stoviek do tisícov, dokonca desaťtisícov. Akým spôsobom sa nás to dotýka a čo robíme, aby sme prenasledovaným aspoň trochu zmiernili ich utrpenie? Sledujte nás v najbližšom vKontexte.

9:00

premier

Generálna audiencia

Priamy prenos zo stretnutia Svätého Otca s pútnikmi, ktorí prichádzajú navštíviť Večné mesto a prihovára sa im.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:15

deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Chrám Najsv. Srdca Ježišovho v Barcelone)

Chrám Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Barcelone je klenotom medzi chrámami, aj preto sme ho zaradili do našej série. Jeho nebyzantský štýl je vskutku oslnivý. Všetky sochy, vitráže a dekoratívne rytiny v bazilike slúžia na oslavu Ježiša a Márie.

10:45

12

Honduras: Skôr, než odídu

Drogy, násilie a extrémna chudoba. Honduras bol a stále je krajinou migrácie. A tá nelegálne je príčinou mnohých úmrtí. Ale aj tu sú iskričky nádeje – misionári, zdravotníci, ktorí v mene Krista robia všetko preto, aby tu ľudia mali lepší život.

11:30

premier

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:30

deaf

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba radostného ruženca.

13:05

U Nikodéma (Rok modlitby - liturgia v hudbe)

Vážna hudba má veľké množstvo inšpiračných zdrojov a námetov. Jedným z nich je aj liturgia a jej texty. O hudbe, ktorá vychádza z liturgie, ale pri dnešnej liturgii je jej znenie skoro nepredstaviteľné, o inšpirácii autorov a o pozadí vybraných diel, budeme hovoriť s dirigentmi Marošom Potokárom a Viliamom Gurbaľom. Chýbať nebudú ukážky vzácnych diel. Moderuje Jozef Vaško.

14:00

Doma je doma (Staráme sa)

Medzi nami žijú ľudia, ktorí majú sluchové postihnutie a s tým spojenú komunikačnú bariéru. Patria medzi nás, žijú s nami a ako každý človek, majú veľkú hodnotu pre spoločnosť a pre Cirkev. Pre vlastné povzbudenie sa stretávajú, a tak sa Bratislava stáva dejiskom 5. stretnutia Nepočujúcich katolíkov Európy. Predstavia nám ho slovenskí organizátori. V treťom bloku pozvú manželia Miroslav a Katarína Sedláková na letné podujatie Kána pre manželov. Moderuje Jana Trávníčková.

15:00

premier

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Týždeň s ... Farnosťou Dolné Orešany

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

:)

TV LUX deťom (Velikáni dejín: Krištof Kolumbus)

Príbeh o vytrvalom a zanietenom moreplavcovi, ktorý objavil vďaka svojmu snu kontinent, o ktorého existencii vtedajšia Európa nemala ani len tušenie.

16:30

:)

Ichtis - antivírus pre deti (Bez práce nie sú koláče)

Počítačové vírusy spôsobujú veľa škôd. A čo takto vírusy hnevu, závisti, nenávisti? Ako sa s nimi vysporiadať, to poradí deťom antivírus – rybka menom Ichtis.

16:40

:)

Rozprávočka (Medúšik)

Čítanie rozprávok je vždy zábava. V Televízii LUX vám Roman Pomajbo bude čítať o nezbednej včielke, ktorá má rada všetko sladké a dobré ako med – o Medúšikovi. Čakajú na vás poučné príbehy o priateľstve, odpustení a láske. Knihu napísal kňaz Róbert Horka, ktorý našiel inšpiráciu práve u detí v kostole.

17:00

Eden (Ruža tajomná)

Svätá Ružena Limská aj svätá Terezka z Lisieux majú veľmi blízky vzťah k ružiam. Zvolanie z Loretánských litánií - Ruža tajomná - odkazuje na Máriu ako krásnu ružu. O ružiach aj o unikátnej biblickej záhrade vo Vysokej nad Kysucou plnej ruží a rastlín Svätého písma bude posledná časť relácie EDEN.

17:30

Na tónoch vďačnosti

V relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

18:20

Na ceste v rodine (Dozrievanie a túžba po rodičovstve)

Veronika a Martin Janusovci takmer po 10 ročnej ceste dôvery v Boha boli napokon obdarení dieťatkom. Zdieľajú sa o ich ceste osobného dozrievania, služby, vzájomného spoznávania, ale aj krokoch, ktoré na ceste k plodnosti prešli.

18:45

Zabudnuté poklady (Katedrála sv. Martina v Spišskej Kapitule)

Pri slove katedrála si väčšina z nás predstaví monumentálny, bohato zdobený liturgický priestor. O tom, že katedrála bola aj miestom uchovávania duchovných a kultúrnych hodnôt diecézy, sa dozviete z dnešnej časti Zabudnutých pokladov, kde vám predstavíme menej známe zákutia Katedrály sv. Martina v Spišskej Kapitule.

19:00

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

19:30

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:45

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

20:00

premier

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:20

premier

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

20:30

premier

Jeden na jedného

Analýza aktuálnych udalostí v spoločenskom, politickom a cirkevnom živote.

20:55

Večer z nádvoria (Veronika a Martin Husovskí)

Hudobník a herečka - Martin a Veronika Husovskí nám dajú nahliadnuť do svojho života, manželstva, práce a výchovy detí. Ako vyzerá bežný deň umeleckého tandemu? Ako sa zoznámili? Ako a čím žijú? Svoje rozprávanie doplnia piesňami nielen z dielne Martina Husovského. Moderuje Jozef Vaško.

21:55

Moja misia - magazín (Dobrota pre Afriku)

Mobilná klinika v africkom Mozambiku v diecéze Tete ošetrí denne okolo 100 pacientov. Ako funguje táto zdravotná služba? O tom v relácii Moja misia magazín porozpráva Mária Gáliková z organizácie Dobrota pre Afriku. Vysvetlí aj, prečo všetky svoje projekty zverujú pod ochranu svätým. Moderuje Benjamín Kosnáč.

22:25

Katolícka Austrália (3/5)

Dokumentárny seriál o svedectvách viery v ďalekej Austrálií.

22:55

12

Jedna Zambia, jeden národ

Protiklad nádhernej prírodnej scenérie s obrovskou chudobou, ktorá trápi viac ako 60 % obyvateľov. To je jedným z hlavných dôvodov pôsobenia českých Pápežských misijných diel. Tento dokument je práve z oblasti, kde putuje pomoc českých darcov.

23:20

premier

Gréckokatolícky magazín

Magazín o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

23:45

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo