TV program

36. týždeň

0:02

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

0:20

Doma je doma (Návšteva sv. Jána Pavla II. v Banskej Bystrici)

Vo svetle blížiacej sa návštevy pápeža Františka na Slovensku, si zaspomíname na návštevu sv. Jána Pavla II. v Banskej Bystrici v roku 2003. Čo všetko bolo potrebné zabezpečiť, kto všetko bol zapojený do organizácie a priebehu návštevy? Na tieto a aj ďalšie otázky vám odpovedia hostia relácie Doma je doma, ktorí sa na príprave tejto významnej udalosti podieľali osobne. Moderuje Ján Michalský.

1:05

Medzi nebom a zemou

Profesorka, lekárka Daniela Ostatníková, nám pomôže nahliadnuť do sveta autistov. Ukáže, ako sa k nim správať a zároveň aj poukáže na to, v čom je rozdielnosť medzi mužom a ženou dôležitá a v čom je krásna. Moderuje Marián Gavenda.

1:50

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

2:20

Zabudnuté poklady (Františkánsky kláštor v Kremnici)

V tejto časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. Napriek tomu vás pri pohľade naň napadne slovo "zabudnutý". Vyzerá, akoby stáročia chátral, ale v skutočnosti je za jeho stav priamo zodpovedný bývalý režim. V súčasnosti je tu ale snaha, aby neupadol do zabudnutia.

2:30

Viera do vrecka (Don Bosco a Rómovia na Slovensku)

Saleziánske rodina pôsobí na poli pastorácie Rómov na Slovensku už 30 rokov. Čo v rámci ne j ponúka a s akými ťažkosťami, ale aj radosťami, sa stretáva, sa dozviete v septembrovej relácii.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

3:15

Doma je doma (Pápež medzi Rómami)

Pápež František chce prísť medzi Rómov, chce im venovať vzácnu pozornosť počas svojej návštevy Slovenska. Príde na miesto, kde sa mnohí z majority nikdy nedostanú alebo ani nechcú dostať. Ako vyzerá pastorácia na Luníku IX v Košiciach či v iných rómskych osadách a aký bude program návštevy pápeža na najväčšom rómskom sídlisku? O tom sa porozprávame s kňazmi venujúcimi sa rómskej pastorácii v prvej časti relácie Doma je doma po prázdninovej prestávke. Moderuje Veronika Sádovská.

4:00

Kulmenie

Ave Maria - klenot darovaný ľudstvu mnohými hudobnými velikánmi a v mnohých úpravách. Modlitba k nebeskej matke zaodetá do prekrásnych melódií. V ďalšej časti Kulmenia poodhalíme pozadie vzniku dvoch asi najznámejších verzií Ave Maria, ktoré pôvodne vôbec neboli skladané pre náboženské ciele...

4:15

Jeden na jedného (Návšteva Svätého Otca)

Už v nedeľu príde na Slovensko Svätý Otec František. V akom štádiu sú prípravy? Koľko ľudí je zaregistrovaných? Čo ich čaká? A aké sú očakávania biskupov, kňazov a veriacich? S Ľubou Oravovou a Martinom Kramarom.

4:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

7:40

deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

8:10

Týždeň s...(farnosť Obyce/NR)

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

8:25

premier:)

Svätý František (S pannou chudoby)

Animovaný seriál o živote sv. Františka z Assisi.

8:55

Príbeh Márie z Nazareta

Fakty o Márii, ktoré nám v dokumente ponúknu mnohé historické výskumy, nie sú pre našu vieru nevyhnutné, určite však bude veľmi zaujímavé vydať sa spolu s vedcami a profesormi na toto dobrodružné pátranie.

9:40

Matka Tereza na Slovensku

Dokument zachytáva z archívnych amatérskych záberov príchod Matky Terezy na Slovenko v roku 1990 a spomienky na túto návštevu vo výpovediach účastníkov tejto udalosti.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:15

Gréckokatolícky magazín

Magazín o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

10:35

V Samárii pri studni (Aké Slovensko čaká pápeža?)

Ako sme sa dostali k cirkevnému zriadeniu, ktoré dnes máme na Slovensku? Ako funguje štruktúra Cirkvi? Čo by sme mali vedieť o cirkevných provinciách na Slovensku? To sú témy, o ktorých budeme diskutovať s hosťami v relácii V Samárii pri studni. Moderuje Radovan Pavlík.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:20

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

12:40

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

13:15

Medzi nebom a zemou

Profesorka, lekárka Daniela Ostatníková, nám pomôže nahliadnuť do sveta autistov. Ukáže, ako sa k nim správať a zároveň aj poukáže na to, v čom je rozdielnosť medzi mužom a ženou dôležitá a v čom je krásna. Moderuje Marián Gavenda.

13:55

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

14:00

premier

Večera u Slováka (23. nedeľa v Cezročnom období)

Diskusná relácia nad nedeľným evanjeliom.

14:30

Týždeň s...(farnosť Obyce/NR)

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

14:35

premier

Pápež František prichádza (6) (V diplomatických službách Svätej stolice)

Otec Peter Sykora, farár farnosti Božieho milosrdenstva v Košiciach - KVP, spomína na svoje pôsobenie v službách Svätej stolice v ďalšom dokumente TV Lux z cyklu Pápež František prichádza.

15:00

premier

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

premier

Pápež František - Vlastnými slovami

Dokument nám po prvýkrát ponúka výpovede svätého Otca, jeho spomienky a príhovory, kázne či vyhlásenia k novinárom, popretkávané udalosťami z jeho života. Celá mozaika je presiaknutá hlbokou vierou v Boha i láskou k ľuďom, zvlášť k tým najbiednejším.

17:00

premier

Doma je doma (Pápež medzi mladými)

O príprave mladých na príchod pápeža Františka a o organizácii jeho stretnutia s nimi na štadióne Lokomotíva v Košiciach budeme hovoriť vo štvrtkovej relácii Doma je doma. Moderuje Alžbeta Živčáková.

18:00

premier

S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom: Svätá omša zo Šaštína

Novéna k príchodu pápeža Františka na Slovensko, priamy prenos z Národnej baziliky v Šaštíne.

19:30

:)

Svätý František (S pannou chudoby)

Animovaný seriál o živote sv. Františka z Assisi.

20:00

premier

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:20

premier

Adorácia

Večerná modlitba pred Najsvätejšou sviatosťou.

21:05

premier

vKontexte (Juraj Vittek: Pápež František má so Slovenskom veľa spoločného)

Prečo pápež František prichádza práve na Slovensko? Uprostred pandémie? Ako ho vnímame na Slovensku? Ako ho prijmeme? Má tento latinskoamerický pápež z Argentíny niečo spoločné so Slovenskom? Neporovnávame ho s pápežom Jánom Pavlom II.? Na tieto a podobné otázky sa pokúsi dať odpovede kňaz Juraj Vittek v relácii vKontexte. Uvidíte, že Svätý Otec má možno so Slovenskom oveľa viac spoločného, než sa zdá.

21:40

premier

Vodcovstvo a pápež František

Dokumentárny film nám ponúka myšlienky pápeža Františka, ktoré vyslovil na stretnutiach s ľuďmi pri rozličných príležitostiach. Tie sú popretkávané rozhovormi s významnými ľuďmi zo športu, umenia, politiky či sveta módy. Spomienky na ich osobné stretnutia alebo vnímanie Svätého Otca ich očami, nám tiež môžu doplniť mozaiku o osobnosti a vedení tohto súčasného Petrovho nástupcu.

22:45

Quo vadis (S pápežmi zrastený)

Čo majú spoločné Poľsko, Nemecko a Argentína? Všetky tieto krajiny darovali Cirkvi pápeža. Kňaz a publicista Marián Gavenda má plný šuflík osobných zážitkov s troma pápežmi. Rád ho pootvorí aj nám...

23:30

Zabudnuté poklady (Františkánsky kláštor v Kremnici)

V dnešnej časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. Napriek tomu vás pri pohľade naň napadne slovo "zabudnutý". Vyzerá, akoby stáročia chátral, ale v skutočnosti je za jeho stav priamo zodpovedný bývalý režim. V súčasnosti je tu ale snaha, aby nepadol do zabudnutia.

23:40

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen