TV program

30. týždeň

6:45

premier

Závislosti: Tesárov Hoblík, Hoblíkov Tesár

Vie povedať, čo mu droga dala, vie, čo mu vzala. Vďaka pervitínu chcel byť rýchly, marihuana ho naopak okradla aj o prirodzený speed. Boha nepotreboval, dnes bez neho neurobí ani krok. Konečne sa v živote našiel. A tak začína odznova.

7:00

premier

Svätá omša

Vysielanie je predovšetkým ako služba pre chorých a nepohyblivých.

7:30

premier

Ruženec (Radostný ruženec)

Modlitba posvätného ruženca.

8:05

Doma je doma (Život ako dar - Alojz Mária Chmeľ a Miriam Terézia Demianovičová)

Popoludňajšia publicistika. Ako prijať chorobu v otpike Božích plánov? Boží služobník Andrej Chmeľ - člen Rehole bosých augustiniánov musel kvôli rakovine štítnej žľazy zanechať štúdiá. Podľa svedectiev pacientov i lekárov sa nikdy nesťažoval a v najťažších chvíľach opakoval modlitbu: „Ježišu, všetko pre Teba!“ Je vzorom kandidátov kňazstva, bohoslovcov a seminaristov. Ctihodná Miriam Terézia Demjanovičová - dcéra slovenských prisťahovalcov v USA, veľmi túžila stať sa karmelitánkou, ale zdĺhavá choroba jej matky ju zdržala doma ako ošetrovateľku a gazdinú. Po zodpovednom zvažovaní sa rozhodla vstúpiť do Kongregácie milosrdných sestier sv. Alžbety. Podobne ako sv. Terézia - jej veľký vzor - aj ona prežila veľmi veľa počas krátkeho života, kvôli komplikovanému zápalu slepého čreva. O nich bude relácia Doma je doma s moderátorkou Zuzanou Chanasovou.

9:05

Vlastná cesta (Sestra Veronika Theresia Rácková SSpS)

Sestra Veronika Theresia Rácková SSpS, misijná sestra v Južnom Sudáne hostkou Zuzany Chanasovej.

9:30

Moja misia - Poštárska telenovela (Slovensko)

Pred bytovkami v rómskej osade Poštárka je celý deň živo. Len o piatej večer sa ulice úplne vyprázdnia. Ide telenovela „Medzi láskou a nenávisťou“. Práca Petra Bešényeiho je ako telenovela – nemá konca kraja. Už 15 rokov sa snaží Rómov na Poštárke vytrhnúť z pasivity.

10:00

premier

Klbko, Križiaci a Majka Šibíková

Záznam z koncertu gospelovej skupiny Križiaci a krátka dramatizácia pre malých aj väčších milovníkov relácie Klbko.

11:10

Závislosti: Tesárov Hoblík, Hoblíkov Tesár

Vie povedať, čo mu droga dala, vie, čo mu vzala. Vďaka pervitínu chcel byť rýchly, marihuana ho naopak okradla aj o prirodzený speed. Boha nepotreboval, dnes bez neho neurobí ani krok. Konečne sa v živote našiel. A tak začína odznova.

11:20

Slovo Božie podľa Matúša (2)

Súvislosti a významy zjavených právd novozákonného posolstva v evanjeliu podľa Matúša, objasňované biblistami Katolíckeho biblického diela.

11:45

premier

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

12:00

Anjel Pána

Záznam z nedeľnej modlitby Svätého Otca s krátkym zamyslením.

12:15

premier

Ruženec (Bolestný ruženec)

Modlitba posvätného ruženca.

12:50

Doma je doma (Deti v spoloČNOSTI - spravodlivosť)

Popoludňajšia publicistika. Opäť pokračujeme reláciou s eRkom Deti v spoloČNOSTI - tentokrát bude pod drobnohľadom čnosť spravodlivosť. eRkári z Považskej Bystrice zaspomínajú na deň pozdravov a deti z Hvozdnice prezradia, ako sa chystajú na koledovanie Dobrej Noviny. Pozvanie prijala aj pani učiteľka Monika Urdáková. Moderuje Zuzka Chanasová.

13:50

O pôsobení diabla (13)

Záznam zo seminára pátra Eliasa Vellu v Trenčíne.

15:00

Božie milosrdenstvo

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

15:15

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

15:30

Ruženec z Lúrd (Slávnostný ruženec)

Záznam modlitby ruženca z Lúrd.

16:05

Bez hraníc: Moldavsko - páter Kniffi v Chisinau

Moldavsko je jednou z najchudobnejších krajín Európy. Výplata v podobe 10 Eur nie je v tejto juhovýchodoeurópskej krajine ničím výnimočným. Páter Klaus Kniffi – misionár Spoločnosti Božieho Slova sa snaží zlepšiť situáciu týchto ľudí.

16:35

Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

17:00

Animované biblické príbehy (8) (Šalamún)

Bola to jeho prvá skúška, odkedy nastúpil na trón. Oči celého národa sa upierali na tohto mladého vodcu, aby zistili, či bude taký múdry a prezieravý ako jeho otec, ich milovaný kráľ Dávid. Rozhodnutie, ktoré mal urobiť, bolo jedno z najťažších. Nikto nevedel, kde je pravda, a tak celá súdna sieť so zatajeným dychom čakala na kráľove slová. Od nich závisel život. Ako rozhodne? Vitajte v súdnej sieni kráľa Šalamúna, najmúdrejšieho muža, aký kedy žil.

17:30

premier

Doma je doma (Život ako dar - Tomáš a František Munkovci)

Popoludňajšia publicistika. Boží služobníci František a Tomáš Munkovci - otec a syn, pochádzali z dobre situovanej židovskej rodiny. V novembri 1939 celá rodina konvertovala na katolícku vieru. Nemecké bezpečnostné zložky zaviedli tvrdé opatrenia voči všetkým zostávajúcim Židom. Po zatknutí celej rodiny ich odtransportovali do koncentračného tábora v Seredi a odtiaľ boli odvlečení do Sachsenhausenu. Pri pochode smrti počas evakuácie tábora, boli zastrelení... viac v relácii Doma je doma z Banskej Bystrice. Moderuje Janka Fedešová.

18:30

premier

Rozprávočka

Biblické príbehy.

18:40

Ruženec z Lúrd (Ruženec svetla)

Záznam modlitby ruženca z Lúrd.

19:10

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

19:30

premier

Listy z osamelého ostrova (List do Efezu)

V tomto dokumentárnom seriáli navštevuje Mark Finley prekrásne miesta v Turecku a na ostrove Patmos. Ich výber však nie je náhodný. Mark Finely vlastne putuje po miestach, ktorým boli určené asi najznámejšie a najprekladanejšie listy.

20:00

premier

Závislosti: Dať zmysel životu

Krátky dokument o závislostiach.

20:10

premier

Krédo: Viera Cirkvi (4)

Čo je viera? V čo veríme? Aká je viera Katolíckej Cirkvi? Séria päťminútových dokumentov o viere so zaujímavými videami a anketami, vnáša trochu svetla do týchto otázok.

20:20

premier

Fundamenty (1)

Diskusná relácia, ktorá rozoberá Katechizmus Katolíckej cirkvi.

21:15

Hudobné pódium

Hudba v jej najrozličnejších podobách znie na koncertných pódiách. Hudobné pódium TV LUX nás prostredníctvom kamier a mikrofónov na tieto miesta pódia zavedie.

21:55

Doma je doma (Život ako dar - Titus Zeman)

Popoludňajšia publicistika. Boží služobník Titus Zeman študoval v rôznych saleziánskych ústavoch a túžba byť kňazom sa naplnila v Turíne. Udalosti barbarskej noci naňho veľmi doľahli. Túžil ilegálne odviesť mladých spolubratov a bohoslovcov do Turína, aby mohli dokončiť začaté štúdium. Nebezpečenstvo bolo veľké. Štátna bezpečnosť ho zatkla, vypočúvala, mučila a uväznila. Viac sa dozviete v relácii Doma je doma. Moderuje Miriam Stašková.

22:50

Z prameňa

Čítania a evanjelium zo dňa.

23:00

Záver vysielania

  • Premiéra
    Premiéra
  • Pre deti
    Pre deti
  • Pre nepočujúcich
    Pre nepočujúcich

Tipy z E-SHOPU

Reklamní partneri
Slovo +LumentkkbsACNradiovaticanaKatolicke novinySlovo