TV program

45. týždeň

0:05

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

0:20

Vatikánsky magazín

Spravodajský súhrn z Vatikánu.

0:50

slovOžilo

Výber z 15-ročnej tvorby tanečného divadla ATak predstavia spolu s úryvkami Svätého Písma, ktoré zaznejú z javiska, aby vzápätí ožili v tanci. Na počiatku bolo Slovo. A to Slovo ožilo. Ožilo v tanci...

1:50

Homília Mons. Stanislava Stolárika z konferencie Oheň

Záznam homílie z konferencie Oheň v Prešove 2016.

2:10

Náš pánko

Dekan Jozef Šabo, ktorý bol správcom farnosti v Terchovej vyše 20 rokov, prispel svojimi aktivitami k mnohým podujatiam. Známe sú Cyrilometodské dni, ktoré existujú v obci vyše 25 rokov, ale aj Krížová cesta a vyrezávaný Betlehem...

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:20

Hudobné pódium (Organový festival vo Svätej zemi)

Záznam Organového festivalu vo Svätej zemi, 1. časť. Bazilika Zvestovania Panny Márie v Nazarete, hrá Ulrich Pakusch (Nemecko).

4:00

Svätica s ružami medzi nami

Mapovanie návštevy relíkvií sv. Terezky po Slovensku.

4:30

Ruženec

Modlitba ruženca svetla.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého Písma.

7:00

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

7:45

Ruženec

Modlitba radostného ruženca.

8:20

GOJDIČ Láska nadovšetko

Dokumentárny film o osobnosti, ktorá svojím morálnym profilom prekonala hranice nielen Prešova a rodnej krajiny, ale aj hranice rozdeľujúce ľudí do kategórií na tých, ktorí majú právo na ľudskú dôstojnosť a tých, ktorým sa odopiera. Jedinečný životný príbeh človeka, ktorý sa vedel postaviť proti holokaustu i proti každej totalite, proti lži a neláske. Gréckokatolícky biskup mučeník Pavel Peter Gojdič mal odvahu zastať sa utláčaných a biednych. Pravdu a lásku povýšil aj nad svoj život. Jeho biskupské heslo „Boh je láska, milujme ho“ vyjadruje, odkiaľ čerpal silu milovať nadovšetko. Stal sa prvým novodobým svätcom na Slovensku.

9:20

premier:)

Malí poslovia (Pripraviť sa, pozor, páľ)

Píše sa rok 64 po Kristovi. Cisár Nero prenasleduje prvých kresťanov. Mnoho detí prišlo o rodičov a domov. Skupinka detí nájde útočisko u pekára Bena a jeho manželky Heleny. Prežívajú dobrodružstvo v kresťanskom podzemnom utajení. A šíria príbehy o Ježišovom živote.

10:00

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

10:10

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

10:30

Vlastná cesta (Martin Čabák)

Zaujímala sa o neho ŠTB, odobrali mu tzv. štátny súhlas na 12 rokov, no on sa nezľakol. Rímskokatolícky kňaz Martin Čabák. Moderuje Janka Pavelová.

11:00

Quo vadis (Korektne, či pravdivo?)

Diskusia, ktorej účastníkmi budú Ľuboš Jurík, spisovateľ, novinár a politológ a Timotea Vráblová, odborníčka na literatúru pre deti, členka predsedníctva Medzinárodnej únie pre detskú knihu (IBBY), sa zameriava na nánosy umelo vytváraného klišé a tzv. politickej korektnosti. Tieto moderné formy obmedzovania slobody a manipulácie podsúvajú ako pravdu nielen zamaskované politické zámery, ale aj nezdravé formy ľudského života. Veríme, že pozvaní odborníci ukážu cestu, ako sa držať zdravého rozumu a pomenovať veci pravým menom. Moderuje Marián Gavenda.

12:00

Anjel Pána

Záznam z nedeľnej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:25

Ruženec

Modlitba slávnostného ruženca.

13:00

Duchovná poradňa (autor: Michal Zamkovský, téma: Otázky okolo pápeža Františka)

Zaujíma vás duchovný život a pritom máte otázky, na ktoré sa vám zatiaľ nepodarilo nájsť odpovede? Otec Michal Zamkovský a otec Ján Buc budú v relácii TV LUX prinášať odpovede na vaše otázky i pochybnosti.

13:30

Runiverz

Vysokoškolský život má svoje špecifiká. Tie, ktoré sa týkajú Katolíckej univerzity v Ružomberku, si priblížime v relácii Runiverz.

13:50

Kulmenie (Kroniky Narnie)

Čítali ste 7 dielny fantasy román Kroniky Narnie? Alebo ste videli niektoré z jeho filmových spracovaní? Potom vám určite nie je neznáme meno C. S. Lewis. Alebo ak chcete, Jack Lewis, ako ho volali jeho priatelia. C. S. Lewis sa napriek takmer úplnému pracovnému i osobnému vyťaženiu pustí do diela, ktoré sa stane jeho najslávnejším.

14:10

vKontexte (Slávia katolíci Halloween?)

Pred sviatkami Všetkých svätých je často starosťou katolíkov - rodičov, kňazov, učiteľov, katechétov, detí - čo s tým nešťastným Halloweenom a všetkými "párty", oslavami, maskami, výzdobami, ktoré sa ponúkajú našim deťom a rodinám v obchodoch, televízii, na internete, ba i v školách. V našej relácii vKontexte hovorí Juraj Vittek o tom, že Halloween bol pôvodne katolíckym sviatkom Všetkých svätých, a čo sa stalo potom sa dozviete v relácii.

14:40

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Priamy prenos modlitby posvätného ruženca.

16:00

Skopje: Deň vďakyvzdania

Dokument o Dni vďakyvzdania v Skopji, kde macedonski veriaci si 11.septembra pripomenuli svätorečenie Matky Terezy.

16:30

premier12

Brazília - Aleluja

Krajina známa silnou vierou a kresťanskými tradíciami. Brazílčania si povedali, že viera a zábava sa dajú ľahko spojiť. Ako sa im to podarilo? To a ešte niečo viac sa dozviete v dokumente.

17:05

Katechéza (František Trstenský, téma: Podobenstvo o rybárskej sieti)

Relácia, ktorá objasňuje niektoré dôležité otázky týkajúce sa viery, kresťanských právd a morálky.

17:30

premier

Doma je doma (Spevy trinitárov)

Jediný bratislavský kostolný spevokol, ktorý spieval každú nedeľu pri latinskej omši aj počas komunistickej vlády. Zoznámte sa so Speváckym zborom kostola trinitárov. A reč bude aj o Mozartovi.

18:35

:)

Malí poslovia (Pripraviť sa, pozor, páľ)

Píše sa rok 64 po Kristovi. Cisár Nero prenasleduje prvých kresťanov. Mnoho detí prišlo o rodičov a domov. Skupinka detí nájde útočisko u pekára Bena a jeho manželky Heleny. Prežívajú dobrodružstvo v kresťanskom podzemnom utajení. A šíria príbehy o Ježišovom živote.

19:05

Ruženec z Lúrd

Záznam modlitby posvätného ruženca.

19:35

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

20:00

premier

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

20:20

premier

vKontexte (autor: Miloš Lichner SJ, téma: Ako uchovávať urny?)

Milí priatelia, v týchto dňoch si pripomíname Slávnosť všetkých svätých a takisto aj Sviatok všetkých verných zosnulých. Chodievame na cintoríny. A práve v týchto dňoch rímska kongregácia pre náuku viery vydala smernicu o správnom spôsobe pochovávania, spopolňovania a uchovávania urny. Ako je to vlastne v tomto prípade s nami, kresťanmi katolíkmi? Môžeme uložiť urnu kde chceme, ako chceme, môžeme s ňou narábať ako sa nám páči? Ak vás tieto otázky zaujímajú, odpoviem na ne tým, že túto smernicu vložím do histórie a teológie Cirkvi.

20:50

premier

Gréckokatolícky magazín

Magazín o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

21:10

premier

Spojení oceánom (Zuzana Fidriková)

V ďalšej časti relácie Spojení oceánom nás privíta slnkom zaliate Chicago a Zuzana Fidriková. Rozpovie nám o radostiach i ťažkostiach na svojej životnej ceste, ktorá ju priviedla práve sem. O Božom dotyku, ktorý dokáže meniť životy, o folklóre a krásach Slovenska, ktoré jej tu chýbajú. Vydá nám svedectvo o dôležitosti daru svätej spovede aj o tom, aké vzácne je mať v zahraničí medzi sebou slovenského kňaza. Moderuje Aneta Lisá.

21:45

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

21:50

Chvály (Lámačské chvály)

Modlitba chvál rôznych spoločenstiev.

22:40

Doma je doma (Seniori a naša spoločnosť)

"Kde nie je úcta k starším, nie je ani budúcnosť pre mladých," povedal Svätý Otec František. V mesiaci úcty k starším sa budeme rozprávať o senioroch, ktorí potrebujú našu starostlivosť, úctu a predovšetkým lásku. Seniori, ktorí prežívajú záverečnú časť svojho života. Budeme sa rozprávať o tom, ako by sa civilizovaná kresťanská spoločnosť mala správať k svojim seniorom.

23:40

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo