TV program

23. týždeň

6:45

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

7:00

premier

Svätá omša

Vysielanie je predovšetkým ako služba pre chorých a nepohyblivých.

7:30

premier

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba posvätného ruženca.

8:05

Doma je doma (Po stopách sv. Vincenta de Paul)

Popoludňajšia publicistika. Sv. Vincent de Paul bol francúzsky rímskokatolícky kňaz, rehoľník. Už od malička mal zmysel pre chudobných a kde mohol, tam ich obdaroval. V dospelosti založil Misijnú spoločnosť sv. Vincenta de Paul (známu pod názvami vincentíni či lazaristi), ktorá sa venuje pastoračnej a charitatívnej činnosti. Svätý Vincent sa rozhodol vydať cestou k Bohu cez službu človeku. Svojím príkladným životom inšpiroval a i v súčasnosti inšpiruje mnohých mladých ľudí, ktorí s túžbou slúžiť najmä chudobným dobrovoľne vstupujú do misijnej spoločnosti. O zasvätenom živote "vincentínov" sa dozviete viac v relácii Doma je doma.

9:05

Spojení oceánom

Pánove cesty sú nevyspitateľné a život Paľa Čekana je toho dôkazom. Jeho postupné objavovanie živej viery cez životné skúsenosti, stretnutia s výnimočnými ľuďmi a cez náhle životné rozhodnutia je napínavým dobrodružstvom života s Bohom. Na Islande vyštudoval biochémiu a dnes pôsobí ako asistent na jednom z najznámenjších inštitútov biomedicínskeho výskumu na Rockefellerovej univerzite.

9:30

Moja misia - Cesta z pralesa (Ekvádor)

Misionárska legenda - Ján Šutka, 50 rokov pracuje medzi indiánmi Shuar v ekvádorskom pralese.

10:00

premier

Generálna audiencia

Priamy prenos, v ktorom sa Svätý Otec pravidelne stretáva s pútnikmi, ktorí prichádzajú navštíviť Sväté mesto a prihovára sa im.

11:10

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

11:20

Slovo Božie podľa Jána (3)

Súvislosti a významy zjavených právd novozákonného posolstva v evanjeliu podľa Jána, objasňované biblistami Katolíckeho biblického diela.

11:45

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

12:00

Raduj sa, nebies Kráľovná

Nedeľná modlitba Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:15

premier

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba posvätného ruženca.

12:50

Posolstvo zo Soufanieh: Príbeh sýrskej vizionárky Myrny Nazzour

V roku 1982, šesť mesiacov po svadbe, sa 18 ročnej neveste Myrne prihodila neobyčajná vec. Po dôkladnom vyšetrení sa ukázala ako nadprirodzená a zmenila životy mnohých ľudí. Vytekanie oleja z rúk mladej Myrny bolo prvým znamením a predzvesťou veľkých udalostí... Do malého domu Mirny prúdili davy ľudí. Kresťania spolu s moslimami zotrvávali na modlitbách a boli svedkami neobyčajných posolstiev. Ikona Kazanskej Panny Márie začala roniť olej a nasledovalo stretnutie s presvätou Bohorodičkou a Ježišom Kristom. Počas spoločného slávenia Veľkej noci katolíkmi aj pravoslávnymi sa na tele Myrny objavili rany umučenia Krista (stigmy). Aký je odkaz týchto neobyčajných udalostí a posolstiev, ktoré sa odohrávajú v malej štvrti Soufanieh? Dokumentárny film prináša svedectvo priamych účastníkov týchto udalostí a zároveň je jedným z mnohých svedectiev potvrdzujúcich existenciu Boha.

13:50

O pôsobení diabla (6)

Záznam zo seminára pátra Eliasa Vellu v Trenčíne.

15:00

Božie milosrdenstvo

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd (Slávnostný ruženec)

Priamy prenos z modlitby ruženca z Lúrd.

16:05

Bez hraníc: Misionár kameramanom

V čase, keď cirkev hľadela na pohybujúce sa obrázky skôr skepticky a vtedajšie kiná sa považovali za hriešne miesta, boli to predovšetkým rehole misionárov, ktoré vo filme videli nové výzvy, ktoré toto médium prinášalo.

16:35

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

17:00

Animované biblické príbehy (1) (Abrahám a Izák)

Hoci boli Abrahám a Sára už starí, dostali od Boha zasľúbenie, že budú mať syna. Veľmi milovali svoj malý zázrak, synčeka Izáka. Keď Boh požiadal Abraháma, aby vzal Izáka a obetoval mu ho, bolo to pre neho najťažšie životné rozhodnutie. Dojímavý príbeh je jednou z najväčších skúšok poslušnosti, viery a dôvery v Boha, akú v Biblii nájdeme. Abrahám v skúške obstál a Božie zasľúbenie, že sa stane otcom mnohých národov, sa mohlo naplniť.

17:30

premier

Doma je doma z Banskej Bystrice (Obete obchodovania s ľuďmi)

Popoludňajšia publicistika. Obetí obchodovania s ľuďmi neustále pribúda. V rámci relácie si túto tému bližšie priblížime. Okrem možností riešenia danej situácie sa zameriame aj na prevenciu a spomenieme si užitočné rady a tipy pred vycestovaním.To všetko s členmi Slovenskej katolíckej charity v relácii Doma je doma z Banskej Bystrice.

18:30

premier

Rozprávočka (Ovce: Mobilmánia)

Animovaný seriál pre deti, ktorý poučným spôsobom vysvetľuje výhody a úskalia internetu.

18:40

Ruženec z Lúrd (Ruženec svetla)

Záznam modlitby ruženca z Lúrd.

19:10

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:30

premier

V tieni

Dobrovoľníci. Ich pláca je vatikánska mena a dobrý pocit z vykonanej práce. Do príprav Festivalu Lumen 2011 sa ich zapojilo 250. Čo ich motivuje? Odkiaľ čerpajú energiu, keď nevládzu? Ako to vyzerá v zákulisí najväčšieho gospelového festivalu na Slovensku? Odpovede nielen na tieto otázky vám ponúka dokument V tieni.

20:00

premier

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

20:10

premier

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

20:20

premier

Slovo Božie podľa Jána (4)

Súvislosti a významy zjavených právd novozákonného posolstva v evanjeliu podľa Jána, objasňované biblistami Katolíckeho biblického diela.

20:50

premier

Saleziánsky magazín

V predposlednom Saleziánskom magazíne v tomto školskom roku vám ponúkneme krátky rozhovor s bývalým provinciálom saleziánov na Slovensku donom Karolom Maníkom, reportáže a správy zo saleziánskeho sveta a don Pavol Grach nám priblíži spiritualitu dona Bosca a jej charakteristické črty.

21:15

Hudobné pódium

Hudba v jej najrozličnejších podobách znie na koncertných pódiách. Hudobné pódium TV LUX nás prostredníctvom kamier a mikrofónov na tieto miesta pódia zavedie.

21:55

Doma je doma (KanaDAR)

Popoludňajšia publicistika. Kanada ako ju (ne)poznáte s Palim Dankom a jeho pestrými hosťami.

22:50

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

23:00

Záver vysielania

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo