TV program

20. týždeň

0:05

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

0:15

Doma je doma (Nebo sa otvára pokornej odvahe)

Dvaja bratia, levočskí rodáci, sa rozhodli pre misiu v koridoroch odvahy a nádeje. Dramatické situácie ich nútia pokúšať sa o nemožné: kriesiť dohasínajúce knôtiky blížnych v ohrození života. Pracujú pod enormným tlakom plynúcich sekúnd a verejnej mienky očakávajúcej zázraky. Moderuje Jozef Lapšanský.

1:10

Na tónoch vďačnosti

V novej relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

1:45

Večera u Slováka (Zoslanie Ducha Svätého - Turíce)

Diskusná relácia nad nedeľným evanjeliom.

2:20

Katechéza (O dvoch dlžníkoch)

Podobenstvá, prof. František Trstenský

2:35

Jeden na jedného (Noví katechéti)

Pápež František nedávno zriadil laické ministérium katechétu. Čo to znamená? Je to niečo nové? Kto bude môcť byť laickým katechétom, aké podmienky musí splniť a čo bude vykonávať? S Ľubou Oravovou a Martinom Kramarom.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

3:20

premier

Medzi nebom a zemou

O veľmi praktické témy spojené s výchovou detí, a to nielen zo strany rodičov, sa s nami podelí psychologička Denisa Zlevská.

4:00

premier

Spojení oceánom

Do tejto časti relácie Spojení oceánom k nám do štúdia zavítala mladá žena s veľkým úsmevom a obrovskou životnou energiou. Petra Kazimírová nám rozpovedala svoj životný príbeh a prezradila nám aj zaujímavosti zo zákulisia svoje práce na letisku. Moderuje Aneta Lisá.

4:30

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá liturgia

Priamy prenos z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

8:00

Viera do vrecka (Ako zvládať stres)

Niet inej cesty von zo zmätku dnešného sveta, ako je cesta do hlbín vlastného srdca. Ako nájsť rovnováhu a pokoj, o ktoré kvôli stresu prichádzame, prezradia hostia: salezián don Peter Naňo, sr. Veronika Barátová z Komunity Blahoslavenstiev a Antom Horváth.

8:25

premier:)

EkoKlbko (O rastlinách)

Klbko je chorý, no napriek tomu sa dozvie veľa nového. Tentoraz o rastlinách, kvetoch a ich plodoch, ale aj o plodoch dobrých skutkov.

8:45

:)

GU100 (Panna Mária)

Baranček GU100 (Gusto) s kamoškou Verkou pripravujú v TV LUX novú detskú reláciu. Spolu s nimi budeme spoznávať nášho Dobrého Pastiera, niečo sa naučíme a zažijeme aj veľa zábavy!

9:05

STOPovanie

V ďalšej časti STOPovania budeme kráčať po Božích STOPách s hosťom, ktorý objavil vzácnu perlu v podobe príbehu života a smrti prvej slovenskej blahoslavenej laičky a mučeníčky Anky Kolesárovej. Svoj život zasvätil rozširovaniu povedomia a úcty k nej, ktoré vyvrcholili jej blahorečením. Božie STOPy a STOPky vo svojom živote nám odhalí kňaz Pavol Hudák.

9:35

Týždeň s ...(farnosť Devínska Nová Ves)

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

9:40

A teraz čo? (Úloha kresťana po skončení pandémie)

Pandémia koronavírusu je súčasťou našich životov už viac než rok. Toto obdobie zmenilo mnohé veci a výnimkou nie je ani duchovný život a život cirkevného spoločenstva. Ako sa vrátiť z útlmu a izolácie do živého prežívania viery? Aká bude úloha nás kresťanov v spoločnosti? Odpovede hľadá don Marián Husár SDB.

9:50

Slovo v obraze (Nanebovstúpenie Pána)

Maliar inšpirovaný Svätým Písmom, kontemplatívna sestra a jej čistá poézia, zamyslenia benediktínskeho mnícha zo Sampora... Ich objavovanie kresťanských mystérií liturgického roka sa chce stať modlitbou v každom divákovi.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:20

Fatimské posolstvo (3)

Miniséria spoločnosti EWTN o Fatimskom posolstve. Sto rokov nasledujúcich po fatimských zjaveniach môžeme označiť za storočie kresťanských mučeníkov, keďže kresťanstvo čelilo najhoršiemu prenasledovaniu od čias Rímskej ríše.

10:55

Pod javiskom

Nahliadnite do hereckého sveta! Vypočujte si živú improvizovanú hudbu a staňte sa svedkami autentického stvárnenia dramatického textu. Každý druhý týždeň sa môžete tešiť na dvoch hercov a nenútené rozhovory, niekedy o vážnych otázkach, inokedy komické. Veríme, že spolu zažijeme krásu z tvorby v priamom prenose. Toto všetko prinesieme v pripravovanej relácii s názvom Pod javiskom.

12:00

Raduj sa, nebies Kráľovná

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:20

Loretánske litánie

Záznam modlitby z Katedrály sv. Martina v Spišskej Kapitule.

12:40

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

13:15

Večera u Slováka (Zoslanie Ducha Svätého - Turíce)

Diskusná relácia nad nedeľným evanjeliom.

13:50

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

13:55

premier

Akatist požehnania rodín

Pobožnosť pred ikonou Svätej rodiny.

14:45

premier

Slávnostná bohoslužba ku cti sv. Jozefa

Priamy prenos z hory Butkov.

16:45

Nová kvalita života (Prijmite Ducha Svätého)

Liturgický rok B, Lectio divina – meditatívne čítanie Svätého písma, sprevádzané modlitbou.

17:00

LUXáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

17:30

Svätá Rita - Patrónka nevyriešiteľných situácií

Dokument nám rozpráva o ťažkom živote svätej Rity. Táto matka, manželka a neskôr rehoľnica celý svoj život vložila do rúk Božích. Jej obetované utrpenie prinieslo veľa Božieho požehnania a na jej príhovor sa dejú zázraky aj po jej smrti.

18:30

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

19:20

:)

GU100 (Panna Mária)

Baranček GU100 (Gusto) s kamoškou Verkou pripravujú v TV LUX novú detskú reláciu. Spolu s nimi budeme spoznávať nášho Dobrého Pastiera, niečo sa naučíme a zažijeme aj veľa zábavy!

19:40

:)

EkoKlbko (O rastlinách)

Klbko je chorý, no napriek tomu sa dozvie veľa nového. Tentoraz o rastlinách, kvetoch a ich plodoch, ale aj o plodoch dobrých skutkov.

20:00

premier

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

20:30

premier12

Svätá Barbora

Príbeh o odvahe a schopnosti položiť z lásky k Bohu vlastný život. Tiež príbeh o pseudoláske k moci, majetku a o tom, aký je deštruktívny spôsob života bez lásky a bez Krista.

22:20

deaf

Eucharistické zázraky

Počas 56 týždňov sme spolu spoznávali viaceré fenomény a príbehy spojené s eucharistickými zázrakmi vo svete. V poslednom diely vám priblížime niekoľko kratších príbehov zázračného svätého prijímania, ako o nich hovoria dobové dokumenty.

22:40

vKontexte (Gašpar Fronc: Svedomie alebo zákon?)

Čo je viac - svedomie alebo zákon? Mnohokrát sa stretávame s tým, že sú kladené proti sebe, akoby mali byť v konflikte a navzájom sa vylučovali. Dá sa to zosúladiť? V relácii vKontexte sa dotkneme tejto kontroverznej témy súčasnosti.

23:20

Medzi nebom a zemou

Milan Kolcun tentokrát nebude sprevádzať turistov po Košiciach, ale o svoje skúsenosti so sprievodcovskou činnosťou sa podelí s divákmi Televízie Lux. Moderuje Marián Gavenda.

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen