TV program

49. týždeň
Zobraziť celý deň

12:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

13:05

Tajomstvá Vatikánu (Minulosť a prítomnosť)

V tejto časti sa dozvieme, ako sa zmenil vzťah medzi pápežmi a veriacimi, ako a prečo sa zmenil ceremoniál pápežských návštev, vystúpení a audiencií. Budeme svedkami prvého dňa pápeža Benedikta XVI. v Castel Gandolfe.

13:35

Pakistan - slobodu väzňom

Nevoľníctvo sa v Pakistáne prenáša z generácie na generáciu. Čo robí Cirkev, aby dala týmto ľuďom budúcnosť?

14:00

Svätá omša zblízka

Čo presne znamenajú jednotlivé časti svätej omše? Aký je ich hlbší význam, symbolika a čo sprítomňujú? Do tajov liturgického slávenia nás vovedie kňaz Marián Gavenda, dlhoročný komentátor televíznych prenosov, prostredníctvom novej relácie TV LUX s názvom: “Svätá omša zblízka”.

14:10

Medzi nebom a zemou

S výtvarníkom Ľubom Michalkom to nebude len o tvorbe mozaiky z hliny. V relácii Medzi nebom a zemou otvorene porozprával o svojom obrátení a zmenách, ktoré mali vplyv aj na jeho manželský život.

15:00

premier

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

Pod javiskom (Božidara Turzonovová)

O výchove, ženstve, rodine, viere ale aj o virtuálnom čase, ktorý žijeme. Pani Božidara Turzonovová spolu s Danielom Hevierom v relácii Pod javiskom otvoria niekoľko tém, ktoré sa paradoxne nebudú týkať divadla. Hostka: Božidara Turzonovová. Hudobní hostia: Lenka Novotná a Juraj Holoda z kapely Colorful people.

17:05

Peter medzi nami (Generálna audiencia: Požehnanie)

Vo svojom cykle katechéz o modlitbe inšpirovanej Svätým písmom Svätý Otec otvoril kapitolu o modlitbe podľa Žalmov.

17:30

premier

Doma je doma (Nádej v nespokojnosti)

Adventné obdobie je časom milosti, prípravou na príchod Nádeje, ktorá raz navždy zmenila, ale zároveň každý deň opäť mení náš svet. Napriek tejto veľkej radosti v našich životoch zakusujeme nespokojnosť, niekedy v nej dokonca dobrovoľne zotrvávame. Ako hľadať nádej v nespokojnosti? Aspoň pár odpovedí skúsime nájsť v druhej adventnej relácii Doma je doma. Hostia: Rastislav Čižik, gréckokatolícky kňaz, Lucia Jantošovičová, projektová manažérka

18:20

:)

TV LUX deťom: Iesodo

Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

19:00

deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

19:30

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:45

MALÁ CESTA

V siedmej časti navštívime Petra A. Nemčíka, bývalého horolezca, ktorý po vážnej nehode daroval svoj život Bohu skrze rezbárstvo.

20:00

premier

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:20

premier

A teraz čo? (Spravme si v srdci priestor pre Boha)

Obdobie adventu je obdobím prípravy a očakávania Ježišovho príchodu na túto zem. Ježiš túži vstúpiť ku každému z nás. Je iba na nás, nakoľko mu to dovolíme a nakoľko mu dáme priestor vo svojom srdci. S Mariánom Husárom.

20:30

premier

U Nikodéma

„Boh sa stal jedným z nás, aby sme sa mu stali podobnými. Táto veľkolepá výmena je skutočnou podstatou najkrajších sviatkov v roku.“ Ako poďakovať za dar? Ako sa máme tešiť na Vianoce? Prečo je termín narodenia Pána 25.12. A prečo sa Boh rozhodol poslať na tento svet svojho Syna?

21:30

Quo vadis s Maxom Kašparů (Priority)

Rozlišujme, čo je v živote prvoradé a to tam, do toho života, dajme.

22:00

Príbehy z Kyabakadde

KRUDEP – rozvojový program vidieka podporuje farmárov, vzdeláva deti. Dobrá novina spolupracuje s organizáciou KRUDEP od roku 2006. Vo filme uvidíte mlyn, ktorý s pomocou koledníkov dnes pomáha sponzorovať vzdelávanie miestnych detí.

22:15

12

Dôkaz viery: Svätý Anton Paduánsky

Po leteckej nehode vyhlásia za nezvestnú mladú ženu. Všetci ju pokladajú za mŕtvu, ale keď sa dozvedia o záhadnej žene, ktorú vytiahli z mora so stratou pamäte, nádej na zázračné objavenie im pomôže znova dôverovať...

23:00

Povolanie laik (Padnúť a vstať)

Je textárom a prostredníctvom piesní hľadá pravdu. Orchestrálnu hudbu považuje za najkrajší spôsob vyjadrenia existencie Boha. Peter Janků vás v novom dokumente z cyklu Povolanie laik vezme aj do Slovenského rozhlasu, kde pôsobí ako dramaturg.

23:15

V škole Ducha (Druhy modlitieb - modlitba srdcom)

Duchovná obnova s donom Jozefom Luscoňom, SDB, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

23:45

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen