TV program

09. týždeň

6:45

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

7:00

premier

Svätá omša

Vysielanie je predovšetkým ako služba pre chorých a nepohyblivých.

7:30

premier

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba posvätného ruženca.

8:05

Doma je doma z Banskej Bystrice (Archeológia očami archeológov)

Popoludňajšia publicistika. Archeológia nám ponúka možnosť pozrieť sa späť, objavovať niečo staré a nepoznané, pre mnohých je tajomná a neprebádaná, ale pre mojich dnešných hostí sa stala srdcovou záležitosťou, nehovoriac o tom, že jej takpovediac zasvätili svoj život. Prijmite naše pozvanie do sveta, kde sú tajomstvo a história veľmi úzko spojené.

9:05

Medzi nebom a zemou (Michal Tvarožek)

Publicistika Mariána Gavendu. Stretnutie so zaujímavým človekom a prechádzka dôležitými medzníkmi, ktoré v živote prešiel. Dlhoročného rozhlasáka Michala Tvarožka poznáme hlavne podľa jeho hlasu. V relácii Medzi nebom a zemou ho však prostredníctvom rozhovoru s Marianom Gavendom môžeme spoznať aj z iných stránok. Za svoju životnú výzvu, ako aj za výzvu pre všetkých kresťanov a vôbec všetkých ľudí v dnešnom svete považuje snahu byť lepšími a všímavejšími ľuďmi ochotnými podeliť sa s blížnym, aby sme mohli morálne princípy odovzdávať ďalším generáciám.

9:45

Putovanie kalváriami

Mapovanie kalvárií a krížových ciest na Slovensku.

10:00

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

10:10

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

10:20

Môj názor

Vyjadrenia významných osobností k rôznym udalostiam spoločenského i cirkevného života.

10:35

U Nikodéma (Sú náboženstvá nebezpečenstvom pre štát a špoločnosť?)

Moderátor Jozef Kováčik a jeho hostia rozoberajú spoločenské problémy v diskusnej relácii.

12:00

Anjel Pána

Nedeľná modlitba Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:15

premier

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba posvätného ruženca.

12:50

Doma je doma (VEČNÉ SLOVO)

Popoludňajšia publicistika. Slová Knihy kníh nie sú len slová. Obsahujú Slová Života. Ako vzniká preklad Svätého písma? A ako sa moderuje relácia o nedeľných biblických čítaniach našim moderátorkám EFFETY? O tom všetkom porozprávajú hostia Paliho Danka.

13:50

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

13:55

Vatikánsky magazín

Spravodajský súhrn z Vatikánu.

14:30

Zvláštna akcia

Film popisuje obdobie, keď sa už ako-tak stabilizovaný komunistický režim rozhodol podniknúť rozhodnejšie akcie zamerané proti integrite Cirkvi. KSČ na uskutočnenie svojho zámeru – odtrhnutia Cirkvi od Svätého Otca a biskupov, rafinovane zneužila meno už jestvujúcej, no iba pomaly sa rozvíjajúcej Katolíckej akcie, zameranej na činnosť katolíckych laikov. Rozkolnícka Katolícka akcia vystupovala navonok ako pozitívne hnutie, ktoré vyhlasovalo lojalitu ku komunistickému režimu a vzalo do rúk riešenie cirkevných otázok, s ktorými si údajne nevedeli poradiť „neschopní“ biskupi. Verejnosť po počiatočnej dezorientácii však poslúchla hlas svojich biskupov, ktorí odhalili pravú tvár štátnej Katolíckej akcie v ilegálne vydanom a rozširovanom pastierskom liste pod názvom Hlas čsl. biskupov a ordinárov veriacim v hodine veľkej skúšky. Veriaci čakali, že kňazi, ktorí pastiersky list napriek zákazu čítali, sa nevyhnú trestom. Sledovanie kňazov a provokatívne správanie miestnych komunistických činiteľov prerástlo na mnohých miestach do otvorenej konfrontácie veriacich s politickou mocou. Bežné bolo stráženie kostolov a fár dedinčanmi ozbrojenými vidlami i iným domácim náradím.

15:00

premier

Božie milosrdenstvo

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

15:30

Ruženec z Lúrd (Bolestný ruženec)

Záznam modlitby ruženca z Lúrd.

16:05

Univerzita tretieho veku (Autor: Zdenko Pupík; téma: Cirkev ako jednotou Najsvätejšej Trojice zhromaždený ľud. Farnosť.)

Záznamy prednášok z letného semestra Univerzity tretieho veku.

16:45

Katechéza (Autor: Pavol Hucík; téma: Bojové umenia)

K hlbšiemu prežívaniu viery patrí aj poznanie kresťanských právd a morálky. Aj my chceme prispieť tým, že sa vám pokúsime objasniť niektoré dôležité otázky.

17:00

Animované biblické príbehy (11) (Odpusť nám naše viny)

Príbeh spája podobenstvo o odpúšťaní so slovami, ktoré Ježiš adresoval svojim učeníkom. Ježiš predstavuje Božiu lásku ako súcitnú a odpúšťajúcu. Peter, plný hnevu na vyberačov daní, dostane úlohu, aby chytil rybu, v ktorej nájde mincu na zaplatenie chrámovej dane. Potom Ježiš rozpovie príbeh o mužovi, ktorý bol dlžný kráľovi desaťtisíc talentov. Bola to obrovská suma peňazí, ktorú nemohol nikdy splatiť. Kráľovi prišlo muža ľúto a dlh mu odpustil. Ten však, len čo vyšiel z paláca, chytil pod krk muža, ktorý mu bol dlžný oveľa menej a nechal ho uväzniť.

17:30

premier

Kardinál Jozef Tomko

Na Slovensku ho poznáme predovšetkým z oficiálnych vystúpení a slávností. Vieme, že celé desaťročia ovplyvňuje chod svetovej Cirkvi a vo Vatikáne má významnú pozíciu. Aké je však tajomstvo jeho úspechu a výbornej kondície aj v 88 rokoch života? Prečo sa pri modlitbe breviára prechádza a čo si myslí o bolesti a smrti? Prečo si na svoje cesty po misiách brával kameru a ako mu chutilo mäso z krokodíla? Film prešpikovaný hlbokými myšlienkami, životnými skúsenosťami aj vtipnými poznámkami sa odvíja na turistike v Alpách, na Lomnickom štíte, v chaose rímskej dopravy aj v súkromí domova.

18:30

premier

Rozprávočka

Biblické príbehy.

18:40

Ruženec z Lúrd (Slávnostný ruženec)

Záznam modlitby ruženca z Lúrd.

19:10

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:30

Luxáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

20:00

premier

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

20:25

premier

EFFETA ((Mt 6, 24 - 34))

S hosťom budeme otvárať nedeľné evanjelium a zároveň otvárať naše vnútro na lepšie pochopenie.

20:55

Doma je doma z Prešova (Emeritný arcibiskup Alojz Tkáč sa dožíva 80 rokov života)

Popoludňajšia publicistika. Významné životné jubileum emeritného arcibiskupa Alojza Tkáča: "Keď budeš biskupom, mal by si urobiť toto..." Predpoveď jeho spolubrata kňaza vyslovená v časoch hlbokej totality vyzerala ako zlomyseľný vtip, ale z lesného robotníka a neskôr vodiča električky sa naozaj stal košický biskup.

21:55

premier

Filip Neri (2) (Film)

16. storočie, Rím, obdobie prepychu, ale aj veľkej chudoby. Stovky sirôt sa potulujú po tmavých uličkách Ríma a práve k nim zostupuje z výšky kazateľnice jeden kňaz a podáva im pomocnú ruku nádeje. Filip Neri si získava srdcia detí svojím humorom, piesňami, hrou a predovšetkým láskou. Zakladá pre nich prvé oratórium, ktoré im poskytuje slobodu nájsť vlastnú životnú cestu. Hoci jeho cesta vyvoláva viacero otáznikov, jeho úprimná viera nakoniec presvedčí aj pápeža, ktorý jeho prácu požehná. Dojímavý film je plný humoru a emócií, tak ako sa to stáva v životoch výnimočných ľudí.

23:00

Záver vysielania

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen