TV program

25. týždeň

0:05

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

0:20

Doma je doma (Spišský Jeruzalem)

K znovuobjaveniu Spišského Jeruzalema došlo v roku 2002. Duchovný rozmer zabudnutej idey tohto miesta sa však cez stáročia prihováral mnohým ľuďom. Aktuálne je je aj témou literárnej súťaže. Viac si povieme s hosťami relácie Doma je doma. Moderuje: Ján Michalský

1:05

Medzi nebom a zemou

Psychologička Daniela Čechová nám v dnešnej relácii prezradí mnoho zaujímavostí o adlerovskej psychológii. Dozvieme sa aj, aký má vplyv na vývoj ľudskej osobnosti poradie súrodencov v rodine. Moderuje Marián Gavenda.

1:50

Vaticano

Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.

2:20

Zabudnuté poklady (Františkánsky kláštor v Kremnici)

V dnešnej časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. Napriek tomu vás pri pohľade naň napadne slovo zabudnutý. Vyzerá, akoby stáročia chátral, ale v skutočnosti je za jeho stav priamo zodpovedný bývalý režim. V súčasnosti je tu ale snaha, aby neupadol do zabudnutia. dnešnej časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. N

2:30

Iba školaIba škola

Sv. Monika, matka sv. Augustína svojou trpezlivou a vrúcnou modlitbou dosiahla obrátenie svojho syna. Stal sa z neho jeden z najväčších géniov kresťanskej filozofie. Práve ona je patrónkou gymnázia, s ktorým pokračujeme v predstavovaní cirkevných škôl na Slovensku. Poďte sa spolu s nami pozrieť na Gymnázium sv. Moniky v Prešove.

3:00

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

3:15

Doma je doma (Linka Valentín)

Linka Valentín vznikla ako pastoračná iniciatíva pri Gréckokatolíckej cirkvi v Košiciach v roku 1999. Venuje sa službe duchovného sprevádzania kresťanov s homosexuálnymi sklonmi a všetkým tým, ktorí prežívajú zranenia v oblasti vzťahov, citov, sexuality a majú problém identifikovať sa s vlastným pohlavím.

4:00

Kulmenie (Michelangelova kupola)

Mali ste už možnosť počas návštevy Baziliky sv. Petra vo Vatikáne navštíviť aj jej najvyšší bod? Hovorím o kupole, ktorej tvorcom nie je nik menší ako Michelangelo Buonarotti. A práve o jej stavbe budeme hovoriť v novom Kulmení.

4:15

Jeden na jedného (Kňazská vysviacka pred a po)

Ako po minulé roky, aj tento jún je mesiacom vysviacok nových kňazov. Tí starší si zas pripomínajú tie svoje. Aké boli? Ako ju prežíval? Prečo a kedy sa rozhodol pre kňazskú službu? Čo radí novokňazom a tým, ktorí nad touto cestou uvažujú? Na otázky odpovie kňaz Juraj Drobný.

4:30

deaf

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba bolestného ruženca.

5:00

Biblia

Dramatizované čítanie zo Svätého písma.

7:00

premier

Svätá omša

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

8:00

deaf

Ruženec (Ruženec svetla)

Modlitba ruženca svetla.

8:25

premier:)

Kráľovstvo bez hraníc (Ježiš učí zákonníkov)

Animované príbehy Nového zákona.

8:55

Ikona lásky

40 minútový dynamický dokumentárny film približuje predovšetkým dejiny a symboliku ikony. Vystupujú v ňom odborníci na ikonografiu, dejiny a umenie, ako aj rôzni redemptoristi a laici, ktorých život je spojený s týmto posvätným obrazom.

9:35

Prelomené ticho

Film Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre neho osobne.ilm Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre neho oslm Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre nehm Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená prPrelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pPrelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo elomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charaklomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti,omené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo vmené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo jeené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad né ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamé ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupn ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Albicho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mníchcho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínsk poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktíns poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktíns

10:00

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

10:15

premier

Peter medzi nami (Starostlivosť o spoločný dom a kontemplatívny postoj)

Svätý Otec František pri generálnej audiencii pokračoval v cykle katechéz na tému „Uzdraviť svet“. V siedmej časti nazvanej „Starostlivosť o spoločný dom a kontemplatívny postoj“ sa zameral na postoj starostlivosti.

10:35

V Samárii pri studni (Svetové stretnutie rodín)

Rím sa už čoskoro stane miestom stretnutia rodín. Zapojiť sa však budú môcť aj rodiny na celom svete v každej diecéze a farnosti. Aké je hlavná téma 10. svetového stretnutia rodín ? Aké sú dnešné výzvy a problémy v rodinách ? A ako prispieva tá naša k budovaniu vzťahov v spoločenstvách a v samotnej Cirkvi?

12:00

Anjel Pána

Záznam poludňajšej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:20

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

12:40

deaf

Ruženec (Slávnostný ruženec)

Modlitba slávnostného ruženca.

13:15

Medzi nebom a zemou

Psychologička Daniela Čechová nám v dnešnej relácii prezradí mnoho zaujímavostí o adlerovskej psychológii. Dozvieme sa aj, aký má vplyv na vývoj ľudskej osobnosti poradie súrodencov v rodine. Moderuje Marián Gavenda.

13:55

Prehľad katolíckych periodík

Prehľad katolíckych periodík na Slovensku.

14:00

deaf

Posvätné miesta kresťanskej viery (Kláštor sv. Kríža)

Kláštor sv. Kríža sa spája s legendou rozprávajúcou o pôvode kríža, na ktorom zomrel náš Spasiteľ. Toto posvätné miesto sa tešilo veľkej úcte už od dávnych čias a svoje stopy a vplyv tu zanechali križiaci ale aj Gruzínci.

14:30

Týždeň s...Farnosť: Smolník

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

14:40

Litánie k Najsvätejšiemu menu Ježiš

Modlitba.

15:00

premier

Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:30

premier

Ruženec z Lúrd

Modlitba svätého ruženca z Lúrd.

16:05

premier

Svetoznámi slovenskí vedci (Rande s Relkom)

Publicistický dokumentárny film o živote, diele, činnosti a tvorivom odkaze svetoznámeho slovenského vedca Aurela Stodolu. Vtipné vzdelávacie pátranie dvoch stredoškolských študentov Hanky a Mateja po „Relkových“ stopách, vynálezoch a inšpiráciách.

16:35

premier12

Kambodža - znovuzrodení na bojovom poli

Kambodža sa ešte stále spamätáva z besnenia Červených kmérov, ktorí v roku 1975 rozpútali strašnú občiansku vojnu. Kňaz – misionár, ktorý tam v tom čase bol, má ešte i dnes slzy v očiach, keď si na to spomenie.

17:05

Jeden na jedného (Kňazská vysviacka pred a po)

Ako po minulé roky, aj tento jún je mesiacom vysviacok nových kňazov. Tí starší si zas pripomínajú tie svoje. Aké boli? Ako ju prežíval? Prečo a kedy sa rozhodol pre kňazskú službu? Čo radí novokňazom a tým, ktorí nad touto cestou uvažujú? Na otázky odpovie kňaz Juraj Drobný.

17:30

premier

Doma je doma (Snívame s blahoslavenou Ankou)

Každému z nás sa už stalo, že sme dlho snívali o niečom, modlili sa za ten náš sen a neskôr sa stal skutočnosťou. V dnešnej relácii Doma je doma sa budeme rozprávať o tom, aké sny sa už nielenže snívajú, ale aj žijú v Pastoračnom centre Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Hostia: o. Pavol Hudák, Mária Aľušíková a mladí z Domčeka.

18:20

:)

TV LUX deťom (Kráľovstvo bez hraníc: Ježiš učí zákonníkov)

Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

19:00

deaf

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba radostného ruženca.

19:30

premier

Svätá omša s adoráciou

Priamy prenos z kaplnky TV LUX.

20:50

premier

Krátke správy

Informácie zo života Cirkvi doma i vo svete.

21:05

vKontexte

Prečo vlastne krstíme malé deti? Nebolo by rozumnejšie počkať, kým dorastú a sami si pri plnom vedomí vyberú náboženstvo? Nie je to nanucovanie viery malému dieťaťu? Aký je pohľad Katolíckej cirkvi na krst malých detí? Ako ho pochopiť a rozumne vysvetliť?

21:40

Serra: Stále vpred, nikdy späť (Záhadná vinica)

Prinášanie viery do ďalekých oblastí Mexika sa spájalo s mnohými úskaliami. Misionári trpeli chorobami, hladom a nedostatkom. Najhoršie však bolo, že sa v 18. storočí ocitli vo vojne medzi indiánmi a kolonistami.

22:10

Nikaragua - biskup David

Biskup David Zywiec sa venuje pastorácii na územiach obývaných domorodými skupinami afro-karibských obyvateľov. Nikaragua je najchudobnejšou časťou celej krajiny. Biskup David je ochotný plaviť sa na loďke za farníkmi aj do najvzdialenejších oblastí.

22:45

Spojení vierou (Hosť: Štefan Zima)

Do Detroitu v americkom štáte Michigan šiel len na návštevu. Dostal tam však pracovnú ponuku na jeden rok. Štefan Zima nakoniec v USA pobudol takmer 13 rokov. V relácii Spojení vierou rozpovie o svojej vášni k folklóru a tiež, ako v Amerike našiel vieru.

23:25

A teraz čo? (Ako sa nevzdať?)

Často máme pocit, akoby naša cesta viery bola len plná zlyhaní a ťažkostí. Stále tie isté chyby a tie isté hriechy... Ako máme nasledovať Krista aj napriek neustálym zlyhaniam?

23:30

Zabudnuté poklady (Františkánsky kláštor v Kremnici)

V dnešnej časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. Napriek tomu vás pri pohľade naň napadne slovo zabudnutý. Vyzerá, akoby stáročia chátral, ale v skutočnosti je za jeho stav priamo zodpovedný bývalý režim. V súčasnosti je tu ale snaha, aby neupadol do zabudnutia. dnešnej časti Zabudnutých pokladov navštívime trochu netradične kláštor. Je jednou z dominánt slávneho mesta Kremnica a v živote mesta dlho zohrával dôležitú úlohu. N

23:40

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

  • Premiéra
  • Pre deti
  • Pre nepočujúcich
Reklamní partneri
SlovoKatolicke novinyradiovaticanavyveska bodka skMelinaACNtkkbsLumen