TV program

21. týždeň

7:00

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba posvätného ruženca.

7:30

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

7:55

Klbko (Matúš)

Jeden z apoštolov navždy opustil svoje pôvovodné povolanie. Bál sa, že peniaze ho budú lákať na zlé, preto sa ich úplne vzdal.

8:15

Animované biblické príbehy (23) (Šavol z Tarzu)

Jeden z najdramatickejších príbehov obrátenia, ktoré v Biblii nájdeme. Úhlavný nepriateľ a odhodlaný prenasledovateľ kresťanov Šavol je ochotný za svoje presvedčenie aj zomrieť. Za dramatických okolností sa na ceste do Damasku stretne so vzkrieseným Ježišom. Táto skúsenosť navždy zmení Šavlov život. So svojou minulosťou pochová aj svoje meno a narodí sa znovu ako Pavol. Od tej chvíle ho história pozná ako najvýznamnejšieho šíriteľa kresťanstva. Dobrú správu o vzkriesenom Ježišovi a jeho milosti, ktorú sám zažil, ponesie až do konca života.

8:40

Moja misia - Cena človeka (Taliansko)

Kňaz, filmár a záchranár horskej služby Jozef Hurton v alpskej dedinke Sulden.

9:10

LAJF (LÁSKA, BOŽE, LÁSKA)

Májová lajfka celá o láske. Dá sa láska vyjadriť chemickými vzorcami? Alebo je to niečo viac? Kde sa berie, ako vzniká a ako mizne? Odpovedá mladý pár, ktorý sa chystá do manželstva a krásna fungujúca rodina s deťmi. Ako májová čerešnička na našej televíznej torte je vystúpenie dvoch skvelých tanečníkov...

10:10

Tak ďaleko a tak blízko

Benediktínski a cisterciánski mnísi a mníšky v Guinei, Brazílii, Vietname, Indii... Komunity plné nadšenia, mladosti a energie. Ako kedysi pred stáročiami v Európe, pri zrode mníšstva. Hoci na západe ideál zasväteného života upadá, v mnohých chudobných krajinách mníšsky život naopak zažíva nevídaný rozkvet. Na začiatku 20. storočia nebolo v Ázii a Afrike dohromady viac ako 15 kláštorov. Dnes ich je len na týchto dvoch kontinentoch viac ako 450.

11:10

Godzone magazín

Relácia projektu Godzone o spoločenstvách a živote v nich.

11:40

Saleziánsky magazín

Čo všetko sa deje v saleziánskych oratóriách a okolo nich, o tom hovorí náš magazín.

12:00

premier

Pápež František vo Svätej zemi

Štúdio špeciál a priamy prenos z príletu, stretnutie s kráľovským párom a predstaviteľmi Jordánska.

14:00

Lurdská jaskynka v Bratislave

Vyše 4000 ďakovných tabuliek a nevyčísliteľné množstvo modlitieb najlepšie vystihuje toto mystické miesto na Hlbokej ceste. Koncom 19. storočia dala grófka Gabriela Szápáryová, inšpirovaná návštevou v Lurdoch, osadiť v bývalom kameňolome sochu Panny Márie. Od tých čias v okolí jaskynky pribúdajú votívne tabuľky v mnohých jazykoch. Vyjadrujú vďačnosť za zázračné uzdravenia, za návrat z bojov v dvoch veľkých vojnách, za pomoc a ochranu počas komunizmu, či za nájdenie dobrej manželky. Kamenári dodnes vtesávajú do žuly slová presiaknuté utrpením a pokorou. Ďakujem. Merci. Hálábol. Danke. Gratias.

14:35

Spojení oceánom (Peter Batkovjak)

Životným pilierom Petra Bartkovjaka je osobný vzťah s Bohom. Ten formoval príklad rodičov, ktorí sa počas komunizmu nebáli verejne prejaviť svoju vieru a tiež spoločnenstvo mladých ľudí zo stretiek počas štúdia na strednej škole. Po jej skončení riešil dilemu voľby medzi odbornou a duchovnou dráhou. Aj keď sa nakoniec vydal na cestu odbornej kariéry, Pánu Bohu necháva stále otvorené dvere na formovanie jeho osobných kvalít, aby bol zrelý na úlohu, keď príde správny čas.

15:00

premier

Pápež František vo Svätej zemi

Svätá omša na štadióne v Ammáne. Priamy prenos.

16:30

Bez hraníc: Čína - Misionár Josef Freinademetz

5. októbra 2003 bol vyhlásený za svätého Jozef Freinademetz, syn farmárov z južného Tirolska. Misionársky magazín Bez hraníc predstavuje pôsobivý životopis veľkého muža, ktorý kedysi opustil svoj domov, aby začal misiu v Čine. Celý jeho život bol uskutočňovaním hesla: „Jediná reč, ktorej každý rozumie, je láska.“

17:20

premier

Hudobné pódium

Hudba v jej najrozličnejších podobách znie na koncertných pódiách. Hudobné pódium TV LUX nás prostredníctvom kamier a mikrofónov na tieto miesta pódia zavedie.

18:00

premier

Pápež František vo Svätej zemi

Štúdio špeciál, návšteva miesta Ježišovho krstu, návšteva v utečeneckom tábore. Priamy prenos.

19:15

Áno, beriem: Kľúč k šťastnému manželstvu (4) (Môže láska umrieť?)

Cyklus 12-tich krátkych dokumentov Áno, beriem: Kľúč k šťastnému manželstvu je adresovaný tým, ktorí plánujú uzavrieť manželstvo v Katolíckej cirkvi, ale aj manželom, ktorí chcú v tomto zväzku vytrvať celý život. Svoje skúsenosti a rady prezentuje vyše 30 odborníkov z 5 kontinentov. Ich poznatky pokrývajú oblasť psychológie, psychiatrie, gynekológie, teológie, kánonického práva a manželskej etiky. Manželské a snúbenecké páry dopĺňajú komentáre odborníkov svojími názormi.

19:25

EFFETA (Jn 14, 15 - 21)

S hosťom budeme otvárať nedeľné evanjelium a zároveň otvárať naše vnútro na lepšie pochopenie.

19:50

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

20:00

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

20:25

Vo svetle pravdy (Film)

Životopisný príbeh blahoslaveného Guiseppa "Pino" Puglisiho, sicílskeho kňaza, mučeníka, ktorý našiel odvahu postaviť sa proti mafii.

22:15

Adorácia

Večerná modlitba pred Najsvätejšou sviatosťou.

22:45

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

23:00

Záver vysielania

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo