TV program

14. týždeň
  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich

0:05

Na ceste k Bohu: Svätá a veľká nedeľa Paschy

Na ceste k Bohu je séria video-katechéz, ktoré predstavujú významné sviatky a dni liturgického roka východnej cirkvi byzantskej tradície. Archimandrita Jaroslav Lajčiak, protosynkel Košickej eparchie, predstavuje pôvod sviatkov, význam ikon, teologic

0:25

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

0:30

premier

Quo vadis s Maxom Kašparů (Nezdravé vzťahy v príbuzenstve)

Medziľudské vzťahy môžu byť zvnútra narušené istými baktériami. Patria medzi ne aj nezdravé vzťahy v rámci príbuzenstva. Ako sa s tým vyrovnať? Radu ponúka Max Kašparů v relácii Quo vadis.

1:10

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

1:15

premier

Moja misia – magazín (Nie si sám)

Starostlivosť o chorých a zomierajúcich je témou filmu Nie si sám. O sprevádzaní pri lôžku zomierajúceho nám v relácii porozpráva sestra Gertrúda z Hospicu milosrdných sestier v Trenčíne. Moderuje sr. Hermana Matláková.

2:20

Godzone magazín

V aktuálnom diele relácie si pripomenieme to najdôležitejšie. Kto je pre nás Boh. Okrem toho si vypočujeme vyučovanie o blahoslavenstvách a nechýba ani klip a súťaž.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

3:20

Doma je doma (Tvorivosť)

lovek bol stvorený na Boží obraz. Jednou z vlastností, ktoré s ním máme spoločné, je tvorivosť. O tom, ako sa z tvorivosti môže stať uspokojujúce zamestnanie, sa budeme rozprávať so šperkárkou Zuzanou Krajčovičovou a výrobcom nožov Palom Blahom. Moderuje Martina Ostatníková.

4:15

Zabudnuté poklady (Kostol sv. Ladislava, Necpaly)

Ranogotický Kostol sv. Ladislava v Necpaloch postavili v druhej polovici 13. storočia. Vďaka svojej polohe, v opevnenom areáli cintorína nad obcou, dominuje svojmu okoliu. Známa je jeho fresková výzdoba presbytéria, ktorá práve prešla reštaurovaním. Ďalšie, nie menej vzácne, fresky kostol ukrýva pred zrakom návštevníka na svojej povale.

4:30

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

7:50

deaf

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba radostného ruženca.

8:25

premier:)

Kráľovstvo bez hraníc (Vzkriesenie)

Animované príbehy o živote Ježiša Krista.

8:55

:)

Veľká Noc s Bonifácom

Televízny film podľa ľudového rozprávania - úsmevný pohľad na vzťahy a udalosti v jednej dedine počas očakávania Veľkonočných sviatkov.

10:00

premier

Evanjelické služby Božie

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

11:00

:)

GU100 (VEĽKÁ NOC)

Kvetná nedeľa, Zelený štvrtok, Veľký piatok, Biela sobota - kamarát Gu100 sa čuduje, čo sú to za zvláštne názvy. Verka sa mu pokúsi vysvetliť, prečo oslavujeme Veľkú noc a prečo je to najvýznamnejší kresťanský sviatok.

11:25

Hrdina Lásky

Príbeh katolíckeho kňaza Alfonza Paulena.

12:00

premier

Raduj sa, nebies Kráľovná

Priamy prenos poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:20

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

12:40

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

13:10

Na tónoch vďačnosti

V novej relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

14:00

premier

Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom (2.časť)

Dokument je venovaný 31. výročiu pádu komunizmu v našej krajine a všetkým obyčajným ľuďom – nenápadným hrdinom, ktorí sa zaslúžili o slobodu.

15:00

12

Apoštol Peter

Filmový príbeh záveru života apoštola Petra, ktorý počas svojich posledných mesiacov vo väzení ovplyvnil životy desiatok vojakov, odsúdených a väzniteľov. Jeho silný príbeh odvahy, príbeh neochvejnej viery. Bol skutočne skalou, na ktorej Ježiš Kristus postavil svoju Cirkev.

16:30

premier

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

17:05

:)

Exodus

Mojžiš prichádza za faraónom a prosí ho o oslobodenie svojho ľudu. Až po smrti faraónovho prvorodeného syna dovolí izraelskému ľudu odísť z Egypta. Ale aj tak sa ich ešte posledný raz pokúša zastaviť. Boh však nedovolí, aby jeho ľud zahynul.

18:10

Pro musica nostra

Dokument pre našu hudbu propaguje festivaly, ktoré organizuje Hudobné centrum v historických, zrenovovaných priestoroch – v kaštieľoch, chrámoch, kostoloch a pod. Cieľom festivalu je prinášať hudbu poslucháčom do unikátnych priestorov na Slovensku.

18:30

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

19:15

premier

Cesta slávy

Z pera pátra Jozefa Porubčana nevyšli iba zaujímavé meditácie k zastaveniam krížovej cesty, ale aj k udalostiam, ktoré nasledovali po zmŕtvychvstaní až po udalosti Zoslania Ducha Svätého.

19:30

:)

Kráľovstvo bez hraníc (Vzkriesenie)

Animované príbehy o živote Ježiša Krista.

20:00

12

Cesta pútnika

Cesta pútnika je animovaný príbeh vytvorený podľa rovnomennej knihy Johna Bunyana, jednej z najčítanejších alegorických kníh plnej hlbokých biblických právd o človeku a Bohu, spasení a nebezpečenstvách života...

21:55

Ján Pavol II. stále živý

Na to, aby mohol byť Ján Pavol II. vyhlásený za svätého, bolo potrebné zdokumentovať dva zázraky, ktoré sa udiali na jeho príhovor. Vypočujeme si názory lekárov, odborníkov a dve uzdravené ženy. Jednou je rehoľníčka, druhou matka z Kostariky.

22:45

Moja misia - magazín

V relácii Moja misia magazín tentokrát privítame Zlaticu Hoppanovú. Bude rozprávať o ceste hľadania povolania počas svojej misijnej skúsenosti v Tanzánii. Moderuje sr. Elena Holá.

23:15

Hudobné pódium

Slávnostný koncert pri inaugurácii nového organa Rieger v Katedrále sv. Šebastiána v Bratislave.

23:45

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen