07:00

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

Týždeň s... Farnosťou Dolné Orešany

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

07:50
deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

08:35

Peter medzi nami (Hnev)

Katechéza o nerestiach a cnostiach (6)

09:05

Eden (Ruža tajomná)

Svätá Ružena Limská aj svätá Terezka z Lisieux majú veľmi blízky vzťah k ružiam. Zvolanie z Loretánských litánií - Ruža tajomná - odkazuje na Máriu ako krásnu ružu. O ružiach aj o unikátnej biblickej záhrade vo Vysokej nad Kysucou plnej ruží a rastlín Svätého písma bude posledná časť relácie EDEN.

09:30

Spojení vierou (Štefan Zima)

Do Detroitu v americkom štáte Michigan šiel len na návštevu. Dostal tam však pracovnú ponuku na jeden rok. Štefan Zima nakoniec v USA pobudol takmer 13 rokov. V relácii Spojení vierou rozpovie o svojej vášni k folklóru a tiež, ako v Amerike našiel vieru.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:15

Pod javiskom

Už ako adeptka herectva obsadzuje role vo filmoch a v divadle. Prezradí nám ako jej poézia a divadlo boli oporou v ťažkých časoch, či ako sa naučila pracovať so strachom. Veronika Mészarosová, čoskoro absolventka VŠMU, s dušou hladnou po odpovediach. Moderuje Lukáš Latinák.

11:30

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:30
deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

13:05

Svätá omša zblízka (Obetné dary)

Ktoré obetné dary sú podstatné a ktoré symbolické? Ako súvisia s almužnou? A čo chlieb a víno, ktoré sú matériou sviatosti Eucharistie zároveň symbolizujú? Aj o tom sa dozviete v ďalšej časti relácie Svätá omša zblízka, v ktorej budeme hovoriť o obetných daroch.

13:10

Katolícka Austrália (3/5)

Dokumentárny seriál o svedectvách viery v ďalekej Austrálií.

13:40
12

Jedna Zambia, jeden národ

Protiklad nádhernej prírodnej scenérie s obrovskou chudobou, ktorá trápi viac ako 60 % obyvateľov. To je jedným z hlavných dôvodov pôsobenia českých Pápežských misijných diel. Tento dokument je práve z oblasti, kde putuje pomoc českých darcov.

14:15

V škole Ducha (Nebojte sa)

Duchovná obnova s Jánom Bucom, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

14:45

A teraz čo? (Vyvolávanie duchov)

S kamarátom občas len tak zo srandy vyvolávame duchov. Môže to byť nejakým spôsobom nebezpečné?

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Týždeň s... Farnosťou Dolné Orešany

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

15:30

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

16:35

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

17:10

Ovocie koncilu (Ekumenizmus)

Ak hovoríme o postoji Cirkvi k sekularizovanému svetu, veľkou prekážkou v evanjelizácii a pohoršením pre svet je rozdelenie cirkví. Ako budovať jednotu medzi kresťanskými cirkvami? Neohrozí to našu identitu katolíkov? Čo k tomu povedal Druhý vatikánsky koncil?

17:30

Doma je doma

Medzi nami žijú ľudia, ktorí majú sluchové postihnutie a s tým spojenú komunikačnú bariéru. Patria medzi nás, žijú s nami a ako každý človek, majú veľkú hodnotu pre spoločnosť a pre Cirkev. Pre vlastné povzbudenie sa stretávajú, a tak sa Bratislava stáva dejiskom 5. stretnutia Nepočujúcich katolíkov Európy. Predstavia nám ho slovenskí organizátori. V treťom bloku pozvú manželia Miroslav a Katarína Sedláková na letné podujatie Kána pre manželov. Moderuje Jana Trávníčková.

18:25

vKontexte (Slovenská pomoc prenasledovaným kresťanom)

Vo svete každoročne narastá počet prenasledovaných kresťanov. Od roku 2010 rastú počty zabitých pre vieru vo svete - zo stoviek do tisícov, dokonca desaťtisícov. Akým spôsobom sa nás to dotýka a čo robíme, aby sme prenasledovaným aspoň trochu zmiernili ich utrpenie? Sledujte nás v najbližšom vKontexte.

19:00
deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

19:30

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:45

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

20:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:25

Peter medzi nami (Hnev)

Katechéza o nerestiach a cnostiach (6)

20:50
deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Chrám Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Barcelone)

Chrám Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Barcelone je klenotom medzi chrámami, aj preto sme ho zaradili do našej série. Jeho nebyzantský štýl je vskutku oslnivý. Všetky sochy, vitráže a dekoratívne rytiny v bazilike slúžia na oslavu Ježiša a Márie.

21:20
12

Honduras: Skôr, než odídu

Drogy, násilie a extrémna chudoba. Honduras bol a stále je krajinou migrácie. A tá nelegálne je príčinou mnohých úmrtí. Ale aj tu sú iskričky nádeje – misionári, zdravotníci, ktorí v mene Krista robia všetko preto, aby tu ľudia mali lepší život.

21:50

Klubovka

V júnovej Klubovke je hosťom kňaz Jozef Pajerský. Z ponuky eshopu predstavíme rodinný výlet do Poľska a dve knihy - Dve tváre lenivosti Kateřiny Lachmannovej a životopisnú knihu o bl. Carlovi Acutisovi. Zastavíme sa aj u Lukáša Kolivošku, ktorý nám ukáže spôsob prípravy jahodovej zmrzliny a otec Marián Bér ponúkne duchovné zamyslenie o Najsvätejšom Srdci Ježišovom.

22:20

Medzi nebom a zemou

Širokú paletu našich hostí obohatí gréckokatolícky kňaz, otec Michal Hospodár. Porozpráva nám najmä o gréckokatolíckom videní duchovnej situácii na Slovensku, prúdení v Európe, ale aj o svojich osobných skúsenostiach.

23:00
12

Túžba za večnými výšinami

Tri úprimné a intímne portréty katolíkov, ktorí sa snažia preplaviť rozbúrenými vodami sebapoznania, viery a vlastnej homosexuality.

07:00

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

Týždeň s... Farnosťou Dolné Orešany

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

07:50
deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

08:35

Peter medzi nami (Hnev)

Katechéza o nerestiach a cnostiach (6)

klub
Viac ako 40 000 členov klubu

Vysielame aj vďaka vám

Ďakujeme vám za vašu podporu!

Podporte nás

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo