TV program

21. týždeň

0:05

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

0:35

Na tónoch vďačnosti

V relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

1:15

:)

Eden (Spomienky na cesnak a cibuľu)

Viete, čo má spoločné cibuľa, cesnak a pór? Pre botanikov je to všetko cesnak – cesnak cibuľový, cesnak kuchynský a cesnak pórový. A ďalšia – dosť smutná spoločná vec je to, že mnohí Izraeliti si tieto cesnaky vážili viac ako slobodu...V tejto časti relácie Eden navštívime aj nádherné záhrady exercičného domu bratov jezuitov v Prešove.

1:35

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

2:00

V škole Ducha (Vie, za kým ide)

Duchovná obnova s Michalom Zamkovským, CSsR, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

2:30

Ovocie koncilu (K podstate)

Aký postoj máme zaujať k rozličným pravdám našej viery? A ako ich sprostredkovať dnešnému človeku, ktorý mnohokrát o nich ani nepočul? V tejto časti relácie Ovocie koncilu budeme hovoriť o tom, čo je v našej viere podstatné a ako to prijímať nielen rozumom, ale aj skúsenosťou.

2:40

Svedectvo

Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:25

Vatikánske múzeá (Fascinujúce antické umenie: Egypťania a Etruskovia)

Táto časť seriálu nám predvedie asi najrozmanitejšie zbierky umeleckých predmetov, predmetov denného používania, sochy, amfory a diela náboženského aj profánneho umenia od čias 6. či 5. storočia pred Kristom. Vedúci oddelení jednotlivých zbierok nám zanietene porozprávajú o hieroglyfoch, egyptskej mumifikácii, vykopávkach zo starovekého Ríma, Ostie či Pompejí.

4:30

deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá omša z kaplnky TV LUX

Priamy prenos.

7:35

Zabudnuté poklady (Kaplnka Nanebovzatia Panny Márie, hrad Červený kameň)

Viaceré hrady, ktoré sme doteraz navštívili, sa zachovali už ako zrekonštruované ruiny, obnovené pre muzeálne expozície. Hrad, ktorý spolu preskúmame dnes, mal väčšie šťastie. Zachoval sa bez výraznejšieho poškodenia, temer v pôvodnom stave. Srdečne vás vítame v Malých Karpatoch, na hrade Červený kameň. Prišli sme sem navštíviť poklad v jeho tieni: Kaplnku Nanebovzatia Panny Márie.

7:50

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

8:20

A teraz čo? (Môj manžel je neveriaci)

Môj manžel je neveriaci… Mám ho “obracať”? Alebo to mám nechať tak a len sa za neho modliť? Čo je najlepšie v takejto situácii?

8:30

Sme tu pre vás

Slovenskom otriasol násilný čin útoku na premiéra. Už dlhšie ním tiež otriasajú nenávistné prejavy, zvyšujúca sa agresivita v politike, vo verejnom priestore i medzi ľuďmi vôbec. Nevieme komunikovať pokojne a vecne s tými, ktorí majú iný názor a akceptovať, že naň majú právo. Že môžu veci vidieť inak ako my. Ako vrátiť slušnosť a dialóg do spoločnosti, medzi ľudí, do Cirkvi. V mimoriadnej relácii Sme tu pre vás skúsime hľadať odpovede s bratislavským arcibiskupom Mons. Stanislavom Zvolenským a psychológom Markom Madrom.

9:00

premier

Generálna audiencia

Priamy prenos zo stretnutia Svätého Otca s pútnikmi, ktorí prichádzajú navštíviť Večné mesto a prihovára sa im.

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:30

premier

Svätá omša zo Starých Hôr

Priamy prenos svätej omše pri príležitosti Púte Združenia kresťanských seniorov. Hlavný celebrant bude Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup.

12:00

12

Mozambik. Som vnútorný vysídlenec

V roku 2017 vzplanula v Mozambiku vlna násilia. Teroristi vraždili miestnych ľudí v severnej provincii Cabo Delgado. Mnohí stratili svojich drahých a s prázdnymi rukami sa vydali na cestu nevedno kam.

12:30

deaf

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba radostného ruženca.

13:05

U Nikodéma (Financovanie cirkví)

Cirkvi a cirkevné spoločnosti dostávajú na svoju činnosť príspevok od štátu. Je tento príspevok dostatočný a pokryje všetky náklady? Aká je realita cirkevnej ekonomiky? Z čoho Cirkev žije a je naozaj bohatá? Diskutovať budú Daniel Dzurovčin a Ján Urban. Moderuje Jozef Vaško.

14:00

Doma je doma

Popoludňajšia publicistika.

15:00

premier

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Týždeň s... Farnosťou Boleráz

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

:)

TV LUX deťom (Velikáni dejín: Helen Keller)

Tento dramatický a hlboko citlivý príbeh zachytáva bolesť s jemným humorom a dovedie nás k úžasnému víťazstvu.

16:30

:)

Koraland

Jadrom piatej časti s názvom Koraland Alia je zrieknutie sa svojich túžob a plánov, keď stoja v ceste tomu, aby sme urobili šťastnými druhých.

16:40

:)

Rozprávočka (Medúšik)

Čítanie rozprávok je vždy zábava. V Televízii LUX vám Roman Pomajbo bude čítať o nezbednej včielke, ktorá má rada všetko sladké a dobré ako med – o Medúšikovi. Čakajú na vás poučné príbehy o priateľstve, odpustení a láske. Knihu napísal kňaz Róbert Horka, ktorý našiel inšpiráciu práve u detí v kostole.

17:00

Na tónoch vďačnosti

V relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.

18:00

premier

Svätá omša z Košíc

Priamy prenos svätej omše pri príležitosti Púte k sv. Šarbelovi s arcibiskupom Mons. Bernardom Boberom z Katedrály sv. Alžbety.

19:30

Na ceste v rodine (Veľká rodina - radostné zdieľanie a služba)

Manželia Ján a Janka Maníkovci, majú spolu 11 detí, z toho 9 žijúcich. To najvzácnejšie, čo si vo svojej rodine cenia, je radosť zo spoločného zdieľania a služby v spoločenstve.

20:00

premier

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

20:20

premier

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

20:30

premier

Jeden na jedného (Ako sa upokojiť, keď som v šoku)

Pred pár dňami šokoval celé Slovensko atentát na premiéra. Nie len takýmto hraničným prejavom musia dnes ľudia čeliť. Ako sa zachovať, aby nás neovládla panika a neobrala nás o zdravý rozum? O tom, ako sa upokojiť, ked som v šoku, sa dnes budem rozprávať so psychologičkou Martou Marošovou. Moderuje Gabriela Marchevská.

20:55

Večer z nádvoria (Žojco a STF band)

Hudobník, textár, zborista, zvukár Jozef Žojco Havadej porozpráva o ceste k hudbe, o rodine, o svojej hudobnej minulosti i prítomnosti a svoje rozprávanie obohatí o známe i menej známe piesne, ktoré prednesie spolu s kapelou STF Band.udobník, textár, zborista, zvukár Jozef Žojco Havadej porozpráva o ceste k hudbe, o rodine, o svojej hudobnej minulosti i prítomnosti a svoje rozprávanie obohatí o známe i menej známe piesne, dobník, textár, zborista, zvukár Jozef Žojco Havadej porozpráva o ceste k hudbe, o rodine, o svojej hudobnej minulosti i prítomnosti a svoje rozprávaniobník, textár, zborista, zvukár Jozef Žojco Havadej porozpráva o ceste k hudbe, o rodine, o svojej hudobnej minbník, textár, zborista, zvukár Jozef Žojco Havadej porozpráva o ceste k ník, textár, zborista, zvukár Jozef

21:55

Moja misia - magazín (Voda v Afrike)

O probléme vysychajúcich studní v Afrike a o plánoch, ako zadržiavať vodu vďaka výsadbe lesov, porozpráva Annamarie Velič. Zaspomína aj na misijný výjazd, na ktorom sa podarilo odovzdať miestnym deťom v Sukamahele 650 nových matracov. Moderuje Marek Vaňuš, SVD.

22:25

Tajomstvá Vatikánu (Minulosť a prítomnosť)

V tejto časti sa dozvieme, ako sa zmenil vzťah medzi pápežmi a veriacimi, ako a prečo sa zmenil ceremoniál pápežských návštev, vystúpení a audiencií. Budeme svedkami prvého dňa pápeža Benedikta XVI. v Castel Gandolfe.

22:55

Návrat domov

Po porážke Islamského štátu v Iraku sa rodina Valida a Alice vracia do ich zničeného domu. Chcú začať nový život, lenže nič už nie je tak, ako predtým. Napriek ťažkým ranám ale dokáže táto rodina asýrskych kresťanov odpustiť a uchovať si vieru.

23:20

premier

Gréckokatolícky magazín

Magazín o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

23:45

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo