TV program

28. týždeň

0:05

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

0:40

Pod javiskom (Miroslav Noga)

Čo sa udeje predtým ako herec príde do divadla a vstúpi na javisko? Aké je to pre komika zabávať ľudí, aj keď v osobnom živote prežíva ťažké situácie? Herec Miro Noga v relácii Pod javiskom porozpráva aj o úžasných veciach, pre ktoré sa oplatí žiť.

1:35

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

2:00

deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Qsar el Yehud, miesto krstu)

Qsar el Yehud. Kláštor sv. Jána Krstiteľa na rieke Jordán. Výnimočné a tajuplné miesto uprostred tisícov nášľapných mín. Miesto dýchajúce históriou, presiaknuté hlbokou vierou i krvou mučeníkov, poznačené vojnami a konfliktmi.

2:30

12

Krížové výpravy (Križiacke panstvá)

Po zázračnom úspechu prvej krížovej výpravy zriadili križiaci vo Svätej zemi križiacke panstvá.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:25

Svätá Terézia z Ánd

Dokumentárny film približuje život a spiritualitu Juanity Fernández Solarovej, známej aj ako sv. Terézia od Ježiša z Los Andes. Stala sa prvou sväticou z Čile.

4:30

deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

7:30

Putovanie Rímom

Rím je kolískou kresťanstva, je sídlom pápeža, preto je aj cieľom putovania kresťanov všetkých čias. Relácia nám priblíži tie najdôležitejšie miesta večného mesta, po ktorých nás bude sprevádzať Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup.

7:45

Zabudnuté poklady (Kostol sv. Martina v Martine)

Kostol , ktorý dnes spoločne navštívime, stojí v meste, ktoré je známe ako sídlo Matice Slovenskej, či ako centrum Turca. A patrón tohto kostola dal meno aj samotnému mestu. Je to ranogotický Kostol svätého Martina, biskupa, v Martine.

8:00

Effeta (Liturgický rok B)

S teológmi nad nedeľným evanjeliom.

8:20

Živé obrazy (Zdravas, milosti plná)

„Zdravas‘, milosti plná, Pán s tebou.“ Ona sa nad jeho slovami zarazila a rozmýšľala, čo znamená takýto pozdrav...“ Fra Angelico zachytil dialóg medzi Máriou a anjelom Gabrielom v prekrásnych detailoch tváre. Čo robí Božie slovo s nami? Počúvame ho? Rozmýšľame nad ním ako Mária?

8:30

Fungujúca a stabilná rodina

Faktory stabilizujúce rodinu ako ich odhaľujú empirické výskumy a teoretické štúdie.

9:05

Klubovka

V prvej letnej Klubovke a druhej tohtojúnovej v exteriéri, ktorú natáčame u nášho kolegu Petra Strojného v Trnave, je hosťom televízny kňaz Cyril Jančišin. Z ponuky eshopu predstavíme rodinný výlet a knihy vrátane pohľadníc s obľúbenými svätcami. Pri príprave sviežeho letného šalátu sa porozprávame s manželmi Klapkovcami a otec Marián Bér ponúkne zamyslenie pri príležitosti Levočskej púte.

9:35

Eucharistické zázraky (Rosane, Albignano di Adda a San Mauro la Bruca)

Dnes ukončíme putovanie po miestach eucharistických zázrakov v Taliansku a v nasledujúcom diely sa presunieme do ďalšej krajiny. Naše putovanie po Taliansku ukončíme v Rosane, Albignano di Adda a San Mauro la Bruca.

9:45

Svätá omša zblízka (Znak pokoja)

V rámci obradu prijímania, po modlitbe Otče náš, nasleduje výzva: “Dajte si znak pokoja”. Ktoré sú nesprávne postoje pri tomto geste a naopak, čo znak pokoja naozaj vyjadruje? Odpovede nájdete v ďalšej časti relácie “Svätá omša zblízka”.

10:00

Nová kvalita života (15. nedeľa v Cezročnom období, rok B. Začal ich posielať)

Lectio divina – meditatívne čítanie Svätého písma, sprevádzané modlitbou.

10:10

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

10:35

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

11:00

premier

Svätá omša z Hronského Beňadiku

Priamy prenos.

12:30

deaf

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba radostného ruženca.

13:10

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

13:15

premier

Na tónoch vďačnosti

V relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

14:20

Fara v meste (Relikvia)

Prípravy na svadbu Denisy a Paľa sú v plnom prúde. Deniske však chýba mama. Farníci si ešte nezvykli na otca Damiána a na fare sa nájde tajomná lebka.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:25

premier:)

Brat František (Narodenie Kráľa - O čom sú Vianoce)

Brat František prerozpráva deťom príbeh o narodení Božieho Syna Ježiša, ktorý napriek pokore a tichosti navždy zmenil životy ľudí. Mária, Jozef i anjeli ho vítali s nadšeným srdcom.

15:50

premier:)

GU100 (Rebeka)

Mávate aj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolu s Verkou a s Gu100m zistíme, aký liek na takýto smutnodeň funguje. ávate aj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolu s Verkou a s Gu100m zistíme, aký liek na takýto smutnodvate aj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolu s Verkou a s Gu100m zistíme, aký liek na taate aj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolu s Verkou a s Gu100m zistíme, akýte aj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolu s Verkou a s Gu100m zie aj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolu s Verkou a s aj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolu s Veraj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí. Spolj vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta tým trpí vy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gréta týmvy smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Grétay smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša Gr smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj naša smutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj našasmutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veď aj našamutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepočuli? Veutnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom nikdy nepotnodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o tom niknodeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani ste o todeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Ani stdeň? Čože? Vy neviete, čo je to? Aneň? Čože? Vy neviete, čo je to?ň? Čože? Vy neviete, čo je t? Čože? Vy neviete, čo je ? Čože? Vy neviete, čo je

16:10

12

Svätý Jozef Kupertínsky

Film The Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a mystiku svätého Jozefa Kupertínskeho.ilm The Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a mystiku svätého Jozefa Kupertínslm The Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a mystiku svätého Jozefa Kuperm The Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a mystiku svätého Jozefa Ku The Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a mystiku svätého Jozefa The Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a mystiku svätého JozefaThe Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a mystiku svätého Jozefahe Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby priblížil život a myse Reluctant Saint kombinuje komické a vážne prvky, aby pri Reluctant Saint kombinuje komické a vážReluctant Saint kombinueluctant

17:50

Nová kvalita života (15. nedeľa v Cezročnom období, rok B. Začal ich posielať)

Lectio divina – meditatívne čítanie Svätého písma, sprevádzané modlitbou.

18:10

Jeden na jedného (Kaplán v našom parlamente)

O poslaní, pôsobení a plánoch v národnej rade sa moderátorka Gabriela Marchevská rozprávala s parlamentným kaplánom Jánom Bucom.

18:30

premier12

Láska a rodičovstvo (Zodpovedné otcovstvo)

Výchova, zodpovednosť, demografia. O týchto aj iných témach budú v tretej časti hovoriť odborníci i rodičia detí.

18:45

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

19:00

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

19:30

premier

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

20:40

premier

Svätci zo Skalky

Svätí Andrej-Svorad a Beňadik posvätili Skalku svojimi obetami a modlitbami. Aj o 1000 rokov neskôr je svedectvo života svätých pustovníkov stále aktuálne a živé.

21:10

premier

Otec Ján Krapan

Dokument rozpráva o živote a diele kňaza, Jána Krapana, rodáka z Lotyšska. Stal sa kňazom za veľmi podivuhodných okolností, a to práve vtedy, keď kňazov ponižovali, zabíjali, deportovali a kostoly ničili. Svoj život zasvätil veriacim na Ukrajine.

21:40

Medzi nebom a zemou

Mladý režisér Slavo Zrebný objavil obrovskú studnicu povzbudenia v tých, čo boli prenasledovaní za svoje presvedčenie. Tento poklad sa snaží sprístupniť súčasnej generácii. V relácii Medzi nebom a zemou porozpráva o dokumentárnom filme Slobodní, ktorého protagonistami sú Silvester Krčméry a Vladimír Jukl.

22:20

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

22:55

U Nikodéma (Blahoslavený Ján Havlík)

Slovensko má nového blahoslaveného, rehoľníka Jána Havlíka. 31. augusta 2024 bude mučeník pre vieru zo Záhoria vyhlásený za blahoslaveného v Šaštíne. Kto bol Ján Havlík a aký je jeho odkaz pre nás?

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo