TV program

29. týždeň

0:05

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

0:20

12

Bosco Boys z Nairobi

Fetujú lepidlo, aby mali krajší život. Na uliciach hlavného mesta Kene musia dávať pozor, aby ich nezožrali hladné psy. Niektorí z domu utiekli už ako 5-roční, aby viac nedostávali bitku od opitých rodičov. V internátnej škole Bosco Boys pracujú aj dobrovoľníci zo Slovenska, vrátane kňaza Petra Kuchára. Deti z ulice nachádzajú v centre novú rodinu, vzdelanie a nádej. Boli ničím a teraz sú na najlepšej ceste stať sa hrdinami.

0:50

Doma je doma (Doma v Bratislavskej arcidiecéze)

Predstavenie Bratislavskej arcidiecézy pred návštevou Ad limina apostolorum. Moderuje Pali Danko. Hostia: Mons. Stanislav Zvolenský - bratislavský arcibiskup metropolita, Mons. Jozef Haľko - bratislavský pomocný biskup, Tibor Hajdu - riaditeľ arcibiskupského úradu v Bratislave, Ľubomír Švorca - Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy, Milan Puškár - prefekt kňzaského seminára v Bratislave. 

1:50

LOVEička

Záznam z predstavenia suboru Inpulse z Pezinka. Mikropríbehy o hladaní ludskej lásky a (ne)odmietaní lásky skutočnej.

2:30

Cesta zmierenia

Dokument o Sare Salkahaziovej.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:15

Univerzita tretieho veku

Záznamy z prednášok.

4:00

vKontexte (autor: Juraj Vittek, téma: Telo, duša, duch, rovnocennosť náboženstiev)

Milí priatelia, na základe vašich podnetov sa budeme venovať otázke používania pojmov telo, duša a duch. Explicatio terminorum - vysvetlenie pojmov - to bolo základom správnej debaty a dialógu na stredovekých univerzitách a tak sa pokúsime vidieť v hlbšom kontexte túto otázku. Jednou z ďalších otázok bol vzťah kresťanstva a iných náboženstiev. Sú rovnako cenné, majú rovnakú dôstojnosť, alebo ich treba jednoducho úplne zavrhnúť?

4:30

Ruženec

Modlitba radostného ruženca.

4:55

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

7:40

Ruženec

Modlitba ruženca svetla.

8:15

Doma je doma (Doma v Bratislavskej eparchii)

Predstavenie Bratislavskej eparchie pred návštevou Ad limina apostolorum. Hostia: Mons. Peter Rusnák - bratislavský eparcha, Ladislav Sabolčák - dirigent zboru Kirillomethodeon, diakon a vedec Andrej a Terézia Škovierovci so synčekom Cyrilom, o.Rastislav Čížik - farár Bratislava - Staré Mesto, sr. Benjamína Magdaléna Ondovčáková SNPM, sr. Veronika Vislocká - baziliánka.

9:10

premier:)

Ichtis – antivírus pre deti

Počítačové vírusy spôsobujú veľa škôd. A čo takto vírusy hnevu, závisti, nenávisti? Ako sa s nimi vysporiadať, to poradí deťom antivírus – rybka menom Ichtis.

9:50

premier

P15 QUO VADIS?

Záznam zo Stretnutia mládeže v Poprade. Predstavenie Poľska, Korunka k Božiemu milosrdenstvu.

10:55

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

11:10

Moja misia - Čo slová nepovedia (Sibír)

Rozbité rodiny, samota, alkoholizmus, zúfalstvo, choroby, závislosť ...Sr. Antonia Lednická, zdravotná sestra, je nielen vynaliezavá, ale aj charizmatická v spôsobe ohlasovania evanjelia tým najchudobnejším z chudobných v Nižnom Tagile.

12:00

Anjel Pána

Záznam z nedeľnej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:25

Ruženec

Modlitba bolestného ruženca.

12:55

Stojí to za to!

Ak sa manželstvo žije v súlade s Božím vedením, Boh sa stará aj o financie, o čom svedčí aj svedectvo manželov Terky a Petra Marettovcov.

13:20

V Samárii pri studni (Odkaz sestry Faustíny a o. Michala Sopočka)

Svätý rok milosrdenstva - ako vnímam, chápem Božie milosrdenstvo? Viem byť milosrdný? Modlím sa v tomto Svätom roku viac ruženec Božieho milosrdenstva? Mám duchovné vedenie? V Samárii pri studni o svätej sestre Faustíne, jej mystickom živote s Ježišom - Božim milosrdenstvom, o jeho obraze, ruženci, Hodine Božieho milosrdenstva. A to všetko pod duchovným vedením blahoslaveného otca Michala Sopočka. Suvislosť Božieho milosrdenstva so životom svätého Jána Pavla II. Hostia: Andrej Šottník - oratorián sv. Filipa Nériho, Ján Košťál - združenie Faustínum, Vladimír Peklanský SAC - palotín. Moderuje Alfonz Juck.

14:40

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:30

Ruženec z Lúrd

Záznam modlitby posvätného ruženca.

16:00

V škole Ducha (autor: Marián Gavenda, téma: Každodenná svätosť)

Záznamy prednášok z konferencií a pastoračných centier.

16:30

premier

Ahoj, pútnik! - Svetové dni mládeže RIO 2013

Túžba po dobrodružsve, spoznanie exotickej krajiny,nové priateľstvá? Čo priviedlo milióny pútnikov v lete 2013 na 13. svetové dni mládeže do Brazílie..? Spolu s nimi budeme hľadať odpoveď a spoznávať Brazíliu i latinko-americký temperament v dokumente reportérky Moniky Mannovej.

17:00

:)

Klbko a 12 apoštolov (Jakub)

Katka poslala Klbkovi mušľu. Žeby pred púťou po stopách apoštolov dala prednosť dovolenke pri mori? Či sa Klbkovi podarí rozmotať aj túto zamotanú hádanku sa dozviete v ďalšej časti relácie.

17:30

premier

Doma je doma (Doma v Banskobystrickej diecéze)

Predstavenie Banskobystrickej diecézy pred návštevou Ad limina apostolorum. Moderuje Ján Michalský. Hostia: Gabriel Brendza - cirkevný historik, Mons. Marián Chovanec - diecézny biskup, Branislav Koppal - generálny vikár, Martin Dado - riaditeľ biskupského úradu.

18:30

:)

Ichtis – antivírus pre deti

Počítačové vírusy spôsobujú veľa škôd. A čo takto vírusy hnevu, závisti, nenávisti? Ako sa s nimi vysporiadať, to poradí deťom antivírus – rybka menom Ichtis.

19:00

Ruženec z Lúrd

Záznam modlitby posvätného ruženca.

19:35

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

20:00

premier

Rok zasväteného života: Brat M. Lev - Identita

Mních z trapistického kláštora Nový Dvúr priznáva, že keď niekto vstúpi do kláštora, nevyhnutne sa zrazí sám so sebou. Šťastný môže byť, len ak sa v kláštore stretne s Bohom. Mnísi stávajú o 3:00 ráno, aby sa modlili za tých, ktorí ešte spia.

20:10

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

20:20

premier

Fundamenty (téma. Boží ľud, Kristovo telo, chrám Ducha)

Zastavenie sa nad Katechizmom Katolíckej cirkvi s moderátorkou Janou Zlatohlávkovou. Hostia: Juraj Vittek - katolícky kňaz, Pavol Strežo - laický evanjelizátor.

21:20

Vatikánsky magazín

Spravodajský súhrn z Vatikánu.

21:55

Doma je doma (Doma v Trnavskej arcidiecéze)

Predstavenie Trnavskej arcidiecézy pred návštevou Ad limina apostolorum. Moderuje Miriam Stašková. Hostia: Mons. Ján Orosch - trnavský arciviskup, Dušan Kolenčík - hovorca diecézy, Ondrej Chrvala - koordinátor pastorácie mládeže, Štefánia Šalmaja Vargová - katarínovci, Ľubo Leonius Blišák - katarínkovci, sr. Samuela - Inštitút milosrdných sestier Svätého kríža.

22:50

Misie milosrdenstva: Ježiš vo sviatosti zmierenia

Záznam z homílii Misie milosrdenstva, ktoré sa konali v katedrále sv. Martina v Bratislave.

23:15

Chvály (kapela GODKNOWS z Prievidze)

Modlitba chvál rôznych spoločenstiev.

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen