TV program

38. týždeň

0:05

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

0:35

Doma je doma (Splnil sa mi sen)

Počas leta sa tisíce mladých z celého sveta presťahovali do Lisabonu, aby sa stretli s pápežom Františkom na Svetových dňoch mládeže. Piatim Slovenkám sa splnil najtajnejší sen - tancovali v oficiálnom programe priamo pred Svätým otcom. V relácii Doma je doma poodhalia zákulisie príprav aj ich duší. V relácii si tiež predstavíme unikátnu výstavu Sacro Expo, ktorá sa po prvýkrát bude konať na Slovensku.

1:20

Medzi nebom a zemou

O živote a diele slovenského básnika, spisovateľa, režiséra, maliara - Daniela Heviera, ktorý sa podelí o svoje životné skúsenosti. Moderuje Marián Gavenda.

2:00

LUXáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

2:25

Moja misia magazín

Niekedy to ani na misii nejde podľa našich predstáv. Veronika Saloňová v Južnom Sudáne zažila chorobu, kvôli ktorej musela Afriku opustiť po dvoch mesiacoch svojej služby. Ako prežívala tieto ťažké chvíle sa dozviete v najbližšej relácii Moja misia magazín.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:25

Na tónoch vďačnosti

V relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

4:05

Ovocie koncilu

Čo priniesol Druhý vatikánsky koncil? V novej relácii sa pozrieme na to, čo by sme dnes v Cirkvi nemali, keby nebolo koncilu.

4:30

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba radostného ruženca.

5:00

Biblia (7)

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

7:40

Týždeň s ...

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

7:50

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

8:35

premier

Peter medzi nami (Generálna audiencia: Meditácia)

Vo svojom cykle katechéz o modlitbe inšpirovanej Svätým písmom Svätý Otec otvoril kapitolu o modlitbe podľa Žalmov.

9:05

Tvorivo

Možnosti a nápady, ako tvorivo vyplniť čas deťom aj rodičom a popritom neustále žasnúť nad Božou tvorivosťou. TVORÍME s deťmi - nebojme sa matematiky, TVORIVO v kuchyni - misa prvorodenstva - šošovica zo Starého zákona, TVORIVÉ bádanie - experiment s pohyblivým olejom.

9:30

Spojení vierou

V relácii Spojení vierou sa vám vždy snažíme ponúkať najrôznejšie autentické príbehy ľudí, ktorí odišli zo Slovenska a na nových miestach sa snažia žiť svoju vieru.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:15

Pod javiskom

Už na začiatku svojej kariéry stvárňovala postavy mám svojím starším kolegyniam. Príhody zo svojich dabingových a divadelných angažmá vyrozpráva herečka a speváčka s výnimočným hlasom Lucia Vráblicová.

11:15

Litánie k Predrahej Kristovej Krvi

Modlitba.

11:30

premier

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:30

deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

13:05

Svätá omša zblízka (23)

Čo presne znamenajú jednotlivé časti svätej omše? Aký je ich hlbší význam, symbolika a čo sprítomňujú? Do tajov liturgického slávenia nás vovedie kňaz Marián Gavenda, dlhoročný komentátor televíznych prenosov, prostredníctvom novej relácie TV LUX s názvom: “Svätá omša zblízka”.

13:10

12

Matka Sedembolestná

Dokumentárny film o histórii a rôznych aspektoch úcty k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, je popretkávaný dojímavými osobnými svedectvami, vzácnymi archívmi, či pôsobivými umeleckými stvárneniami Božej Matky.

14:15

V škole Ducha (Krása Ducha Svätého)

Duchovná obnova s donom Jozefom Luscoňom, SDB, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

14:45

A teraz čo? (Duchovné dary)

Čo sú to duchovné dary alebo dary Ducha Svätého? Sú pre každého alebo len pre vybrané osoby? Ako ich možno získať?

15:00

premier

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Týždeň s ...

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

premier

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

16:35

premier

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

17:10

Ovocie koncilu

Čo priniesol Druhý vatikánsky koncil? V novej relácii sa pozrieme na to, čo by sme dnes v Cirkvi nemali, keby nebolo koncilu.

17:30

premier

Doma je doma (Pastorácia v zdravotníctve)

Ako sa deje pastorácia v zdravotníctve a kto sa na nej podieľa? O tejto téme, ale aj o pozvánke na púť zdravotníkov na Skalku sa budeme spoločne s našimi hosťami Jánom Vígľašom a Jurajom Jendrejovským rozprávať v utorok večer v relácii Doma je doma. Moderuje Ján Michalský.

18:25

premier

vKontexte (Modlitbová sieť pápeža)

Ak by sme chceli spočítať, koľko ráz pápež František pozval veriacich k modlitbe za neho a za jeho úrad, asi by to bolo päťciferné číslo. Rovnako ako jeho predchodcovia, aj Svätý Otec František považuje modlitbu za základ a východisko evanjelizácie. V tomto vydaní relácie vKontexte si priblížime celosvetovú modlitbovú sieť Svätého Otca, známu ako „Apoštolát modlitby“.

19:00

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

19:30

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:45

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

20:00

premier

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:25

Medzi riadkami (Odkiaľ čerpať radosť a šťastie)

Žiť radostný a šťastný život je túžbou azda každého človeka. Dosiahnuť je to však ťažšie. Odkiaľ čerpať radosť a šťastie aj vo chvíľach skúšok a nepohody sa pokúsia zistiť don Jozef Luscoň, SDB a moderátorka Helena Ľos Ivoríková. Pomôckou im bude rovnomenná kniha.

20:50

deafpremier

Posvätné miesta kresťanskej viery (Bazilika zvestovania v Nazarete)

Nazaret sa nachádza v najjužnejšej časti Galiley. Uprostred neho, na veľkom uzavretom priestranstve, stojí Bazilika zvestovania - moderný katolícky kostol. Je to najväčší kostol na Blízkom východe.

21:20

premier12

Stredoafrická republika – vzbura vodných a lesných duchov

Poľskí kňazi v tomto dokumente nám porozprávajú, s akým nepriateľom sa stretávajú v Stredoafrickej republike: ľudia tu stále veria v čary, duchov a čarodejníctvo. Je to záležitosť kultúry – hovoria misionári. Ale nevzdávajú sa.

21:50

LUXáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

22:20

Medzi nebom a zemou

O živote a diele slovenského básnika, spisovateľa, režiséra, maliara - Daniela Heviera, ktorý sa podelí o svoje životné skúsenosti. Moderuje Marián Gavenda.

23:00

Danica a jej príbehy

Danica Olexová štvrťstoročie dobrovoľnícky i profesionálne pôsobila v Juhoafrickej republike, Ugande, Etiópii a Keni, kde päť rokov aj pracovala a žila. Zahynula pri leteckom nešťastí Ethiopian Airlines v roku 2019. V Južnej Afrike dostala meno Kukhanya, čo v preklade znamená Žena plná svetla.

23:30

Nikaragua - biskup David

Biskup David Zywiec sa venuje pastorácii na územiach obývaných domorodými skupinami afro-karibských obyvateľov. Nikaragua je najchudobnejšou časťou celej krajiny. Biskup David je ochotný plaviť sa na loďke za farníkmi aj do najvzdialenejších oblastí.

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo