TV program

03. týždeň

0:02

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

0:20

Doma je doma (Krehké ostrovčeky zdravia)

Trio hostí porozpráva o svojich zážitkoch, skúsenostiach, lež aj postojoch k súčasnej covidovej dobe. Medzičasu prinášajúcemu páliace iskry, bolestné jazvy a vari aj štipku nádeje... Moderuje Jozef Lapšanský.

1:05

vKontexte (Juraj Vittek: Kríza a rozlišovanie duchov)

Slovo „kríza“ znamená rozlišovanie, posúdenie. Je to aj čas, kedy vychádza najavo zmýšľanie mnohých, teda je to aj čas „preosievania,“ vyjavenia zmýšľania. Cirkev nás učí umeniu rozlišovať duchov. Na správne i falošné kritéria rozlišovania poukážeme v ďalšej časti našej relácie vKontexte.

1:40

12

Matka Tereza: Svätá temnoty

Matka Tereza sa často cítila osamelá a vnútorne prázdna. Tieto zážitky sama opisovala ako stav duchovnej tmy či vzdialenosti od Boha. Spoznajte jej hlboký vzťah s Bohom a pohnutý životný príbeh misionárky lásky a pomoci pre tých najchudobnejších.

2:40

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

3:15

Hudobné pódium

Záznam koncertu Bratislavského Chlapčenského Zboru zo slovenského Kostola svätého Jána Nepomuckého na Manhattane v štáte New York.

4:00

Kulmenie (Masky)

Fašiangy- obdobie medzi Vianocami a pôstom... obdobie plesov, karnevalov, svadieb, ľudových veselíc aj zabíjačiek... Fánky, šišky, slaninka s klobáskou, huspenina... ale najmä MASKY. O maskách v divadle a filme a o tom, ako neskončiť ako Fantóm opery, budeme hovoriť v ďalšej časti relácie Kulmenie.

4:15

Rímsky misál

Rímsky misál je liturgická kniha, ktorá sa používa počas svätej omše a je pomôckou pre kňaza. Obsahuje modlitby a taktiež vysvetlivky, čo má kňaz robiť a čítať. 3. vydanie Rímskeho misálu bolo publikované v roku 2000 sv. Jánom Pavlom II.. Preložené do slovenského jazyka bolo len nedávno a slovenský preklad do platnosti vstupuje od 1. januára 2022. Dokument vysvetľuje zmeny, ktoré aktuálna verzia misálu obsahuje.

4:30

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá liturgia

Priamy prenos z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

8:05

Peter medzi nami (Opravdivá modlitba oslobodzuje od násilia)

Pri generálnej audiencii sa Svätý Otec opäť spojil s veriacimi prostredníctvom médií zo Sály bibliotéky Apoštolského paláca. V priamom prenose pokračoval pápež v cykle katechéz na tému modlitby, dnešná štvrtá časť mala názov „Modlitba spravodlivých“.

8:25

:)

Klbko - o sviatostiach (3)

Už ste boli na svätej omši? Klbko tam dnes pôjde prvýkrát, no ešte predtým vypátra, kde je ukrytý živý Kristus. Poďte s ním!

8:55

Vodcovstvo a pápež František

Dokumentárny film nám ponúka myšlienky pápeža Františka, ktoré vyslovil na stretnutiach s ľuďmi pri rozličných príležitostiach.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:10

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

10:15

Semienka nádeje (Príhovor na stretnutí s mladými)

Svätý Otec František na stretnutí s mladými na štadióne Lokomotíva reagoval na 3 ich svedectvá. My sa spolu s našimi hosťami vrátime k jeho slovám, ktoré majú čo povedať nielen mladým, ale všetkým nám. Hľadať odpustenie, objať kríž a nezabúdať na svoje korene.

11:15

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

11:45

Zabudunuté poklady

K architektonických skvostom stredného Považia patrí kostol zasvätený Narodeniu Panny Márie v Novom Meste nad Váhom. Najstaršie dejiny lokality sú s najväčšou pravdepodobnosťou spojené s pôsobením benediktínov, ktorí sa zaslúžili aj o rozvoj tunajšieho románskeho kostola v 13. storočí. Súčasná podoba kostola je výsledkom barokových prestavieb. Výzdoba, ktorej autormi sú pravdepodobne talianski majstri štukatéri, pôsobiaci vo Viedni a Trnave, vznikala približne od roku 1667 až do záveru 90. rokov 17. storočia.

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:20

premier

Akatist (Záznam z Celoslovenského stretnutia mládeže P18 v Prešove)

Mariánska modlitba gréckokatolíckej cirkvi.

13:00

Nová kvalita života (Duch Pána je nado mnou, Liturgický rok C)

Lectio divina – meditatívne čítanie Svätého písma, sprevádzané modlitbou.

13:15

vKontexte (Juraj Vittek: Kríza a rozlišovanie duchov)

Slovo „kríza“ znamená rozlišovanie, posúdenie. Je to aj čas, kedy vychádza najavo zmýšľanie mnohých, teda je to aj čas „preosievania,“ vyjavenia zmýšľania. Cirkev nás učí umeniu rozlišovať duchov. Na správne i falošné kritéria rozlišovania poukážeme v ďalšej časti našej relácie vKontexte.

13:50

Svätá sestra Faustína - Apoštolka Božieho Milosrdenstva

Dokument približuje vznik kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva vo Francúzsku, jeho šírenie do Poľska a kľúčovú úlohu svätej sestry Faustíny.

15:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

15:30

premier

Gréckokatolícky ruženec

Modlitba gréckokatolického ruženca.

16:00

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

17:05

premier

LUXáreň

Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.

17:35

premier:)

Tvorivo

Listy červenej a pekinskej kapusty môžu okrem skvelej chuti poslúžiť ako pomôcka na farebné experimenty. A listy zápisníka, ktorý si vlastnoručne ušijeme, môžu poslúžiť na uchovanie ďalších tvorivých nápadov...TVORIVÉ bádanie – pokusy s červenou a čínskou kapustou, Domáce VÝTVORY – hand made papier a hand made šitý zápisník.

18:00

Týždeň s...Farnosť: Košická Nová Ves/KE

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

18:15

premier

Svätá omša zameraná na deti

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

19:20

premier:)

TV LUX deťom...

Program určený pre deti.

20:00

premier

Spravodajský súhrn

Súhrn najdôležitejších udalostí zo života Cirkvi z domova i zo sveta.

20:30

premier12

Svätý Peter (1)

Písal sa rok 33 a v Jeruzaleme sa odohrávali udalosti spojené s Ježišom z Nazareta. Peter bol jeho najvernejší učeník, no v kritickom momente zlyhal. Ťaží ho to, ale musí sa ujať úlohy viesť a budovať rastúcu Cirkev.

22:05

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

22:10

Moja misia - magazín

Renáta Ocilková je koordinátorka KBS pre napomáhanie pastorácie Rómov. O návšteve Svätého Otca na Luniku IX, pozitívnych vplyvoch pastoračnej služby na rôzne oblasti života a o novej brožúre povie v relácii Moja misia magazín.

22:45

CENACOLO: Náš dom

O vzniku komunitného domu Cenacolo na Slovensku pri príležitosti 10. výročia jeho založenia. Tri ďalšie príbehy mladých ľudí, ktorí v komunite žijú už viac rokov, presviedčajú o sile viery, modlitby, každodennej tvrdej práce i budovaní priateľstiev.

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen