PRÍDEME O NÁŠ DOMOV?
Spoločnosť Úsmev ako dar poukazuje na ďalšiu pandémiu, ktorá Slovensko čaká - pandémia chudoby. Podľa najnovšej Správy o chudobe na Slovensku žije v riziku chudoby alebo sociálneho vylúčenia 18,3 % obyvateľov Slovenska, teda približne 980-tisíc ľudí, čo je najviac od roku 2015. Najviac ohrozené sú jednorodičovské rodiny (37,8 %), domácnosti s troma a viac deťmi (32,7 %). Situáciu navyše zhoršuje rast cien energií, bývania a potravín, ktorý najviac zasahuje nízkopríjmové skupiny. Chudoba núti rodiny čeliť tomu najhoršiemu – deti sú vyňaté z rodín, čím sa rozpadá základná väzba a dôvera, ktorú medzi sebou rodičia a deti budujú. O tejto neľahkej téme hovoríme s riaditeľom Úsmevu ako dar Štefanom Adamjakom. Moderuje Jana Trávníčková.
Mohlo by vás zaujímať:
NA TANIERI
BEZ LEPKU, BEZ MLIEKA A BEZ CUKRU
20.06.2026
PÁPEŽ LEV XIV. V ŠPANIELSKU
KDE JE POKORA, TAM JE LÁSKA, A KDE JE LÁSKA, TAM JE POKOJ
homília Svätého Otca počas svätej omše s migrantami na ostrove Gran Canaria
11.06.2026
TÝŽDEŇ S...
TÝŽDEŇ S... FARNOSŤOU SPIŠSKÉ VLACHY
15.06.2026
vKONTEXTE
ENCYKLIKA MAGNIFICA HUMANITAS
16.06.2026
JEDEN NA JEDNÉHO
KTO SÚ NOVÍ BLAHOSLAVENÍ?
17.06.2026Ďalšie časti v archíve
Tipy z E-SHOPU






