TV program

14. týždeň

0:50

Lauda

Lauda (hudobný žáner z čias sv. Františka z Assisi) - Mária s učeníkom pod krížom.

1:15

Týždeň s...

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

1:25

Semienka nádeje

Svätý Otec František nás počas homílie na svätej omši v Šaštíne okrem iného vyzval, aby sme sa nezastavili, lebo ´keď sa Cirkev zastaví, ochorie´. Zároveň ukázal na Pannu Máriu, ktorá po obdržaní prisľúbenia , že bude Božou Matkou, neostáva adorovať sama seba, ale vydáva sa na cestu. K slovám kázne pápeža Františka sa vrátime s dvoma vzácnymi hosťami, Mons. Stanislavom Zvolenským a arcibiskupom Cyrilom Vasiľom, SJ.

2:20

A teraz čo?

Stále sa spovedám dokola z tých istých hriechov. Nie je to zbytočné?

2:30

Nablízku (Nablízku v Afrike)

V ďalšej časti relácie Nablízku zablúdime za hranice našej krajiny a pozrieme sa do Afriky, kde má charita rozbehnuté viaceré projekty. Predstavíme vám kampaň Pôstna krabička a nový film Príbehy z krabičky, ktorý budete môcť sledovať aj na obrazovkách TV LUX.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:20

Tajomstvo svätého hrobu

Dokument prináša najnovšie vedecké objavy a výroky vedcov, ktorí sa zaoberali posmrtnými relikviami zachovanými z hrobu Ježiša Krista. Dávajú nám mnohé odpovede a niekedy priam vyrážajú dych.

4:15

Týždeň s...

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

4:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

5:00

Biblia (11)

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

7:30

Malý Cambridge

Trnava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďaka tu prítomným tisíckam študentom aj ako malý Cambridge. Korene univerzitného vzdelávania, siahajúce do zakladateľského aktu kardinála Petra Pázmáňa v roku 1635 a zvereniu do rúk jezuitskej rehole, Trnavská univerzita s Kristom vo svojom znaku nikdy neopustila.rnava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďaka tu prítomným tisíckam študentom aj ako malý Cambridge. Korene univerzitného vzdelávania, siahajúce do zakladateľského aktu kardinála Petra Pázmáňa v roku 1635 a zvereniu nava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďaka tu prítomným tisíckam študentom aj ako malý Cambridge. Korene univerzitného vzdeláava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďava je už takmer 40

8:05

Gréckokatolícky magazín

Magazín o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

8:30

:)

Animované biblické príbehy Nového zákona (Ježiš žije!)

Veľkej radosti a nádejam je koniec – Ježiš zomrel na kríži. Smútok a beznádej učeníkov však náhle vystrieda neutíchajúca radosť, láska a nadšenie, keď uvidia vzkrieseného Majstra. Aj keď s nimi neostane dlho, majú jeho sľub.

8:50

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

9:00

Pod javiskom

Dušan Dušek, spisovateľ a scenárista, s Danielom Hevierom v relácii Pod javiskom písanie a literatúra prirovnajú k chemickej relakcii. Rozbehnú rozhovor aj o písaní filmových scenárov, práci redaktora i pedagóga, a aké je to byť spisovateľom na "voľnej nohe" v čase normalizácie. Hudobní hostia: Lenka Gálisová, Andrej Urminský.

10:00

Akvinas

Dominikán páter Akvinas Gabura. Do Božej vôle sa s dôverou odovzdával, aj keď ho v roku 1952 odsúdili na doživotie... Páter Akvinas je známy aj ako tajný apoštol Bratislavy, či ako otec slovenských dominikánov.

10:30

U Nikodéma (Symbolika veľkonočného trojdnia)

Obrady veľkonočného trojdnia sú bohaté na symboly. Ich poznanie môže veriacim pomôcť intenzívne prežívať veľkonočnú liturgiu. Západný a východný obrad majú svoje špecifiká, ktoré sa v slovenskom prostredí prirodzene prelínajú a dopĺňajú. Hostia Jozef Dronzek - farár v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove, Michal Hospodár - Gréckokatolícka bohoslovecká fakulta PU v Prešove.

11:35

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:15

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

12:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

13:00

Akatist ku Kristovým strastiam

Modlitba akatistu za mier na Ukrajine z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

13:40

Nová kvalita života

Lectio divina – meditatívne čítanie Svätého písma, sprevádzané modlitbou.

13:55

S Františkom zdvíhajme svet

Dokumentárny film mapujúci návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku v septembri 2021.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:30

Gréckokatolícky ruženec

Modlitba gréckokatolického ruženca.

16:00

premier

LUXáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

16:15

Zabudnuté poklady (Kostol sv. Františka z Assisi v Hervartove)

Gotický stavebný štýl je zväčša spájaný s pevným, ale pre niekoho možno chladným kameňom. O tom, že gotika môže byť aj drevená, sa poďte s nami presvedčiť kúsok od Bardejova, do Kostola sv. Františka Asisského v Hervartove. A o tom, že to nie je len taký obyčajný kostol, svedčí aj fakt, že bol v roku 2008 zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

16:30

Eden (HĽA, DREVO KRÍŽA)

Z akého dreva bol vyrobený Kristov kríž? A z čoho mu vojaci uplietli tŕňovú korunu? A čo má spoločné Popolcová streda, Kvetná nedeľa a Veľkonočný pondelok? Resp. čo majú spoločné popol, bahniatka a korbáč? Kľúčové rastliny najdôležitejších okamihov Veľkej noci už čakajú vo veľkonočnom EDENe.

17:00

:)

TV LUX deťom

Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

17:30

premier

Majster zázrakov

Krásne a pútavé rozprávanie o Ježišovi. Príbeh už toľkokrát rozprávaný je prevedený v milej a zaujímavej animácii. Plných 87 minút navodí atmosféru meditatívneho vnímania Božích krokov na našej Zemi.

19:00

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

19:30

premier

Veľkonočná vigília z Vatikánu

Priamy prenos.

21:35

Effeta

Veľkonočná nedeľa - Nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania, cyklus A, Jn 29, 1-9

22:10

deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Getsemanská záhrada)

Na úpätí Olivovej hory leží Getsemanská záhrada. Nachádzajú sa tu prastaré olivovníky, ktorých predkovia boli svedkami Ježišovej modlitby pred jeho umučením.

22:40

12

Sýria - uprostred popola

Keď sa pozeráme na zábery vojnou zničenej Sýrie, nevieme si predstaviť, že by v nej niekto chcel žiť. Ale ľudia sa do zničených dedín predsa vracajú.

23:10

Medzi nebom a zemou

Minorita, otec Lucián Bogucki, OFM Conv., bol okrem iného predstaveným komunity spovedníkov v Bazilike svätého Petra vo Vatikáne. Práve na toto miesto chodí spovedať a chodí sa spovedať aj Svätý Otec.

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo