A teraz čo?
Aký je zmysel života? Kde je Boh, keď zomierajú jeho veriaci? Prečo Boh dopustí mučeníctvo?
Pieseň ako modlitba
Speváčka Eva Hrešková, ktorá je súčasťou chválového zoskupenia Martindom Worship, sa s nami podelí o príbeh jej piesne "Pri tebe Ježiš".
Týždeň s...
Tento týždeň sme vstúpili s reláciou Týždeň s ... do Farnosti Martin.
Doma je doma
Relácia Doma je doma s názvom Slovo, ktoré ožíva nás pozýva vstúpiť hlbšie do tajomstva Svätého písma a objaviť jeho rozmanité podoby v našom každodennom živote. Biblia nie je len knihou, ktorú čítame, ale živým Slovom, ktoré sa dotýka srdca človeka a premieňa jeho pohľad na svet. V tejto časti sa budeme spoločne zamýšľať nad tým, ako Písmo dokáže nadobudnúť konkrétnu podobu v umení, v tlačenej podobe aj v skutkoch lásky. Rozhovor s Radovanom Zimmermannom nám priblíži, že evanjelium sa dá nielen počúvať a čítať, ale aj „maľovať“. Obrazy biblických postáv a udalostí sú oknom do Božieho príbehu a pomáhajú nám preniknúť do jeho hĺbky spôsobom, ktorý oslovuje nielen rozum, ale aj srdce. So Štefanom Ševčíkom, riaditeľom Slovenskej biblickej spoločnosti, sa budeme rozprávať o rozmanitých vydaniach a prekladoch Biblie. Objavíme, aké je dôležité, že Slovo Boha je prístupné rôznym skupinám ľudí – od detí až po seniorov – a ako môže mať každá verzia Písma svoje osobité poslanie. Nezostaneme však len pri slove a obraze. Navštívime aj pracovníkov Gréckokatolíckej charity v Prešove, ktorí nám ukážu, čo znamená, keď sa evanjelium premieňa na skutok. Ich služba je dôkazom, že Slovo sa môže stať telom aj v našom prostredí – v konkrétnej pomoci, v láskavom geste, v prítomnosti pri tých, ktorí to najviac potrebujú.
Zabudnuté poklady
Môže byť v kostole gotický oltár z 21. storočia, alebo strop z roku 1542? O tom, že je to možné aj bez cestovania v čase sa dozviete v dnešnej časti Zabudnutých pokladov. Tieto, ale aj iné zaujímavosti v sebe ukrýva kostol sv.Juraja v Starej Haliči, neďaleko Lučenca.
Hugo a hviezda
V tomto diele sa Hugo s priateľmi naučia ako sa stať Ježišovými priateľmi, dávať mu naše vnútorné reťaze a prosiť ho odpustenie.
Odporúčame

Tipy z archívu
Tipy z E-SHOPU
Mohlo by vás zaujímať






