TV program

11. týždeň
  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich

0:05

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

0:25

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

0:30

premier

Quo vadis s Maxom Kašparů (O rozlišovaní)

Varujme sa falošných zdrojov svetla. Varujme sa i vlastného zdroja svetla, lebo potom sme my tými, ktorí rozhodujú, čo je dobro a čo zlo. A to je nesmierne zavádzajúce: keď sám človek rozhoduje, čo je dobro a čo zlo.

1:10

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

1:15

premier

Moja misia – magazín (Poznačení krížom)

Egypt - krajina pyramíd, ale aj veľkých biblických príbehov. Veľké príbehy o dôvere Bohu sa neviažu len na konkrétne miesta alebo čas. Tak, ako sa odohrávali kedysi v Egypte, odohrávajú sa aj dnes na Slovensku. Hosť: Renáta Ocilková, koordinátorka pre pastoráciu Rómov. Moderuje sr. Hermana Matláková.

2:20

STOPovanie

V ďalšej časti nášho STOPovania Vás pozývame hľadať Božie STOPy na miestach a v ľuďoch, ktorých možno stretávate aj vy. Spoločne sa aj v tomto pôstnom čase zastavme, urobme STOPku a zamyslime nad tým, či aj v našich životoch vidíme Božie STOPy. Naša dnešná hostka ich vidí v mnohých ľuďoch, ktorých jej Pán poslal do cesty. Niektorých spoznala v spoločenstve Marana Tha, iných na misiách v Kazachstane či na začiatku svojho kráčania s Bohom. Touto časťou relácie nás prevedie sr. Helena Torkošová OSF.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

3:20

Doma je doma (Boľavá duša, boľavé telo)

Ak človeka bolí duša, ak v jeho vnútri čosi vážne nie je v poriadku, ak si nevie pomôcť a nevie ako ďalej, môže sa stať, že siahne po extrémnom "riešení" a začne ubližovať sám sebe. Čo môže byť spúšťačom sebapoškodzovania, ako mu predchádzať a čo robiť v prípade, ak už k nemu dôjde, skúsime pátrať so psychologičkou Máriou Hatokovou a kresťanskou koučkou sr. Evou Rušínovou FMA v relácii Doma je doma. Téma vznikla na základe diváckeho podnetu. Moderuje Jana Trávníčková.

4:15

deaf

Eucharistické zázraky

Don Bosco je známy predovšetkým ako patrón mládeže. Tí, ktorí poznajú jeho životopis, však vedia, ako veľmi blízko mal k eucharistickému Kristovi. Priblížime vám i príbehy mystičky Terezy Neumannovej, ktorá takmer 36 rokov žila bez prijímania potravy a známej apoštolky Božieho milosrdenstva, sv. Faustíny Kowalskej.

4:30

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

7:40

premier

Deviatnik k sv. Jozefovi (6.deň)

Príklad modlitby. Modlitba k sv. Jozefovi.

8:25

premier:)

Kráľovstvo bez hraníc (Nielen z chleba žije človek)

Animované príbehy o živote Ježiša Krista.

9:00

Medzi nebom a zemou

Žijeme v digitálnej dobe, no nie sme digitálne bytosti. Aj tento slogan charakterizuje knihy a myšlienky autorky Slávky Kubíkovej. Ako správne vychovávať deti v súčasnej digitálnej dobe? Moderuje Marián Gavenda.

9:40

Povolanie laik: Dotyky raja

Akademická maliarka Katarína Böhmová sa venuje tvorbe kňazských rúch a maľbe na hodváb. V krátkom dokumente sledujeme jej prácu v ateliéri, v ktorej každá činnosť je spätá s vierou.

10:00

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

10:25

Na Boží obraz

Dokumentárny film reflektuje problematiku obchodovania s ľuďmi v regióne V4, ako aj prácu a nasadenie tých, ktorým osud novodobých otrokov nie je ľahostajný.

11:00

Nie z tohto sveta / (NOT OF THIS WORLD)

Dokumentárny film Damiána Königa o umelcovi Pavlovi D. Solárovi a jeho netradičnej Biblickej krížovej ceste, ktorú vytvoril v Kremnici.

11:25

Pokiaľ dýcham, dúfam

Dokument predstavuje osud kňaza Ernesta Macáka SDB, väzneného a vyšetrovaného vo vykonštruovaných procesoch komunistického režimu.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:20

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

12:40

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

13:15

Z javora

V ďalšej časti relácie Z javora zavítame do Spišského Hrhova, kde je jedno unikátne múzeum. Múzeum tradičných i netradičných hudobných nástrojov, múzeum, v ktorom nikdy nie je ticho. No a práve na tie netradičné hudobné nástroje sa pozrieme spolu s našim hosťom - hudobníkom, multiinštrumentalistom a hudobným pedagógom Michalom Smetankom.

13:50

Fundamenty (Život politického spoločenstva)

Uvažovanie nad dokumentami II. vatikánskeho koncilu.

15:00

premier

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Modlitba posvätného ruženca z Lúrd.

16:05

premier

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

16:45

premier

Svetoznámi slovenskí vedci (Rande s Belkou)

Publicistický dokumentárny film o živote a činnosti prvej slovenskej botaničky Izabely Textorisovej. Pátranie dvoch stredoškolských študentov po jej stopách, aktivitách, objavoch a inšpiráciách s odkazom na súčasnosť.

17:30

premier

Doma je doma (Neviditeľný človek)

Deň počatého dieťaťa, ktorý bude 25. marca, sprevádzajú aktivity, do ktorých sa v súčasnej situácii môžeme zapojiť aj doma. S hosťami z Fóra života sa budeme rozprávať aj o šťastných koncoch príbehov o nečakanom tehotenstve. Moderuje Martina Ostatníková.

18:30

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

19:00

Deviatnik k sv. Jozefovi (6.deň)

Príklad modlitby. Modlitba k sv. Jozefovi.

19:30

:)

Kráľovstvo bez hraníc (Nielen z chleba žije človek)

Animované príbehy o živote Ježiša Krista.

20:00

premier

Krátke správy

Aktuálne denné spravodajstvo zo života veriacich z domova i zo sveta.

20:15

premier

Kroky viery so sv. Jozefom: Svätý Jozef - chlap, čo poznal mozole

Jozef mal kráľovský pôvod a predsa pracoval. Hlásal evanjelium práce. Posväcoval sa skrze prácu a rozvíjal Stvoriteľské dielo. Na Jozefovi Boh ukázal, že si ctí každú prácu. Sv. Jozefa ako patróna pracujúcich predstaví salezián Jozef Luscoň SDB. "

20:50

premier

A teraz čo? (Služba vs. výkon)

Slúžim vo svojej farnosti a začína mi to prerastať cez hlavu. Aká miera služby Cirkvi je správna? Môže dôjsť v službe aj k vyhoreniu?

20:55

premier

Evanjelium podľa Giotta

Keď sa zblízka prizrieme freskám svetoznámeho Giotta na stenách zvyškov kostola Santa María del Aréna v Padove, pochopíme, ako ľudia voľakedy vnímali ilustrované príbehy a dozvieme sa viac o živote a nábožnosti v stredoveku.

22:00

STOPovanie

V ďalšej časti nášho STOPovania Vás pozývame hľadať Božie STOPy na miestach a v ľuďoch, ktorých možno stretávate aj vy. Spoločne sa aj v tomto pôstnom čase zastavme, urobme STOPku a zamyslime nad tým či aj v našich životoch vidíme Božie STOPy. Naša dnešná hostka ich vidí v mnohých ľuďoch, ktorých jej Pán poslal do cesty. Niektorých spoznala v spoločenstve Marana Tha, iných na misiách v Kazachstane či na začiatku svojho kráčania s Bohom. Touto časťou relácie nás prevedie sr. Helena Torkošová, OSF.

22:30

Moja misia – magazín

Misia medzi deťmi učí o tom, k čomu nás povzbudzuje Ježiš: byť ako deti, aby sme vošli do Božieho kráľovstva. Misijná dobrovoľníčka Alexandra Kovalčíková v relácii Moja misia magazín predstaví, ako prežívala svoju misiu medzi deťmi v Rwande.

23:00

Hudobné pódium (Akatist k blaženému Teodorovi Romžovi)

Akatist k blaženému Teodorovi Romžovi v prevedení zboru seminaristov gréckokatolíckej bohosloveckej akadémie bl. Teodora Romžu v Užhorode. Akatist tvoria oslavné piesne no taktiež tropár či kondák.

Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen