Hodina milosrdenstva
Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.
Nádej v srdci Damašku
V srdci vojnou poznačeného Damasku slúži ako pilier nádeje sestra Judita. Tento intímny dokumentárny portrét zachytáva jej každodennú misiu – od práce v nemocnici, cez starostlivosti o zranené duše až po tichú modlitbu uprostred sirén. Ako slovenská misionárka prináša Kristovu lásku do chaosu, kde viera mení strach na odvahu. Krátky film, ktorý pripomína, že aj v najtemnejších uliciach svieti Božie svetlo.
Moja misia - magazín
Matúš Kubo je mladý seminarista u verbistov, ktorý absolvoval misijné dobrovoľníctvo v Bolívii v programe Misionár na čas. Počas roka slúžil deťom na internáte, učil v škole, zapájal sa do života farnosti a pomáhal aj pri praktických prácach na ranči. Vo svojej skúsenosti objavil krásu jednoduchého života, služby a blízkosti k ľuďom. V relácii Moja misia magazín sa podelí o svoje zážitky z misie a priblíži, čo znamená žiť „radosť nadovšetko“.
Chiara Lubichová
Počas druhej svetovej vojny mladá talianska učiteľka Silvia Lubichová videla jediné východisko v Bohu a Božej láske. Podľa vzoru svätej Kláry z Assisi prijala meno Chiara a snažila sa čo najviac pomáhať iným. Jej malá komunita sa stala základom kresťanského hnutia Máriino dielo, známeho aj pod názvom Fokolare, ktoré má dnes viac ako 100 000 členov po celom svete, vrátane Slovenska, ktoré Chiara Lubichová navštívila v roku 2001. Je zamerané na myšlienky jednoty a bratstva všetkých ľudí, aj budovanie dialógu medzi náboženstvami. Za celoživotné dielo smerujúce k rozvoju týchto ušľachtilých myšlienok získala Chiara Lubichová množstvo medzinárodných ocenení a v súčasnosti sa očakáva aj jej skoré blahorečenie.
Nápovedy z vedy
Sociálne siete hýbu súčasným svetom. Ich nadmerné používanie sa stáva problémom, najmä u detí a mládeži. O zvládnutí ich rizík, prípadne možnostiach a účinku ich obmedzenia pre mládež sa budeme rozprávať s psychológom, docentom Jurajom Holdošom.
SUPERTÍM Gu100 a Verka
Baran Gu100 je veselý, zábavný, no má aj zlé vlastnosti. Tentokrát ho premohla superlenivosť. Je taký lenivý, že sa mu nechce ani rozprávať. Robot Tomáš však objavil vážny problém, ktorý je potrebné ihneď riešiť. SUPERTÍM musí opäť zasiahnuť.
Odporúčame
Tipy z archívu
Tipy z E-SHOPU
Mohlo by vás zaujímať






