TV program

22. týždeň

0:05

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

0:40

Pod javiskom (Obliecť sa do tvorivosti)

Chce, aby ho triasla elektrina života. Aj o tom bude rozprávať známy spisovateľ Daniel Hevier. Nenechajte si ujsť špeciálnu časť relácie Pod javiskom. Tentokrát sa moderátor zhostí dvojitej úlohy. Predstaviť seba samého a svoju tvorbu.

1:35

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

2:00

deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Hora a Kostol blahoslavenstiev)

V tejto časti nášho putovania po Svätej zemi navštívime Horu a Kostol blahoslavenstiev. Podľa kresťanskej tradície práve tu Ježiš predniesol slávnu reč na hore.

2:30

12

Burkina Faso: Vysídlenci

Dokument nám približuje, ako sa asi cítia ľudia, ktorí sú vyhnancami vo svojej vlastnej krajine.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:25

Katolícka Austrália (1/5)

V tejto časti dokumentárneho seriálu o Austrálii sa dozviete o počiatkoch európskeho osídľovania okolia dnešného Sydney.

3:55

Island: Ozveny Stvoriteľa

Dve zasvätené osoby a jeden laik. Všetci traja nám v dokumente vyrozprávajú, ako ich krása i drsnosť islandskej prírody fascinujú a ako ich táto fascinácia a údiv vedú k velebeniu a obdivu Stvoriteľa.

4:30

deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

7:30

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

7:45

Zabudnuté poklady (Kostol sv. Egídia v Iliji)

Ozdobou kostolíka v Iliji, neďaleko Banskej Štiavnice, je neskororománsky kamenný portál. Vo svojej kategórii je považovaný za najkrajší na Slovensku a podobný môžeme nájsť až v benediktínskom opátstve v maďarskom Jáku. Okrem toho, že je portál výzdobou asymetrický, obsahuje aj normanské prvky. Návštevník sa niekedy neubráni dojmu, že kostolík do svojho portálu jednoducho nedorástol.

8:00

Effeta (Liturgický rok B)

S teológmi nad nedeľným evanjeliom.

8:20

Živé obrazy (Posledná večera)

Dnes vás pozývame k stolu jedného z najznámejších obrazov všetkých čias a jedného z najslávnejších diel Leonarda da Vinciho. Posledná večera zobrazuje reakciu apoštolov v okamihu, keď im Ježiš oznámil, že jeden z nich ho zradí. Apoštoli reagujú s rôznym stupňom šoku a hnevu. Prečo sú všetci na jednej strane stola, čo znamená prevrhnutá soľnička a čo všetko je ukryté v gestách rúk, sa dozviete v Živých obrazoch.

8:30

Quo vadis (O dušu na bicykli)

Čo má spoločné ľudská duša s dušou na bicykli? O obe sa treba dobre starať, aby sme mohli pokračovať na ceste... sprievodcom tej našej bude popradský dekan Ondrej Borsík, ktorý nás vzal do Zuberca na bicykloch...

9:05

Klubovka

V júnovej Klubovke je hosťom kňaz Jozef Pajerský. Z ponuky eshopu predstavíme rodinný výlet do Poľska a dve knihy - Dve tváre lenivosti Kateřiny Lachmannovej a životopisnú knihu o bl. Carlovi Acutisovi. Zastavíme sa aj u Lukáša Kolivošku, ktorý nám ukáže spôsob prípravy jahodovej zmrzliny a otec Marián Bér ponúkne duchovné zamyslenie o Najsvätejšom Srdci Ježišovom.

9:35

Týždeň s... Farnosťou Spišská Kapitula

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

9:40

Svätá omša zblízka (Vyznanie viery a modlitby veriacich)

Aké má miesto v liturgii vyznanie viery a v čom sa líšia dve formy kréda? Akým spôsobom môžeme pridať vlastný úmysel, prosbu, do spoločných modlitieb veriacich? A akú majú tieto modlitby štruktúru? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v štrnástom pokračovaní relácie Svätá omša zblízka.

9:50

premier

Odrobiny – jedným Slovom

Relácia ponúka zamyslenie na nedeľné evanjeliá, ktoré pre Vás pripravili biskupi a kňazi na Slovensku.

10:00

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

10:30

premier

Svätá omša z Bratislavy

Priamy prenos svätej omše spojenej s eucharistickou procesiou pri príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi.

13:10

premier

MALÁ CESTA (Boh nás spojil)

V najnovšej epizóde "Malej Cesty" spoznáme Martinu a Andreja Hubinských, ktorí nám vyrozprávajú príbeh, ako ich pomaly Boh viedol k sebe. Oplatí sa dôverovať Pánovi a jeho sľubom?

13:15

premier

Na tónoch vďačnosti

V relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

14:20

Podvodníčka

Podvodníčka Lauria omylom vstúpi do cudzieho bytu, no získava niečo oveľa dôležitejšie ako peniaze.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:25

premier:)

TV LUX deťom (GU100: Trpezlivosť)

Trpezlivosť ruže prináša – alebo skôr bylinky? Verka musí otestovať svojou trpezlivosť a naučiť sa odborné názvy byliniek, hoci sa jej to veľmi nedarí. Gu100 ju, ale aj vás, kamaráti, naučí vyrobiť si hru, ktorá pomôže Verke zvládnuť náročnú písomku. O čnosti trpezlivosti nás tentokrát poučí sv. Terézia z Lisieux.

15:40

12

Hugo a jeho veľký objav

Hugo Cabret, osirelý chlapec na parížskej stanici, sa snaží odhaliť tajomstvo otcovho odkazu s pomocou kamarátky a jej kľúča. No musí byť rýchly, pretože je mu v pätách prísny strážca stanice.

17:45

premier

Živý vstup z Ríma

Priamy prenos z Ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme.

18:00

premier

Svätá omša z Ríma

Priamy prenos z Ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme pri príležitosti návštevy biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a Vatikáne.

19:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

20:00

premier

Ovocie koncilu (Ekumenizmus)

Ak hovoríme o postoji Cirkvi k sekularizovanému svetu, veľkou prekážkou v evanjelizácii a pohoršením pre svet je rozdelenie cirkví. Ako budovať jednotu medzi kresťanskými cirkvami? Neohrozí to našu identitu katolíkov? Čo k tomu povedal Druhý vatikánsky koncil?

20:40

premier

Svätý Gregor Veľký

V dokumente odhalíme veľkú osobnosť Gregora Veľkého, pápeža aj hudobníka, ktorého hudobné dielo nebolo za 14 storočí prekonané.

21:40

Medzi nebom a zemou

S historikom Róbertom Letzom budeme rozoberať závažné otázky interpretácie dejín Slovenska 20. storočia. A tiež to, ako možno v rodine odovzdávať cit pre pravdu a vzťah k vlastným dejinám.

22:20

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

22:55

U Nikodéma (Ako synoda mení farárov?)

Aké zmeny v prístupe k farníkom si vyžaduje dnešná doba? Ako môže farár načúvať Duchu Svätému a prežívať svoju misiu v radosti? V Ríme sa konalo stretnutie "Farári pre synodu", na ktorom sa zúčastnili traja kňazi zo Slovenska. Za Rímskokatolícku cirkev o. Peter Sykora a o. Ľudovít Pokojný a za Gréckokatolícku cirkev o. Marcel Mojzeš. O svoje skúsenosti a postrehy sa s nami podelia v našej diskusnej relácii. Moderuje Cyril Jančišin.

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo