TV program

14. týždeň

0:05

Litánie k Predrahej Kristovej Krvi

Modlitba.

0:25

Živé spomienky

Krížová cesta očami Krista

1:35

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

2:05

V škole Ducha (O Duchu Svätom I)

Duchovná obnova s Félixom Jánom Tkáčom, OFM Cap, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

2:35

Jeden na jedného (Veľká noc a my)

Misionár v Jakutsku, ktorý tentoraz slávi veľkonočné sviatky na Slovensku. Prečo je evanjelium aj v týchto dňoch dôležité? Ako prežívať tieto sviatky aj po problémoch pandémie? A ako sa dať k dispozícii počas slávenia veľkonočného trojdnia?

2:50

A teraz čo?

Stále sa spovedám dokola z tých istých hriechov. Nie je to zbytočné?

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:20

Akatist ku Kristovým strastiam

Modlitba akatistu za mier na Ukrajine z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

4:00

Litánie k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu

Modlitba.

4:20

Zabudnuté poklady (Kostol sv. Františka z Assisi v Hervartove)

Gotický stavebný štýl je zväčša spájaný s pevným, ale pre niekoho možno chladným kameňom. O tom, že gotika môže byť aj drevená, sa poďte s nami presvedčiť kúsok od Bardejova, do Kostola sv. Františka Asisského v Hervartove. A o tom, že to nie je len taký obyčajný kostol, svedčí aj fakt, že bol v roku 2008 zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

4:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

5:00

Biblia (10)

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

7:30

Litánie k Predrahej Kristovej Krvi

Modlitba.

7:40

Lauda

Lauda (hudobný žáner z čias sv. Františka z Assisi) - Mária s učeníkom pod krížom.

8:00

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

8:05

Týždeň s...

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

8:30

Animované biblické príbehy Nového zákona (Baránok Boží)

Preži dojemnú skúsenosť Ježišovho utrpenia. Čítaj starozákonné proroctvá, ktoré sa napĺňajú v Ježišovom živote a službe. Nie je jednoduché modliť sa s Ježišom v Getsemanskej záhrade: Nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane.

9:00

premier

Eden (HĽA, DREVO KRÍŽA)

Z akého dreva bol vyrobený Kristov kríž? A z čoho mu vojaci uplietli tŕňovú korunu? A čo má spoločné Popolcová streda, Kvetná nedeľa a Veľkonočný pondelok? Resp. čo majú spoločné popol, bahniatka a korbáč? Kľúčové rastliny najdôležitejších okamihov Veľkej noci už čakajú vo veľkonočnom EDENe.

9:25

premier

Pozvánka

Informačný program.

9:30

Krížova cesta z Prešova

Záznam modlitby krížovej cesty z Konkatedrály sv. Mikuláša v Prešove. Texty modlitieb sú z knihy „Krížová cesta - 14 zastavení“, ktorej autormi sú Jozef Dronzek, dekan Dekanátu Prešov - stred a Roland Wittner. Inšpiráciou k napísaniu zamyslení v tejto knihe sa stali obrazy krížovej cesty v konkatedrále, ktoré boli zhotovené a vsadené do stien kostola v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Modlitbu liturgicky viedol dekan Jozef Dronzek. Duchovný i umelecký zážitok umocnil organový sprievod v hudobnej interpretácii Miriam Brandisovej. Zamyslenia z knihy odzneli v podaní hercov - Svetlany Wittnerovej Janišovej a Petra Medviďa.

10:50

Tajomstvo svätého hrobu

Dokument prináša najnovšie vedecké objavy a výroky vedcov, ktorí sa zaoberali posmrtnými relikviami zachovanými z hrobu Ježiša Krista. Dávajú nám mnohé odpovede a niekedy priam vyrážajú dych.

11:45

Malý Cambridge

Trnava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďaka tu prítomným tisíckam študentom aj ako malý Cambridge. Korene univerzitného vzdelávania, siahajúce do zakladateľského aktu kardinála Petra Pázmáňa v roku 1635 a zvereniu do rúk jezuitskej rehole, Trnavská univerzita s Kristom vo svojom znaku nikdy neopustila.rnava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďaka tu prítomným tisíckam študentom aj ako malý Cambridge. Korene univerzitného vzdelávania, siahajúce do zakladateľského aktu kardinála Petra Pázmáňa v roku 1635 a zvereniu nava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďaka tu prítomným tisíckam študentom aj ako malý Cambridge. Korene univerzitného vzdeláava je už takmer 400 rokov univerzitným mestom, preto ju môžeme právom nazývať nielen malý Rím, ale vďava je už takmer 40

12:05

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

13:05

Desať Božích

Druhá tabuľa zákona začína poriadkom lásky - štvrtým prikázaním. Boh chcel, aby sme si po ňom ctili svojich rodičov, ktorým vďačíme za život a ktorí nám odovzdali poznanie Boha. Poriadok lásky nám ukladá ctiť a vážiť si všetkých, ktorých Boh pre naše dobro obdaril svojou autoritou.Druhá tabuľa zákona začína poriadkom lásky - štvrtým prikázaním. Boh chcel, aby sme si po ňom ctili svojich rodičov, ktorým vďačíme za život a ktorí nám odovzdali poznanie Boha. Poriadok lásky nám ukladá ctiť a vážiť si všetkých, ktorých Boh pre naše dobro obdaril svojou autoritou.

13:30

Jánove pašie

Záznam Jánovych pašií na Hlavnom námestí, v historickom centre Bratislavy, ktoré sa konali v roku 2004.

14:15

Krížová cesta pre deti

Krátke zamyslenia detí nad zastaveniami krížovej cesty.

14:30

Povolanie laik (Byť darom)

Ak nepomôžeme ľuďom priblížiť sa k Bohu, tak im nepomôžeme ani priblížiť sa jeden k druhému, hovorí Elena Dolinková. Žije v Tatrách a popri dôchodku pomáha mnohým chudobným, slabým a chorým.Ak nepomôžeme ľuďom priblížiť sa k Bohu, tak im nepomôžeme ani priblížiť sa jeden k druhému, hovorí Elena Dolinková. Žije v Tatrách a popri dôchodku pomáha mnohým chudobným, slabým a chorým.k nepomôžeme ľuďom priblížiť sa k Bohu, tak im nepomôžeme ani priblížiť sa jeden k druhému, hovor nepom

14:45

Litánie k Predrahej Kristovej Krvi

Modlitba.

15:00

premier

Slávenie utrpenia a smrti Pána

Priamy prenos z Prešova.

16:30

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

17:00

premier

Slávenie utrpenia a smrti Pána

Priamy prenos z Vatikánu.

18:30

:)

TV LUX deťom

Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

19:00

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

19:30

Akvinas

Dominikán páter Akvinas Gabura. Do Božej vôle sa s dôverou odovzdával, aj keď ho v roku 1952 odsúdili na doživotie... Páter Akvinas je známy aj ako tajný apoštol Bratislavy, či ako otec slovenských dominikánov.

20:00

premier

S Františkom zdvíhajme svet

Dokumentárny film mapujúci návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku v septembri 2021.

21:00

Litánie k Predrahej Kristovej Krvi

Modlitba.

21:15

premier

Krížová cesta z Kolosea

Priamy prenos so Svätým Otcom.

22:45

15

Umučenie Krista

Film Mela Gibsona nás privádza do Jeruzalema spred 2000 rokmi a nezvykle pôsobivou, miestami až šokujúcou formou popisuje posledných 12 hodín života Ježiša Nazaretského pred ukrižovaním na hore Golgota.

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo