klub

Nové relácie TV LUX

Od januára sme pre našich divákov pripravili dve nové relácie s názvom "Dá sa to aj inak" a "Na ceste v rodine".
Spoločne sa pozrime, o čom sú a čo stojí za ich vznikom.

Na ceste v rodine

HUtorok o 20:20 (mesačník)

Každá rodina; tá, na začiatku manželstva, ale aj tá, ktorá je v dennom kolobehu sprevádzania svojich detí od útleho detstva po zrelosť, či rodina zápasiaca s neplodnosťou, chorobami si prechádza vlastnú cestu bolesti, ale aj dôvery v Božiu milosť.

V relácii Na ceste v rodine Vám raz mesačne predstavíme jednu z oblastí týkajúcej sa rodiny. V 26 minútach vám prostredníctvom osobného svedectva, ale aj krátkej ponuky k ďalšiemu kráčaniu prinesieme kúsok autentickej cesty životom z rôznych rodín.

silvester

Ako povedal Ján Pavol II.: Radosti a bolesti, nádeje a zármutok, narodenia a narodeniny, výročia sobáša rodičov, lúčenia, pobyt mimo rodiny a návraty, vážne a dôležité rozhodnutia, smrť drahých osôb a podobné udalosti sú zásahmi Božej lásky do života rodiny a zároveň sú aj vhodnými príležitosťami na vzdávanie vďaky, na prosby, dôverné odovzdanie sa rodiny do rúk spoločného Otca, ktorý je na nebesiach (FC 59).

Ďakujeme všetkým, ktorí sa ochotne o svoju časť kráčania životom podelili.

P Sledovať v archíve

Dá sa to aj inak

HKaždú druhú nedeľu o 18.00

"Niekedy mám pocit, že sa ľahšie dohovorím s počítačom než s vlastnou ženou. Pri počítači aspoň platia nejaké zákonitosti, no pri mojej žene..." Udržiavať zdravú a funkčnú komunikáciu vo vzťahoch je náročné. Najmä preto, že záleží nielen na tom, o čom hovoríme, ale aj ako to hovoríme. Výrok z úvodu, ktorý je súčasťou jedného príbehu, možno poznáme aj z vlastnej skúsenosti, ale je jasné, že to potrebujeme zmeniť.

Nová relácia z produkcie TV LUX Dá sa to aj inak sa venuje zlepšeniu zručnosti komunikácie. Jej obsahom budú rôzne situácie, ktoré poznáme z bežného života a pri ktorých si občas povieme: "Možno by sa to dalo aj inak."

silvester

Krátkymi workshopmi budú sprevádzať manželia Mgr. Katarína Baginová, PCC (ICF) a Ing. Kamil Bagin z Poradenského centra pre rodiny Family Garden, ktorí sú zároveň odbornými garantmi celej relácie. Po modelovom príklade zo života, ktorý v prvej časti uvedie herec Lukáš Latinák, predostrú možné riešenia konkrétnej situácie. Reláciu obohatia aj účastníci ankety so svojimi postrehmi a skúsenosťami z ich vlastných rodín.

„Naším cieľom je ponúknuť divákom niektoré tipy, ako lepšie zvládať vzťahy a najmä komunikáciu doma v rodine, na pracovisku, atď. Nechceme vytvárať recept na život, ale ponúknuť našim divákom nový pohľad na zažité veci,“ hovorí dramaturg relácie, gréckokatolícky kňaz Cyril Jančišin.

P Sledovať v archíve

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +Katolicke novinyLumenradiovaticanaSlovoACNtkkbs