TV program

19. týždeň

6:45

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

7:00

premier

Svätá omša

Vysielanie je predovšetkým ako služba pre chorých a nepohyblivých.

7:30

premier

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba posvätného ruženca.

8:05

V tieni času

Rekonštrukcia politického väzňa a pilota, Emila Šveca, ktorý celé desaťročia odolával spravodajskej hre ŠtB.

9:05

Peter medzi nami

Katechézy pápežov.

9:30

Zlatá niť viery na Britských ostrovoch (1) (Od rímskej Británie po éru svätcov)

Trojdielny koprodukčný dokumentárny cyklus EWTN a LUX communication nám približuje dejiny Katolíckej cirkvi vo Walese, kam prišli prví kresťania s rímskou armádou už v 2. storočí po Kristovi. Priniesli vieru, ktorú nezničilo prenasledovanie, diskriminácia ani novodobý materializmus či relativizmus. Scenár Stefano Mazzeo, réžia Marek Poláček.

10:00

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

10:10

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

10:30

Medzi nebom a zemou (RNDr. Ján Lacika, Csc.)

RNDr. Ján Lacika, Csc. je autorom mnohých vedecko-publicistických kníh o Slovensku. V relácii nás prevedie krásami, zaujímavosťami, výnimočnosťami, minulosťou, ale i súčasnosťou našej krajiny. Už v detstve meral úspešnosť roku podľa toho, koľkokrát sa mu podarilo vidieť tatranské končiare a dodnes ho fascinujú známe či menej známe fenomény Slovenska.

11:15

Vatikánsky magazín

Spravodajský súhrn z Vatikánu.

11:40

Môj názor

Vyjadrenia významných osobností k rôznym udalostiam spoločenského i cirkevného života.

12:00

Raduj sa, nebies Kráľovná

Nedeľná modlitba Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:15

premier

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba posvätného ruženca.

12:50

Doma je doma z Prešova (Sedembolestná v umení)

Popoludňajšia publicistika. Hostia prvomájovej relácie otvoria mariánsky mesiac rôznymi formami umenia, v ktorých jedinečným spôsobom vyjadrujú svoju úctu k Božej Matke. V svetovej premiére ponúkneme klip z dielne JoyMotion k pesničke Sedembolestná od skupiny The Wind. A ikonu Sedembolestnej patrónky Slovenska predstaví rímskokatolícky ikonopisec pán Jakub Halčák z Prešova.

13:50

Hudobné pódium

Hudba v jej najrozličnejších podobách znie na koncertných pódiách. Hudobné pódium TV LUX nás prostredníctvom kamier a mikrofónov na tieto miesta pódia zavedie.

14:35

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

15:00

Božie milosrdenstvo

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd (Bolestný ruženec)

Priamy prenos z modlitby ruženca z Lúrd.

16:05

Slovo Božie podľa Jána (1)

Súvislosti a významy zjavených právd novozákonného posolstva v evanjeliu podľa Jána, objasňované biblistami Katolíckeho biblického diela.

16:35

Spojení oceánom (Etuška Jendrek)

Etuška Jendrek bola obdarovaná mnohých talentami od Pána Boha, ktoré dokázala dobre zúročiť. Dušou umelkyňa sa počas svojho života venovala hre na klavír, recitácii, spevu a zároveň bola talentovanou športovkyňou. Nespravodlivosť spáchaná komunistickým režimom na jej rodičoch a celej rodine ešte v jej mladom veku neubrala nič z jej lásky k životu a Bohu. Členstvo v laickom apoštoláte, tzv. katolíckej akcii, formovalo jej pevnú vieru, ktorá jej pomohla prekonať najťažšie chvíle života. Spolu s manželom podporujú slovenských výtvarných umelcov žijúcich v Amerike, Kanade, ale aj na Slovensku.

17:05

Klbko (Šimon a Júda)

Katka opäť Klbkovi poslala list, ale zdá sa, že Klbko je zaujatý niečím iným... Či sa napokon dostane k riešeniu Katkinej hádanky, uvidíte v pokračovaní relácie.

17:30

premier

Doma je doma (Sila)

Popoludňajšia publicistika. Kto je silný človek? Súvisí sila so svalmi, alebo viac s duchom? Pali Danko hľadá odpovede u troch špeciálnych hostí - extrémneho siláka, muža na vozíku a bývalého SBS-kára.

18:30

premier

Rozprávočka (Čo meno, to svätý)

Životy svätých v krátkych animovaných príbehov.

18:40

Ruženec z Lúrd (Slávnostný rúženec)

Záznam modlitby ruženca z Lúrd.

19:10

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:30

premier

Arnold Janssen – Kde sa staré končí, musí povstať nové

Mladý nemecký kňaz Arnold Janssen cestuje po svojej rodnej zemi, aby uskutočnil túžbu, ktorú už dlho v sebe nosil. Postaviť misijný dom a priniesť evanjelium do najvzdialenejších kútov sveta...

20:00

premier

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

20:15

premier

O pôsobení diabla (2)

Záznam zo seminára pátra Eliasa Vellu v Trenčíne.

21:15

premier

Áno, beriem: Kľúč k šťastnému manželstvu (2) (Vzťahy bez sexu?)

Cyklus 12-tich krátkych dokumentov Áno, beriem: Kľúč k šťastnému manželstvu je adresovaný tým, ktorí plánujú uzavrieť manželstvo v Katolíckej cirkvi, ale aj manželom, ktorí chcú v tomto zväzku vytrvať celý život. Svoje skúsenosti a rady prezentuje vyše 30 odborníkov z 5 kontinentov. Ich poznatky pokrývajú oblasť psychológie, psychiatrie, gynekológie, teológie, kánonického práva a manželskej etiky. Manželské a snúbenecké páry dopĺňajú komentáre odborníkov svojími názormi.

21:25

Festrom

V kontexte súčasnej rómskej problematiky, rómskeho „boomu“ zobrazovania kultúry, často ako fotografického safari sa objavujú projekty, ktorých je naozaj veľa. Od tých vysoko podporovaných, ktoré dotuje Európska únia, po malé, neviditeľné projekty lokálneho charakteru. No všetky majú spoločný charakter a peniaze často utekajú mimo reálnej pomoci alebo zmeny k lepšiemu. Kdesi mimo tohto prúdu, takmer nepozorovane sa objavuje „dobrá zvesť“, ktorá sa ako rieka valí cez východné Slovensko v rómskych osadách. Sú to osobité príbehy Rómov dotknutých Božím Slovom, ktorí svojim životom svedčia o zmene.

21:55

Doma je doma (Oslavujeme 6 rokov TV LUX)

Popoludňajšia publicistika. V týchto dňoch oslavujeme v TV LUX 6 výročie od jej založenia. Relácia predstaví fakty a tváre, ktoré stoja a stáli za týmto dielom a okrem iného predstavíme ľudí, ktorí stoja na opačnej strane, za kamerami, mixážnym pultom a pod.

22:50

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

23:00

Záver vysielania

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen